Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Mobilita těla, technika muscleupu a chůze po rukou

Ahoj. Dneska Vám ukažeme další crosfitový trénink, který jsem odcvičil společně s Davidem.

Na začátku tréninku jsme se zaměřili na mobilitu těla, poté jsme se věnovali hodně technikám musleupů a chůzi po rukou.

Bylo krásné počasí a tak jsme mohli trénovat pod širým nebem, kde nám dávalo sluníčko sílu. Převalovali jsme pneumatiku (tireflip) v kombinaci s výpady a farmářskou chůzi. Na konec jsme si nechali týmové wod. 

Poslední dobou dávám velký důraz na mobilitu těla a snažím se pořádně protahovat, jelikož je to potřeba při cvikách nejen na čince, ale i s vlastní váhou. Na začátku tréninku jsme se proběhli a věnovali chvilku mobilitě těla.

Poté jsme přešli k box jumpům, což jsou výskoky na bednu. Začali jsme na 60cm a postupně přidávali kotoče. Skákali jsme z místa, když už byl box dost vyskoký, pomohli jsme si rozběhem. Já jsem se zastavil na 125cm a Dejvid dokonce skočil přes 150cm. Rozvičku jsme zakončili výdržem v dřepu se závažím na kolenou, což je taky jeden z nejlepších cviků na mobilitu těla. 

V další části jsme trénovali "skills", nejprve techniku chůze po rukou, kde jsme si připravili pěknou překážkovou dráhu. Nejprve jsme překonávali ruzně vysoké tyče, zakončené to bylo schody, které byly udělané z kotoučů. Dráhu jsme procházeli v obou směrech a každémnu se nám to podařilo 2x.

Poté následovali muscleupy, na které jsem se v poslední době hodně zaměřil. Venkovní počasí nám dovolilo vytáhnout pneumatiku. Venku jsme jeli 15min EMOM, kdy jsme v první minutě převalovali 4x pneu, v druhé šli celkem deset výpadů s čonkou nad hlavou a zakončili jsme to 20m farmářskou chůzí. Na konec tréninku jsme si nechali týmové WOD, které jsme jeli formou štafety.

TRÉNINK

1) Box jump + výdrž v dřepu s 2xKTB 24kg

2) 15min Skills HS walk + muscleup (synchro)

3) 15min emom (5 kol)
1 min  4x tireflip 300kg
1 min 10x OH lunges 60kg
1 min 20m farmer walk 120kg 

4) team wod (12:05) štafeta
2 ROUND
20x p.clean 100kg
40x strict pull-up

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Václav Mráz

Václav Mráz

Jsem zakladatelem značky Bcross a spoluzakladatel největšího multifunkčního fitnesscentra v JČ BcrossGYM. Dále jsem redaktor magazínu Kulturistika.com, kde píši převážně články o CROSSFITU a také z…

Diskuze

Související videa

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím