Mistrovství republiky ve funkčím fitness - výsledky!

15. - 16.6.2019 proběhlo v Olomouci v Ultimate Fitness Olomouc mistrovství ČR ve funkčním fitness. Pokud tento sport neznáte, koukněte na náš článek o České federaci funkčního fitness

Mistrovství České republiky obsahovalo 6 testů ve standardních charakteristikách: aerobní kapacita, síla, vytrvalost s vlastní vahou, dovednost s vlastní vahou, „mix modal“ kapacita a krátkodobý výkon.

Atleti se do hlavního závodu MČR 2019 museli kvalifikovat přes on-line kvalifikaci. Postupovalo 13 mužů, 7 žen a 1 tým, ze kterého byli vybráni reprezentanti - 3 muži, 3 ženy a jeden 4 členný tým (2 muži a 2 ženy), kteří pojedou na MS do Švédka, které bude probíhat v termínu 30. srpna - 1. září 2019

Highlights z celých závodů

Muži

Atleti, kteří se kvalifikovali na MČR: Adam Zůbek, Ondřej Pokorný, Petr Špaček, Tomáš Hejna, Áron Lisý, Michal Merganič, Jan Munzar, Martin Dvořák, David Hladil, Jan Zavadil, Jakub Lysoň, Ondřej Hrabačka a Martin Šebek

Mužskou kategorii ovládl Adam Zůbek. Stříbrnou medaili získal Ondřej Pokorný a na bronzovém místě se umístil Petr Špaček.

Muži WOD 1 heat 5

Mistr ČR ve funkčním fitness - Adam Zůbek

Ženy

Atletky, které závodili na MČR: Katěřina Lízlerová, Petra Vaumndová, Adéla Rybová, Denisa Provazníková, Adriana Machová, Jana Hofbauerová a Monika Tatíčková

Nejlepší ženou ve funkčním fitness pro letošní rok se stala Kateřina Lízlerová. Stříbrnou medaili ukořistila Petra Vaumundová a na třetím místě se umístila Adéla Rybová.