Toomeyová a Vellner berou zlato - CrossFitové závody Wodapalooza 2020 | Výsledky

20. - 23.2.2020 se prosluněné Miami proměnilo v crossfitový, strongmanský, ale i vzpěřačský festival, který přilákal závodníky i diváky z různých koutů světa. My se dnes zaměříme pouze na jednu část toho festivalu - crossfitových závodů se na tomto "fesťáku" zúčastnilo opravdu mnoho atletů ať už od úplných začátečníků až po ty nejlepší crossfitery světa.

Atleti se mohli hlásit do 38 závodních skupin, které byly rozděleny podle věku a výkonnosti. V kategorii Elite diváci mohli sledovat celebrity, jako například Riche Froninga, Saru Sigmundsdóttir, Tiu Clair Toomeyovou, Brooke Wells, Brenta Fikowskiho, Patricka Vellnera, Noaha Ohlsena a další.

Vyzkoušej si tzv. Crossfit Daily Workouts, díky kterému ti každý den přinášíme, skrze náš magazín, nové crossfitové tréninky!

Zároveň se těchto závodů zúčastnil také atlet z České republiky - Martin Feiferlík. Martin se kvalifikoval do skupiny Rx Men, ve které obsadil skvělé 23. místo!

Martinovo pocity po závodech, které uvedl na sociální síti instagram:

Tento víkend byl pro mě obrovský zážitek! I když jsem soutěžil v kategorii RX, jednalo se o jedny z nejprestižnějších soutěží, které jsem se mohl účastnit. Top atleti, velkolepý fitness festival se všemi hvězdami Crossfitu, tak jak se patří. Vzhledem k tomu, že jsem se letos dostal na Crossfit Games jako Fittest of Czech Republic a dále kvalifikoval na Crossfit Sanctional German Throwdown 2020, bral jsem tuto soutěž jako zkušenost na území USA, kde se budou pak konat v červenci již zmiňované Crossfit Games 2020. Snažím se tam směřovat veškerou přípravu!

Z 6ti workoutů jsem se nedopatřením zúčastnil pouhých 5-ti, kde vzniklo nedorozumění ze stran organizátorů v poslední den soutěže, kde jsem měl řádně startovat v 11:30, změnili rozvrh a posunuli tak start na 9:30. Informaci posílali v 7 ráno, ale bohužel jsem nebyl připojen k internetu a informace ke mně a dalším jedincům došla opožděně, tedy se s tím nic nedalo dělat! Přišel jsem tak o dobré umístění v této kategorii. Nejlépe se mi povedl WOD 2 – kde se jednalo o 12min na vesle a ujetí, co největší vzdálenosti -2. místo s 3625m. Opakem byl zklamání z double EMOM, kde jsem si věřil, ale hlava byla někde jinde ztratil jsem tak skvělou pozici před posledním dnem.

Nicméně se všemi výsledky nemůžu být úplně spokojen. Bylo zde hodně drobných chyb, ze kterých se chci, co nejvíce poučit, a tak se posunout o level výš. Je stále na čem pracovat. Uvědomovat si věci přímo tady na místě a více si věřit. Je důležité správně nastavit hlavu, tak aby výkon byl 100%. Vše je jen o hlavě a nastavení myšlenek. Zde jsem trochu váhal a do některých wod, jsem nešel úplně 100%. Velký vliv je časový posun a možnosti zázemí.

Martin je zároveň pořadatelem závodů Bohemian Throwdown 2020, které proběhnou 19. - 21.6.2020 v Plzni. O závodech Bohemian Throwdown jsme tě informovali v v našem článku, ve kterém nalezneš rozhovor právě s Martinem Feiferlíkem.