Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Anabolické okno po tréninku v objemu

Myslím, že na 99,99% nebude žádný rozdíl mezi tím zda použijeme po tréninku samotný syrovátkový protein, protein + ovesné vločky, protein + palatinózu, protein + jednoduché cukry nebo Gainer ve snaze budovat svalovou hmotu. 

Jediný rozdíl bude v tom, že určitá skupina lidí bude riskovat větší výkyvy inzulínu, může mít problémy v podobě slabosti a tvoření tukové tkáně při použití jednoduchých cukrů nebo některých Gainerů. Pro celkový růst svalů to nemá vůbec žádný význam, pokud jsou splněny celkové denní kalorické požadavky, správný příjem všech makroživin během celého dne a správné předtréninkové a následující potréninkové jídlo složené z kvalitních bílkovin a komplexních sacharidů.

To samozřejmě neplatí pro kulturistu připravujícího se na soutěž ve vrcholné fázi přípravy. Myslím, že s živinami po tréninku lze manipulovat pouze v případě, když potřebujeme předložit konkrétní vzhled v určitém čase jako je právě konečná fáze přípravy na soutěž nebo dieta.

ZÁVĚR

Nesnažte se vymyslet zázračnou kombinaci z doplňků výživy po tréninku a nevyhazujte zbytečně své peníze, ale dbejte po celý den na správný přísun živin a investujte do kvalitních potravin, protože svaly nám nerostou pouze po tréninku, ale každý celý den v roce.
V pohodě si vystačíte s lahodným shakem proteinu cestou domů z posilovny a pokud potřebujete doplnit denní příjem sacharidů, tak přidáte ovesné vločky nebo Palatinózu.
Není potřeba nikam chvátat, anabolické okno trvá několik hodin po tréninku.

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Robert Humpál

Robert Humpál

Spoluzakladatel projektu Supertrener.cz a redaktor magazínu Kulturistika.com. V rámci projektu Supertrener.cz máte možnost využít mých služeb. Sestavím Vám kvalitně a podrobně zpracovaný jídelníček…

Diskuze

Související články

Výživa

Kolik bílkovin skutečně potřebujete?

17.04.2018/ 403x

Kolik gramů bílkovin denně byste měli přijmout? Souhrn studií přináší definitivní odpověď pro cvičící populaci.

Výživa

Palte tuk s kyselinou elagovou

26.06.2018/ 744x

Několik nedávných studií zkoumalo zdravotní potenciál červeného vína a jeho nejlepší složkou shledaly kyselinu elagovou. Zdá se, že tato látka umí zpomalit růst tukových buněk a tvorbu nových.

Výživa

Jak často přijímat bílkoviny, aby to opravdu rostlo?

03.11.2014/ 370x

Jak často bychom měli konzumovat bílkoviny, je stejně podstatné jako jako jejich množství v každé porci...

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím