Report ze závodů pro siláky - Strongman Golem Games IV. - fotky a videolog!

Report ze silových závodů určený pro začátečníky. Podívej se na disciplíny, fotky, výsledky a video z celého závodu.

23.11.2019 GOLEM BCROSS GAMES 4

Sobotní den patřil všem silákům. Vašek Mráz a Jirka Vytiska se rozhodli uspořádat čtvrtý závod v pořadí pro nově příchozí a pro ty, co se strongman sportem začínají.

Vše se konalo v budějovickém BcrossGymu, kde jsou skvělé podmínky na takovéhle akce. Podívejte se sami, kolik se nás tam sešlo.

Na závodníky čekalo pět disciplín. Jsme rádi, že o závody byl velký zájem. Registraci jsme museli stopnout na 70ti registracích.

Závodníci k nám přijeli opravdu ze všech koutů naší republiky, nejdelší cestu k nám někteří měli dokonce až z Trnavy.

Průběh závodem!

Celkem se nás v den závodu sešlo přesně 62 ve třech kategoriích 80 |100 | OPEN. Mezi 8-10h bylo vážení a registrace. Asi 20 závodníků bylo už tak natěšených, že přišli ještě dřív, než recepční otevírala gym :D

Jirka pak provedl instruktáž, kde se probraly standardy cviků s hodnocením daných disciplín. Poté chvilka na rozhýbání a šlo se rovnou na královskou disciplínu!

Loglift přece nemohl chybět. Tentokrát se šlo na nejtěžší váhu dle rozpisu.

Vše jsme jeli na dvou stanovištích. Hlavní rozhodčí byli dva, Já a Jirka. Byli jsme přísní a nekompromisní.
K pravé ruce jsme měli své drahé polovičky, které zapisovaly výsledky.

Viděli jsme opravdu skvělé výkony, a u některých jedinců i překvapivě zvládnuté techniky.

Rovnou k nejlehčí kategorii, kde do posledních vah utekl Ondra Šoukal s Jardou Gallem, kteří šli od 90 kg už jen spolu. Na tělesnou váhu 80kg je to už hodně slušný. Nakonec i přesto, že si Jarda posunul své PR o 10kg, mu jeho výkon nestačil a o 5kg nedosáhl na Ondru Š. s výkonem 110kg!

Někteří závodníci dokonce drželi loglift v ruce poprvé.

Kategorie do 100 kg byla nejvíce nabitá, je to vždy hodně obsazená kategorie a bylo opravdu na co koukat.

Tady se utrhl Fousek, Trhal, Srb a Boháč, kde se přes 115 kg hranici dostali všichni. Rozhodovala další váha, která byla 120kg. Tam úspěšně uslyšel "goodlift" pouze Radek Srb.

Kategorie OPEN začínala na 90kg. Měli to nejtěžší, jelikož měli nejméně odpočinku mezi pokusy. Většině to nedělalo problém, krásně se udrželi v teple a koncentraci. Tady byli s logliftem nejlépe seznámeni Béďa Jochim a Vašek Maňák, kteří úspěšné dostali nad hlavu skvělých 135kg.
Poté se rozhodli naložit o rovných 10kg víc. Tady už chyběl každému malý kousek a pro každého byl pokus neplatný. Právem si rozdělili dělené místo v této disciplíně.

Na závod se přijel podívat i Honza Krasinský.
Děkujeme tomuto servru, že s námi spolupracuje, mimo cen poskytli pro závodníky 5 balení králičí krve.

V druhé disciplíně na závodníky čekaly mrtvý tahy - deadlift medley. Tři odlišné osy s různě naloženými váhami, které se postupně stupňovaly.

Byla to kombinace tlusté osy, normální osy a trapbaru. Tady šlo o čas a rozhodovala každá desetina.
Mrtvý tah je jeden z nejoblíbenějších cviků a některým závodníkům nastavené váhy nedělaly problém.

Jsme rádi, že se s tím poprali i začínající závodníci, kteří třeba na finální váhu nedosáhli. Jde o to, si to především zkusit a porazit hlavně sám sebe!

Tady neuvěřitelně shodně na setinu obsadili opět Jarda Gall a Ondra Šoukal s časem 6,81s a boj o první místo v kategorii do 80kg byl jasný.

V kategorii U100 rozhodovala každá sekunda a mohla vás posunout klidně o 6 míst dopředu. Tady do toho šlápl zase nejlépe Radek Srb, kde mu na paty šlapal Dvořák s Fouskem.

Nejtěžší váha měla samozřejmě nejvyšší váhy a poslední činku se podařilo zvednout pouze polovině. Suverénně tady měl nejvíce nataháno Dominik Jaroš, který s náskokem dvou sekund vyhrál.

Prostřední disciplína prověřila sílu ramen a trénink přemístění. Opět medley, tentokrát ze země nad hlavu. Pivní sud, tlustá osa a loglit.

To byla sestava tlakových medlů. Již první zmiňovaný pivní sud udělal asi třetině závodníkům čáru přes rozpočet.

Skladníci v pivovaru by asi koukali a možná i oslovili některé závodníky, kteří se sudem neměli sebemenší problém.

Celkově tato disciplína byla těžší a poslední váhu zdolalo pouze 9 závodníků ze všech kategorií.

Do souboje o bednu v U80 se zapojil i Michal Duda, který tady bral 3.místo. Šoukal s náskokem dokončil tuto disciplínu na prvním místě, vzápětí Gall.

Ve 100vce si pro prvenství kráčel Radek Srb. Druhý místo obsadil Fousek a třetí Michal Boháč.

Pouze Vašek Maňák a Béďa Jochim dokončili OPEN kategorii. Vašek dokonce s časem 20,79  a zaslouženě bral první místo.

Čtvrtou disciplínu jsme nechali utajenou do posledního dne. Pouze jsme zveřejnili hercules hold - držení.

Drží se ledacos. Někde sloupy v upažení, někde zase předměty v předpažení.

My jsme zvolili držení kotouče v předpažení, kde se zadek a lopatky museli opírat o zeď.
Jakmile kotouč klesl pod vodorovnou úroveň, závodník dostal upozornění a při dalším už se stopoval čas.

80ka - 10kg | 100ka - 15kg | OPEN 20kg

Párkrát si to vyzkoušeli a šli jsme na to.

Rekord celých games s časem přes 122s dal Ondra Šoukal, který ukázal, že je opravdu skvěle připravený. Těžší kategorie už to měli drobet složitější s přibývající váhou.
Plachý, Srb a Dvořák vydrželi přes minutu. Nejdéle z nich však vydržel Radek a mohl se tak radovat ze čtvrtého vítězství.

Open kategorie měla rovných 20kg a přes 1 minutu se nikomu nepodařilo dostat.
Lukáš Rešl zůstat těstě o 2s za Béďou Jochimem, který si připsal druhé vítězství s časem 56s.

Třešničkou na dortu bylo převalování pneumatiky, které bylo na 6 opakování s časovým limitem do 1minuty.

Vážila následovně:
U80 - 250kg | U100 - 380kg | OPEN 450kg

Tady se rozhodovalo o bednu a každá otočka mohla pomoct.

V nejlehčí kategorii dokončili skoro všichni. 6x 380ku si mohlo připsat pouze deset stovkařů a u OPEN se mohli radovat z dokončení disciplíny pouze 3!

Touto disciplínou končil i náš závodní den. Pneumatiku ještě párkrát exhibičně otočil profi strongman Jirka Vytiska, který za velkého povzbuzení publika přetočil šest otoček pod 25 vteřin.

Vše běželo podle harmonogramu. Během závodu jsme měli na místě stánek Donut s tebou, kteří připravili skvělé donuty. Jídlo bylo také zajištěno a steaky s Hranclema s tebou dodali sílu úplně všem.

Takhle dopadlo prvních šest nejlepších ze všech kategorií.

Mezi závodníkama byli opravdu šikovní siláci. Pokud budou makat, tak o nich tady ještě uslyšíme. Nejmladší závodník Vítek Lorenc nedávno oslavil teprve 16 let, nejlépe se mu povedl loglift, kde zvedl 90kg.

Dalším skvělým závodníkem byl Michal Boháč, který se svoji váhou do 80ky šel rovnou do U100. Předvedl tam skvělé výkony, být lepšího času u deadliftů, mohl skončit i na bedně.

Děkujeme všem pomocníkům a našim holkám za skvěle odvedenou práci. Celý závod se obešel bez zranění a doufáme, že jste si to všichni užili a uvidíme se zase po novým roce.