Crossfitové závody BcrossChallenge zakončily sezónu, závody dvojic s názvem WinterClassic!

Report z crossfitových závodů Bcross Challenge, kteří pořádají tyto games už pátým rokem.

14.12.2019 Winter Classic!

Zakončení crossfitové sezóny 2019 se konalo minulý víkend 14.12. v Českých Budějovicích. Tradiční závody pod názvem Bcross Challenge.

Závodilo se ve dvoučlenných týmech

• SPORT | muž + žena
  • SPORT | muž + muž
  •  ELITE | muž + muž

Byl to náš 18. závod v pořadí, během naší 5ti leté historie.

Přes kvalifikaci se dostalo nejlepších 48 týmů, který si to rozdaly přímo v naší aréně.

Pro kategorii MIX jsme měli připravený 3 workouty, kde druhý a třetí byl rozdělen na dvě části.

Kategorie SPORT, ELITE muži měli složení disciplín odlišné, plus jeden wokout navíc.

Crossfit je především o komplexnosti. To má na paměti náš hlavní tvůrce workoutů Petr Schlegel, který je pro tyto závody připravuje. Pomáhá a konzultuje je s ním Martin Balík, který je semnou většinou za mikrofonem. Tentokrát zastal Petra v roli hlavního rozhodčího.

Připravenost závodníků byla opravdu vysoká. Je vidět, že se tento sport posouvá a dneska už je běžné pro sportovní kategorii, co bylo dříve pro elitu. V následujícím videu uvidíte průlet závodem s rozhovory.

Videolog ze závodu

Teď k samotnému závodu.

První disciplínu z každé kategorie jsme zveřejnili dva dny před závodem, zbylé až samotný den před. Závodníci musí být připraveni na vše, to je na tom to krásné, že do poslední chvíle neví, co je čeká.

Pak už jen domluvit s parťákem taktiku a šlo se na to.

Závod se konal tradičně v BcrossGYmu, který už na tyto akce začíná být pomalu malý :) . Mysleli jsme na vše od rozcvičovny, zázemí pro pomocníky, rozhodčí, občerstvení a odpočinkovou zónu s maséry.

První workout otestoval týmovou souhru. Kombinace trhu s jednoručkou a práce s vlastní váhou. Všechny opakování byly v synchronním provedení. Velké problémy dělali dřepy na jedné noze, které v synchro provedení nejsou vůbec jednoduché.

Těžší variantu měli muži SPORT a ELITE na které čekal hned 15 minut AMRAP (jedeš pořád dokola). Bylo to neuvěřitelně napínavé do poslední vteřiny. Fanoušci tvořili skvělou atmosféru

Druhý workout v kategorii MIX otestoval striktní sílu. Čtyři minuty na to, najít maximální váhu pro striktní press, který je jedním ze základních cviků na rozvoj síly ramen. Poté následovalo veslo, přední dřepy a muscleupy na hrazdě. Střídání už bylo libovolné.

Muži v týmu měli 10 minut "nekonečné" jízdy na vesle a čince. Prvním výsledkem byly ujeté calorie a druhým počet C&J, střídat se mohli také libovolně. Tady si opravdu sáhli na dno, podat dva nejlepší výsledky bylo hodně náročný.

Poslední disciplína pro MIX kategorii byla rozdělená na dvě části. Začátek pro muže SPORT stejný. Na řadu přišla technická, část chůze po rukou, dvojskoky přes švihadlo a přeskok velké bedny. Závodníci byli opravdu skvěle připravení a chůze nedělala nikomu problém ani holkám!

Pro muže byl minimální úsek 5m a pro holky 2,5m. Každé kolo se zvyšoval přeskok bedny o 5 opakování.
Ve druhé části se skákalo z místa do dálky, kde bylo neomezeně pokusů v časovém limitu 3 minut.

Elita měla striktní kliky ve stojce během 6 minut. Před každým pokusem musel každý atlet udělat 30 double unders unbroken (dvoskok). Pokud během toho kdokoli přerušil, museli začít znova.
Neuvěřitelných 84 kliků ve stoji na rukou dal Petr Špaček s Tomášem Hejnou z Los Podolos Black a tento workout vyhráli s velkým náskokem 19ti opakování.

Do posledního workoutu museli dát všichni všechno, jelikož nic nebylo rozhodnutu. V elitě byly dokonce tři týmy na třetím místě a čtvrtý ztrácel pouze tři body.

10x Šplh na laně bez použití nohou, 14x trh 80kg a 20 musclupů na kruhách. Krásné zakončení závodního dne.

U Kategorie SPORT mělo bednu nadosah taktéž šest týmů.

Ty měli zakončení v podobě thrustrů (dřep s výrazem) a CH2B (přítah s dotykem hrudníku), kde se jelo vše po 10ti opakování pro každého člena ve 4 kolech pro každý cvik.

Jsme rádi, že se celý závod obešel bez zranění. DJskou premiéru skvěle zvládl Jirka Ježek, kterého můžete znát z Hitrádia Faktor. Svými songy držel závodníky po celý den ve skvělém tempu.

Výsledky KATEGORIE MIX

KATEGORIE SPORT MUŽI

KATEGORIE ELITE

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Děkujeme všem co se přijeli podívat a zafandit. Dále děkujeme celému týmu #bcrosschallenge za výbornou práce na place od rozhodčích až po všechny pomocníky. Také velký dík všem partnerům akce!

Přejeme krásné Vánoce a klidné svátky a pokud u sebe máte kalendáře, tak si zapisujte naše GAMES pro následující rok 2020!