Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Arnold Classic 2018 - výsledky

Letošní sezóna profesionální ligy IFBB Jima Maniona byla právě započata. Ve dnech 2. až 3. března se totiž uskutečnil další ročník multisportovní události nesoucí název Arnold Sports Festival, jejíž součástí je i jedna z nejdéle pořádaných soutěží, a to Arnold Classic.

Arnold Classic v kulturistice OPEN:

První ročník soutěže Arnold Classic, jejímž spoluzakladatelem byl legendární  Arnold Schwarzenegger, se uskutečnil již v roce 1989, a letošní ročník tak byl jubilejním třicátým. Z toho důvodu se pořadatelé rozhodli na pódium pozvat všechny dosavadní šampióny. Mezi nimi však jeden scházel, a to šampión z roku 1999 Nasser El Sonbaty, jenž téměř přesně před pěti lety zemřel.

Na pódiu se tedy postupně scházeli:
Rich Gaspari (1989), Mike Ashley (1990), Shawn Ray (1991), Vince Taylor (1992), Flex Wheeler (1993, 1997, 1998, 2000), Kevin Levrone (1994, 1996), Michael Francois (1995), Nasser El Sonbaty (1999), Ronnie Coleman (2001), Jay Cutler (2002, 2003, 2004), Dexter Jackson (2005, 2006, 2008, 2013, 2015), Victor Martinez (2007), Kai Greene (2009, 2010, 2016), Branch Warren (2011, 2012), Dennis Wolf (2014) a Cedric McMillan (2017).

Krom již zmíněných borců se na pódiu sešli samozřějmě i ti, kteří usilovali o triumf na tomto velkolepém klání. Mezi 14ti borci byli i ti, kteří na svém kontě vátězství na tomto legendárním klání již mají, a to loňský vítěž Cedric McMillan, vítěz ročníku 2014 Dennis Wolf a Dexter Jackson, jenž se svou pěticí vítězství nesmazatelně zapsal do historie této soutěže.

Ačkoliv se od zmíněné trojice McMillan, Jackson a Wolf očekávalo, že právě z jejich řad vzejde vítěz jubilejního třicátého ročníku soutěže, osud tomu chtěl jinak. Favority zcela jistě byli i monstrózní Roelly Winklaar, či taktéž velkým množstvím svalové hmoty disponující William Bonac. Právě posledně jmenovaný borec klání zaslouženě ovládl.

William nastoupil na pódium mohutnější, než tomu bylo v loňské sezóně. Jeho svalstvo bylo plné, kulaté a nebylo partie, která by nějak obzvlášť zaostávala.

Druhé místo obsadil Dexter Jackson, jenž opravdu nebyl ve své formě. Byl znatelně unavený, pohyb na pódiu byl spíše těžkopádný, a kontrola břišního svalstva podprůměrná. Kdyby se ve výsledkové listině objevil ještě níže, jistě by nikdo, ani on sám, nemohl nic namítat.

Třetí příčku bral loňský vítěz Cedric McMillan. Právě on se jisto jistě mohl umístit před Dexterem. Ale žádnů zármutek či nespokojenost byste v jeho tváři hledali marně. Svou prohru přijal se ctí sobě vlastní.

Čtvrtý skončil další monstrózní borec, a to Roelly Winklaar. Ten zapracoval na kontrole břišních svalů, což mělo za následek iluzi užšího pasu. Jeho forma sice byla během semifinále skvělá, postupem času však velmi rychle upadala.

Do TOP 5 se ještě vtěsnal Steve Kuclo. pro něhož se jednalo o velmi dobrý výsledek.

Soutěže se zúčastnil také náš Lukáš Osladil. Ten si však tentokrát připsal až deváté místo. Sice na pódiu prezentoval perfektní symetrii, a jeho volná sestava patřila k tomu nejlepšímu, co bylo na soutěži k vidění, avšak za svou pověstnou ostrostí velmi zaostával.

Z dalších borců zmiňme ještě dvanáctého Dennise Wolfa. Německý borec jistě po dvouleté soutěžní pauze očekával lepší výsledek, ale forma ani množství svalové hmoty jej výše nepustily.

VÝSLEDKY:

1. William Bonac
2. Dexter Jackson
3. Cedric McMillan
4. Roelly Winklaar
5. Steve Kuclo
6. Lionel Beyeke
7. Luis Rodriguez

8. Jonathan Delarosa
9. Lukáš Osladil
10. Hidetada Yamagishi
11. Fred Smalls
12. Dennis Wolf
13. Max Charles
- Paul Poloczek (soutěž nedokončil)

VIDEOGALERIE:

SEMIFINÁLOVÁ VYVOLÁVÁNÍ:

První semifinálové vyvolávání

Druhé semifinálové vyvolávání

Třetí semifinálové vyvolávání

Čtvrté semifinálové vyvolávání

ZAHÁJENÍ FINÁLOVÝCH SOUBOJŮ:

VOLNÉ SESTAVY:

William Bonac

Dexter Jackson

Cedric McMillan

Roelly Winklaar

Steve Kuclo

Lionel Beyeke

Luis Rodriguez

Jonathan DeLarosa

Lukáš Osladil

Hidetada Yamagishi

Fred Smalls

Dennis Wolf

Max Charles

FINÁLOVÁ VYVOLÁVÁNÍ:

První finálové vyvolávání

Druhé finálové vyvolávání

Třetí finálové vyvolávání

Čtvrté finálové vyvolávání

POSEDOWN A VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ:

Posedown

Vyhlášení výsledků

FOTOGALERIE:

WILLIAM BONAC

DEXTER JACKSON

CEDRIC McMILLAN

ROELLY WINKLAAR

STEVE KUCLO

LUKÁŠ OSLADIL

Arnold Classic v kulturistice do 212 liber:

Pátý ročník soutěže Arnold Classic 212 přinesl celkem zajímavé okamžiky.

Na pódiu se sešlo pouze sedm borců. Pozvánku jich sice obdrželo osm, kvůli problémům s vízem však nemohl přicestovat Íránec Hadi Choopan. 

Největší souboj se tak očekával zejména mezi dvojicí Jose Raymond a David Henry. Jose dokázal toto klání ovládnout v roce 2015, David se pak může pyšnit vítězstvím na Olympia 202 Showdown v roce 2008.

Ani jeden z nich však nenabídl formu hodnou šampióna, a z vítězství se tak mohl těšit někdo zcela jiný, absolutně neočekávaný. Triumf si totiž při svém profesionálním debutu odnesl Kamal Elgargni.
Toho k triumfu dovedla velmi líbivá postava společně se špičkovou připraveností, a to zejména v předních a zadních postojích. V těch zadních dominovala až neuvěřitelně vyrýsovaná spodní záda.
Za jedinou slabinu lze u Kamala považovat mírně subtilnější kvadricepsy. To je však již spíše dáno věkem.

Druhé místo obsadil Charles Dixon, který se zde prezentoval opravdu brutální objemy. Krom toho nabídl na své poměry vynikající finální připravenost i množství detailů.

Překvapením byla také forma nakonec třetího Samira Troudiho. Ten totiž nabídl absolutně nejlepší vyváženost postavy napříč celým startovním polem.

O čtvrté a páté místo se podělili již výše zmínění David Henry a Jose Raymond. Oba borci mají na svých postavách určité nedostatky, které chtě nechtě musí kompenzovat vynikající finální připraveností. Tou však ani jeden z nich tentokrát nedisponoval.

Šesté a sedmé místo obsadili Guy Cisternino a Kyung Won Kang. Ti zde byli spíše do počtu, ačkoliv mají potenciál býti mnohem lepšími, což již v minulosti dokázali. Tentokrát však byli až velmi subtilní a bez potřebné finální dotaženosti.

VÝSLEDKY:

1. Kamal Elgargni - kvalifikoval se na Olympia 212 Showdown 2018
2. Charles Dixon
3. Samir Troudi
4. David Henry

5. Jose Raymond
6. Guy Cisternino
7. Kyung Won Kang

VIDEOGALERIE:

VOLNÉ SESTAVY:

Kamal Elgargni

Charles Dixon

Samir Troudi

David Henry

Jose Raymond

Guy Cisternino

Kyung Won Kang

FINÁLOVÉ POROVNÁVÁNÍ A VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ:

Finálové porovnávání

Vyhlášení výsledků

FOTOGALERIE:

Kamal Elgargni

Charles Dixon

Samir Troudi

David Henry

JOSE RAYMOND

GUY CISTERNINO

Kyung Won Kang

Zdroje:
www.team-andro.com
www.musculardevelopment.com
www.youtube.com

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
František Randáček

František Randáček

Šéfredaktor magazínu Kulturistika.com. Starám se především o aktuality ze světa Kulturistiky a fitness a píši reportáže z domácích a zahraničních soutěží v kulturistice.

Diskuze

Související články

Kulturistika

Jonathan Delarosa týden před Arnold Classic Australia 2018

12.03.2018/ 113x

Jonathan bude 14 dnů po nevydařeném Arnold Classic startovat na Arnold Classic Australia 2018.

Crossfit,…

Czech Strength Wars v ženském podání! 1. dívčí války jsou tady!

26.07.2018/ 1456x

Spousta borců ale i holek žadoní o dívčí verzi silových válek "holky chtějí přeci také bojovat". Tak tady máte první díl ve kterém jde o velmi pěknou podívanou, kdy na první pohled "křehotinky" bojovali jako 2 lvice! To si nenechte ujít!

Kulturistika

Veronica Gallego Classic 2018 - výsledky

12.06.2018/ 1207x

Vojta Koritenský prožívá nejhorší sezónu mezi profesionály!

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím