Oleksii Novikov vyhrál soutěž World’s Ultimate Strongman - Strength Island!

V sobotu 13.3.2021 se uskutečnil první světový závod strongmanů v sezóně 2021. Tentokrát se ti nejlepší z nejlepších sjeli na Střední východ do Bahrajnu, aby soutěžili v závodu "Ostrov Síly". Ten se skládal z pěti různých událostí, které byly na sportovce připraveny. Závod byl možný ke shlédnutí na CoreSports, kanálu Rogue Fitness na YouTube a my pro vás dnes máme reportáž z celého závodu!

1. Událost - Axle Deadlifts

Jako první disciplína, se kterou se museli siláci poprat, byl takzvaný axle deadlift, ve kterém museli strongmani vyrampovat ze 320 kg na 440 kg. To se ne úplně všem závodním podařilo, nejlépe si však v této disciplíně vedl Američan Bobby Thompson.

2. Událost - Flag Hoist

Druhá disciplína byla závodníkům představena až 24 hodin před závodem. Tentokrát měli závodníci za úkol vytáhnout co nejrychleji a co nejvíckrát vlajku do výšky 50m, která byla zatěžkána závažím o hmotnosti 75kg. Nejlépe se v této disciplíně zadařilo Skotu Luku Stoltmanovi, který dokázal za necelých 45 sekund vytvořit čtyři opakování.

3. Událost - Giant Dumbbell for Reps

Na třetí disciplíně čekala na závodníky obří 100kg jednoručka, kterou museli strongmani, co nejvíckrát za 75 sekund, přemístit na rameno a poté jednou rukou dostat na hlavu. Nejlépe se v této události dařilo zároveň i světovému rekordmanovi v této disciplíně Ukrajinci Oleksii Novikovovi, který dokázal vytvořit 10 opakování!

4. Událost - Carry and Load Medley

V předposlední disciplíně čekalo na závodníky přenášení různých břemen na určitou vzdálenost - pneumatiku o hmotnosti 100kg, atlasový kámen o hmotnosti 120kg a železný štít s hmotností 140kg. Cílem bylo odnést všechny tři předměty co nejrychleji na předem určenou platformu. Největší problém měli někteří siláci s posledním předmětem, který kvůli svému tvaru špatně zvedali na platformu. Nejlépe se však dařilo znovu Ukrajinci Oleksii Novikovovi, který si zajistil tak své druhé vítězství!

5. Událost - 10 Atlas Stone Run

Po čtyřech disciplínách, které se odehrály dohromady okolo tří hodin bylo znát na závodnících určité vyčerpání. Poslední disciplína však čekala a strongmani jsou opravdoví siláci! To poslední, co na závodníky čekalo, bylo zvednout co nejrychleji na platformu 10 kamenů o hmotnosti 100 - 200kg. To se nejlépe podařilo Skotu Tomu Stoltmanovi, avšak na získání cenného kovu to nestačilo.