Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Milan Suchý - rozhovor

Datum narození: 22.5 1968
Vzdělání (obor): Střední průmyslová škola strojní
Zaměstnání: majitel fitnesscentra
Výška: 179cm
Váha / soutěžní: 95,4kg
Váha / mimosoutěžní: 115kg
Míry: hrudník 130 cm, pas 88cm, paže 50 cm, lýtka 47 cm, stehna 72cm

Milan SuchýGratuluji k letošnímu výsledku. Jaké máš další cíle?

Na další rozhodování je brzy, řekl jsem si že si nejdřív po sezoně pořádně odpočinu a až pak budu řešit další cíle. I když ta odřeknutá Evropa mě bude mrzet dlouho….

Teď budu cvičit do“vytracena“ , pak si dám alespoň měsíc úplnou pauzu a od září se chci začít připravovat na další sezonu. V kategorii +90kg budu ještě potřebovat nějaké to kilo hmoty navíc takže práce je přede mnou dost a dost.

Ze soukromých plánů: Rád bych dokončil postupnou rekonstrukci Fitnesscentra a nabídnul svým klientům opravdu kulturní cvičební prostředí. V druhé řadě jsem s přáteli otevřel nový obchod s exotickými a luxusními potravinami, tak bych rád aby se nám začalo dařit, protože investice do něj nebyla malá.

Máš nějakého Sparingpartnera?

Mám, jmenuje se Míra Matys a přestože nemá soutěžní ambice je to hrozný dříč, absolvuje se mnou krom závěrečného odvodnění kompletní trénink i dietu. Neexistuje aby přišel pozdě na trénink nebo ho vynechal. Bez něj už si přípravu nedovedu představit.

Jak vypadá stravovací režim v objemovce během dne?

V objemové přípravě si detailně stravu nehlídám, snažím se přijímat dostatečné množství živin, ale pokud mám vyloženě na nějaké jídlo chuť a nemám ten den trénink klidně si ho dám.

Kolik tekutin vypiješ za den?

Podle toho jestli cvičím nebo ne, ale bude to v průměru mezi 4-6litry

Jaký jedeš systém tréninku v objemovce a v dietě. Cvičíš dvoufázově?

V objemové přípravě jedu většinou jen jednu fázi obvykle systémem 5+2, samozřejmě musím někdy skrze pracovní povinnosti improvizovat. V dietě trénink v podstatě neměním, snažím se trénovat těžce i v superkompenzaci, rozdíl je snad jen v přidávané aerobní činnosti, kterou s blížícími se závody postupně zvyšuji. Preferuji hlavně veslovací trenažér Concept, na kterém jsem v letošní přípravě „odjel“ hodně přes 150km, zbytek jezdím na rotopedu popř.stepperu.

Jaké základní doplňky výživy by jsi doporučil začínajícím cvičencům a jaké ty sám používáš.

Vitamíny, minerály zbytek bych musel doplnit až podle toho jaký jídelníček daný jedinec má a co v něm chybí či je v nedostatečném množství. Já používám krom výše zmíněných ještě BCAA, kompletní aminokyseliny konkrétně AMINO 2300(30-40tbl denně), kloubní výživu, proteinové tyčinky. Vůbec nepoužívám proteiny jako takové.

Co si myslíš o Kreatinu jako dolňku výživy. (Je to takový nevděčný název ten kreatin :-))))

Není snad dne, aby se mě na Kreatin ve fitku někdo nezeptal. Čili stručně kreatin funguje - creatin nedělá zázraky.

Jak víme, tak děláš i trenéra. Připravuješ také nějaké naše „profi“ závodníky?

Tak „profi“ zatím ne, těch v ČR tolik není, ale úzce spolupracuji s Martinem Kasalem, který rozhodně ještě neřekl „poslední slovo“ a má v kulturistice na to aby dosáhl hodně vysoko. Snad neprozradím žádné tajemství, ale rád by se v příštím roce nominoval na MS, kde rozhodně nebude v roli komparsu. V kategorii fitness je to Eva Rudolfová, která snad už konečně prolomí smůlu po zranění a operaci zad. Včera již zahájila přípravu na podzimní sezonu kde se hodlá ucházet o místo v reprezentačním týmu pro MS ve Španělsku.

Jinak doufám že jsme jako oddíl letos ostudu neudělali:v mužích Michal Bendazískal titul Mistra Čech do 80kg a 4. místo na MČR, Petr Kubečka 6.místo na MČR v -90kg, Zbyněk Šefer( sparingpartner Martina Kasala) 2. místo na MČR do 70kg. Z žen Klára Dvořáková 4.místo na mistrovství Čech ,republiku teprve absolvuje a doufáme v medaili.

Kdo je tvým trenérem?

V objemové přípravě se trénuji sám, ale v dietě kdy člověk nad sebou člověk ztrácí nadhled je trenér potřebný. S choreografií sestavy a pózováním mi pomáhá Eva Rudolfová, švagr Martin Kasal, Eva a Jarek Soukupovi mě radí ohledně výživy a suplementace

Od kolika let děláš závodně kulturistiku?

První kontakt s činkou jsem měl během základní vojenské služby, po ní jsem se ještě pokusil vrátit zpátky k cyklistice, činky pomalu ale jistě zvítězily i když v té době mě ani ve snu nenapadlo, že budu někdy soutěžit. První soutěž jsem absolvoval v roce 1994 oblastní přebor, kde jsem skončil druhý, tuto soutěž jen pro zajímavost absolvoval Martin Kasal(1.) a Petr Vaniš (4.)

S jakými cviky si začínal??

Začínal jsem podle knihy L.Majora Kulturistika pre mužov, v té době jsme si činky odlévali z betonu a cvičili po sklepech jak se dalo, takže víceméně základní cviky, protože např.kladkové stroje, leg press atd. jsme prostě neznali.

Jaký máš pohled na dnešní profi kulturistiku především co se týká dopingu a všeho s tím společné?

Doping není záležitost jen profi kulturistiky, je každém sportu kde rozhoduje síla, rychlost nebo vytrvalost. Jen idealista si může myslet, že ne. Je to vypuštěný džin z láhve do které se už nikdy nevrátí. Sport je jen odrazem společnosti ve které žijeme…

Jak dlouho jsi byl v dietě a kolik jsi celkově shazoval? Jak jsi jel oproti loňsku nad 90kg, tak není nutné dle váhy shazovat maso, bylo to lepší nebo horší?

Dietu jsem zahájil už 10.prosince s vahou okolo 115kg na republice jsem vážil 95,35.Loni jsem se rozhodl celkem pozdě a toho jsem se chtěl letos vyvarovat. Psychicky bylo rozhodně příjemnější to, že jsem se nemusel násilně stlačovat do žádného limitu a do poslední chvíle mít obavy jestli se do něj vejdu.

Kdo byl tvůj idol?

Nikdy jsem nebyl zastáncem idolů, ale v té době se mi líbil Larry Scott.

Kolik g sacharidu přijmeš v objemu ????

V objemu to nepočítám, ale v dietě se to pohybuje mezi 50-1200g

Jak vypadá tvůj předsoutěžní trénink? Používáš tréninkové postupy jako jsou např.superserie ???

Supersérie nepoužívám z jednoduchého důvodu, prostě je „neudýchám“. Jinak se až do konce přípravy snažím jet těžký trénink složený ze základních cviků.

Jak jsi byl spokojen s HST ?

Jedním slovem: Byl! Rozhodně ho do další přípravy opět zahrnu.

Zkoušels nebo plánuješ vyzkoušet GVT ???

Zkoušel, ale víceméně vždy jen modifikovaně a nikdy ne v celém cyklu spíše jako oživení pro jednotlivé partie.

Jaký je tvůj názor na současné podmínky v české kulturistice..hlavně co se týká podmínek startu za repru ???

Podmínky startu jsou nastaveny opravdu tvrdě, zvláště co se týče financí.A co se týče monitoringu ADV je reprezentant postaven někam na úroveň vězně propuštěného na podmínku, který se musí hlásit kurátorovi. Osobně si myslím, že už se jedná o porušení listiny lidských práv. Nic proti dopingové kontrole na závodech, chápu a respektuji, ale aby mě někdo omezoval v mém soukromí? Vyrušoval od práce? Jak by se to líbilo Vám?

Od Lucky Suché - Za poslední dva roky jste se ohromně zlepšil, chystáte se příští rok na Evropu? Velmi bych Vám přála i svět.

Ó děkuji! Zkusím zůstat na zemi a připravit se jak nejlíp umím, pak se uvidí. PS : Na tvých šátečcích s nutellou se mi asi forma udělat nepodaří, přestože jsou moc dobrý :-)))

Proč závodní kulturisté lžou??? (Myslim tím téma:používání nelegálních prostředků za účelem získání větší svalové hmoty, síly a vyrýsování před závody...)Kleslo by snad jejich ego, kdyby přiznali pravdu?

Trošku naivní otázka…… Kdo by se dobrovolně přiznal k něčemu za co bude ihned potrestán?

Chceš někomu něco vzkázat?

Děkuji firmě Pro Holding CZ, s.r.o a PT servis Pavla Trampoty bez jejichž pomoci by se mi letošních umístění nepodařilo dosáhnout

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
admin admin

admin admin

Zakladel internetového magazínu a eshopu Kulturistika.com. Zakladatel projektu Supertrener.cz - jídelníčky a tréninky online. Redaktor magazínu Kulturistika.com.

Diskuze

Související články

Kulturistika

Adam Young 10,5 týdne před New York Pro 2018

09.03.2018/ 280x

Američan Adam Young prezentuje svou formu 10,5 týdnů před profi debutem.

Kulturistika

Rafael Brandao a Patrick Moore 9 týdnů před New York Pro 2018

20.03.2018/ 252x

Dvojice profesionálů Rafael Brandao a Patrick Moore se připravuje na New York Pro 2018, kde se za 9 týdnů potká s našim Milanem Šádkem.

Kulturistika

Milan Šádek - volná sestava na California Pro 2018

28.05.2018/ 672x

Podívejte se jakou sestavu si Milan připravil pro kalifornské publikum.

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím