Čeští vzpěrači přivezli z Turecka 6 medailí!

Téměř před měsícem (15. – 17. 11. 2019) se užší část naší reprezentace zúčastnila I. ročníku INTERNATIONAL NAIM SULEYMANOĞLU TOURNAMENT v turecké Gaziantep. Turnaj měl stříbrnou pozici v olympijských kvalifikacích a zcela určitě pomohl naší reprezentaci k posílení našich nadějí v zisku olympijských místenek.

Naši reprezentanti na těchto závodech: Michaela Skleničková, Jiří Orság, Simona Hertlová, Kamil Kučera a Petr Petrov

Jiří Orság

Jiří Orság závodil v HK nad 109 kg, vybojoval stříbrnou medaili s výkonem 405 (171, 234).

Vyjádření na sociálních sítích:

O víkendu jsme byli v Turecku, které bylo pro nás posledním letošním turnajem, který se počítal do kvalifikace na #tokyo2020. Forma už nebyla kdovíjaká, i tak jsem ale dal dohromady 405 kg dvojboj a získal slušné body a 2 stříbrné medaile! Kdyby mi vyšly třetí pokusy, měl bych dokonce stejný total jako na MS.

Celkem jsme dovezli 6 medailí, což vůbec není zlé - k mým dvěma stříbrným přidal Petr Petrov další 3 stříbra a Kamil Kučera ještě bronz Na jaře nás čekají ještě dvě kvalifikační soutěže - turnaj na Maltě a ME v Moskvě. Pak se rozhodne kdo bude (nebo jestli vůbec někdo bude) hájit náš krásný sport na OH v Tokiu. Věřím ale, že i tentokrát tam někdo bude a dokonce věřím, že nebude sám!

Kamil Kučerka

S výkonem 397 (175, 222) obsadil Kamil 4. místo. V trhu bral však skvělou bronzovou medaili!

Petr Petrov

Petr Petrov obsadil v HK do 67 kg 2. místo s výkonem 294 (132, 162). V trhu a ve dvojboji překonal národní rekordy.

Kvalifikační jízda na OH v Tokiu se pomalu blíží do velkého finále. Dnes jsem na International Naim Suleymanoglu tourament vybojoval cenné kvalifikační body v kategorii do 67 kg. V tomto turnaji jsem si vyvzpíral krásné druhá místa výkonem 132 kg v trhu, 162 kg v nadhozu a 294 kg ve dvojboji a posunul české rekordy v trhu a ve dvojboji.

Opět jsem se posunul o krůček blíže Tokiu ve váze do 67 kg. Rád bych poděkoval trenérům Pavel Ivanič, Ladislav Pásztor a Pavel Provázek za pomoc s upravováním váhy, dále za podporu OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra Survival Nutrition Supplements

Michaela Skleničková

Míša v nadhozu vytvořila národní rekord v HK do 87 kg/W v nadhozu výkonem 110 kg. Ve dvojboji skončila s výkonem 190 (80, 110) na 5 místě.

Simona Hertlová

Simča startovala v HK do 76 kg. V průběhu soutěže se bohužel zranila, přesto s výkonem 182 (82, 100) obsadila 5. místo.

______________________________

Na foto: trenéři P. Ivanič a L. Pásztor a mezi nimi reprezentanti zleva Michaela Skleničková, Jiří Orság, Simona Hertlová, Kamil Kučera a Petr Petrov z konání memoriálu Naima Suleymanoglu.

Zdroj: Instagram, Facebook, vzpirani.cz, facebook.com/ceskysvazvzpirani