Jiří Tkadlčík získal bronz na European Ultimate Strongman Championship U105 v Polsku

Letošní sezóna je pro všechny opravdu mimořádná. Vzhledem k situaci s covid-19 se všelijaké sportovní události přesouvají či ruší a tak velice často musí závodníci své plány měnit. Pokud však sportovci mohou jet na nějaké závody, které už se podaří jakýmkoli způsobem uspořádat, jedná se s nadsázkou o veliký svátek.

Jedněch takových závodů se zúčastnil i náš nejlepší strongman kategorie u105 Jiří Tkadlčík, který 29.8. usiloval o zisk titulu nejsilnějšího muže Evropy u105kg asociace Ultimate Strongman. To se mu bohužel kvůli jeho zranění nepodařilo, avšak i přesto vybojoval úžasné třetí místo! Paráda Jirko, gratulujeme!

Jirka se na sociálních sítích vyjádřil po závodech následovně:

Bronz na Mistrovství Evropy strongmanů u105kg v Polsku. Jeden z bezesporu nejtěžších závodů pro mě, ale ani ne disciplínami, jako obrovským sebezapřením, který jsem musel ukázat. Bolesti, jaký mě provázely od první disciplíny, jsem dlouho nezažil. Koleno, se kterým mám dlouhodobě problémy a poslední měsíc se extrémně sere, dosloužilo někdy během kufrů na prvním eventu, a fakt mě to stálo hodně sil, vůbec závod dokončit.

O to víc je super, že to nebyl jasný bronz, ale dělené 2. místo, rozhodl jen počet vyhraných disciplín. Na Przemysław Marczewski jsem letos neměl, jel jak mašina a jasně vyhrál. A já už se těším na poslední závod -
Static Monster, 20.9. v Ústí nad Labem, kterým letos ukončím tuhle odpornou sezonu, kterou zničil covid.

Níže se můžete podívat na video vlog právě z průběhu celých závodů.