Sheru Classic France Pro 2023 ovládl Nathan de Asha! Podívej se na kompletní výsledky a reportáž!

Možností kvalifikovat se na Olympii již moc nezbývá a když pomineme včera konané Sheru Classic France, zbývají všehovšudy dvě možnosti, a sice americký Legion Sports Fest PRO a italská soutěž Italian Olympus PRO. Aby toho ale nebylo málo, obě soutěže se konají již příští neděli a závodníci tak musí dost kalkulovat, které se zúčastní. Sheru Classic tak podle očekávání nabídlo celou řadu skvělých kulturistů, kteří byli ochotni na stagi nechat to nejlepší. Pojďme se v rámci této reportáže podívat, jak to dopadlo.

2023 Sheru Classic France Pro Qualifier 093023 - IFBB PRO

Předsoutěžní predikce

Na startovní listině standardně nejoblíbenější kategorie Open se objevilo hned 15 závodníků, přičemž nejpočetnější skupinou byla čtveřice italských sportovců, které vedl Andrea Muzi, jeden z možných adeptů na přední příčky. Dalo se však počítat s tím, že zabránit se mu v tom pokusí třeba německý gigant Roman Fritz, který již svou premiérovou kvalifikaci na Olympii má jistou. Výhodu domácího publika měl na své straně další z favoritů, a sice Theo Leguerrier, který by rozhodně vylepšil svůj loňský výsledek, kdy se na Olympii nevešel mezi nejlepší patnáctku soutěžících.  Papírovým favoritem na vítězství však byl Nathan de Asha, který by si případným triumfem otevřel cestu k 11. profesionálnímu vítězství v kariéře a třetímu vítězství v tomto měsíci, což je samozřejmě neuvěřitelné a reflektuje to nezpochybnitelné kvality tohoto závodníka.

Kategorie Open

Již v průběhu prejudgingu vykrystalizovali z poměrně obsáhlého startovního pole dva jasní favorité na vítězství. Byli jimi podle očekávání Nathan de Asha a Theo Leguerrier, který tentokrát předvedl prvotřídní připravenost a od svého minulého vystoupení předvedl výrazný progres. A ačkoliv bylo jasné, že oproti minulému čtvrtému místu z Europa PRO 2023 si tento francouzský závodník polepší. Nikdo, a podle délky některých porovnávání dokonce ani rozhodčí, si nebyl jistý, jestli to bude stačit na Nathana, který samozřejmě také pokračoval ve své krasojízdě a předvedl opět oblé a plné svaly, přičemž zejména jeho kvadricepsy naprosto vynikali oproti ostatním závodníkům.

Pravděpodobně právě to mu nakonec vyneslo první místo, byť na Olympii již byl samozřejmě dávno kvalifikován. Druhý skončil zmiňovaný Theo Leguerrier, třetí příčku bral německý profík Tim Budesheim. Čtvrté místo nakonec získal jeho krajan Roman Fritz, který si díky triumfu na Bigman Spain PRO 2023 svou kvalifikaci na Olympii také již zajistil. Pětici nejlepších nakonec uzavíral rumunský závodník Alfred Chiriac, který navzdory tomu, že kariéru začínal v kategorii do 212 liber, ukázal, že má co nabídnout i v otevřené kategorii těžkotonážníků.

Top 5

1. Nathan De Asha
2. Theo Leguerrier
3. Tim Budesheim
4. Roman Fritz
5. Vlad Alfred Chiriac

2023 Sheru Classic France Pro Results — Nathan De Asha Wins Bodybuilding  Title – Fitness Volt

Další kategorie

Co se týče dalších kategorií, ve francouzském Lille nastoupili také soutěžící z kategorie Classic Physique, mezi nimiž se objevil i český reprezentant Patrik Herčzík. Tentokrát bohužel nezopakoval svůj bronzový výkon z UK PRO 2023 a bohužel se nedostal do nejlepší pětice závodníků. Tuto kategorii nakonec ovládl Maxime Yedess. V kategorii Men's Physique dominoval Emile Walker a kategorii Bikini nakonec ovládla Kristina Brunaeur.