Arnold Strongman Classic UK 2021 | Výsledky

Během tohoto víkendu, 1. - 3.10.2021, proběhl první ročník sportovního festivalu Arnold Strongman Classic UK, který se konal v anglickém Birminghamu. Festival nabídl mnoho sportovních událostí z různých odvětví, mezi které patřili i profesionální strongmani. Těch se do tohoto závodu přihlásilo deset: Andy Black, Nedzmin Ambeskovic, Pa O'Dwyer, Luke Stoltman, Tom Stoltman, Evan Singleton, Oleksii Novikov , Trey Mitchell, JF Caron a Mark Felix.

Závod však dokončilo pouze osm z nich - bratři Stoltmani se během prvních dvou událostí odstoupili, aby předešli zraněním.

Teď už se však pojďme podívat na samotný závod. Během jednoho dne museli siláci zvládnout celkem 5 disciplín:  Hercules Hold, Frame Carry, Axle Bar Deadlift for reps, Dumbbell Press a Atlas Stones.

Hercules Hold

1. Mark Felix — 81,62 sekund
  2. Evan Singleton — 78.11 sekund
  3. JF Caron — 74.27 sekund

První soutěž, která odstartovala Arnold Strongman Classic UK, byl takzvaný Hercules Hold. V tom dominoval Mark Felix, který v této disciplíně rovněž drží světový rekord. Na Arnoldu v Birminghamu svůj rekord sice nepřekonal, ale disciplínu vyhrál s časem 81,62 sekundy.

Frame Carry

1. Oleksii Novikov — 7,35 sekund
  2. Evan Singleton — 8,50 sekund
  3. Mark Felix — 9,75 sekund

V této druh= disciplíně museli sportovci nést 400kg na vzdálenost 20m v co nejrychlejším možném čase. To se nejlépe podařilo mladíku z Ukrajiny, Oleksii Novikovovi, jenž tuto vzdálenost ušel za 7,35 sekund.

Axle Bar Deadlift for reps

1. Oleksii Novikov - osm opakování
  2. Trey Mitchell - sedm opakování
  3. Evan Singleton - pět opakování (dělené třetí místo)
  4. JF Caron  - pět opakování (dělené třetí místo)
  5. Nedzmin Ambeskovic - pět opakování(dělené třetí místo)

Během třetí disciplíny měli siláci za za úkol vytvořit co nejvíce opakování s 360kg na axle deadlift. To se opět nejlépe podařilo Oleksii Novikovovi, který dokázal vytvořit osm platných pokusů!

Dumbbell Press

1. Oleksii Novikov -  osm opakování
  2. Evan Singleton -  sedm opakování
  3. Trey Mitchell - šest opakování (dělené třetí místo)
  4. JF Caron - šest opakování (dělené třetí místo)

V předposlední disciplíně opět dominoval mladík, jenž se v roce 2020 stal nejsilnějším mužem světa - Oleksii Novikov. Tentokrát měli strongmani za úkol dostat co nejvícekrát nad hlavu 100kg jednoručku. To se podařilo Novikovovi s osmi opakováním.

Atlas Stones

1. Andy Black - pět kamenů za 18,28 sekund
  2. Trey Mitchell -  pět kamenů za 18,41 sekundy
  3. Evan Singleton -  pět kamenů za 19,44 sekundy

Poslední disciplína, která měla určit, zda s titulem z Anglie odjede Novikov nebo Singleton, byly Atlas Stones. V této disciplíně však lépe skončil Singleton, který dokázal disciplínu ukončit za 19,44 sekund. O jednu sekundu za ním se umístil Novikov a tak bylo celkové umístění jasné. I přesto, že v celkovém součtu bodů byli Oleksii a Evan na shodném prvním místě, titul Arnold Strongman Classic UK si odvezl Evan, který Oleksiho porazil v poslední disciplíně. Na třetí místo ukořistil američan Trey Mitchell.