Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Recenze BCAA Synergy od Prom-IN

Firmu Prom-IN snad není třeba představovat. Většina si zajisté pamatuje značku PROMIL, která kdysi patřila téměř k tomu jedinému, co se na tuzemském trhu dalo sehnat. I ještě cirka před deseti lety patřila k tomu nejlepšímu, co zdejší trh nabízel.
Pak však její hvězda začala zkomírat, až se dostala do absolutního ústraní zájmu všech cvičenců.

To se však změnilo s příchodem firmy Artifex Instant s.r.o., která se rozhodla tuto značku oživit a dostat opět na výslunní. Pod jejím vedením došlo nejen ke změně názvu na současný Prom-IN, ale také k tomu, že je aktuálně jednou z nejvýrazněji se rozšiřujích značek, která má nejen široké portfolio výrobků, ale také velmi silnou základnu uživatelů, kteří na její suplementy nedají dopustit.

Absolutními trháky jsou proteiny Essential Pure CFM, jenž je v současné době nahrazen produktem CFM Evolution, a BCAA Synergy, na která se právě nyní podíváme.

Složení

Na rozdíl od BCAA Micro Instant Juice a Xtreme BCAA 5000 se u BCAA Synergy nejedná o čisté aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. Krom nich totiž produkt nabízí také další dvě funkční složky, a to Arginin-alpha-ketoglutarát (A-AKG) a L-Glutamin.

Proč tomu tak je?

Pavel Samek, jenž je konzultantem pro vývoj doplňků výživy, chtěl funkční doplněk, jenž v sobě bude zahrnovat nejen samotná BCAA, ale také další složky, které napomáhají proteosyntéze bílkovin. A takovými právě A-AKG a L-Glutamin jsou.

BCAA jsou v jedné dávce, která činí 11 gramů, zastoupena množstvím 4950 mg, přičemž 2420 g tvoří L-Leucin, 1320 g L-Isoleucin a 1210 g pak L-Valin.
Arginin-alpha-ketoglutarát (A-AKG) je zde v množství 2970 mg, L-Glutamin 2200 mg.

Krom těchto složek najdeme v produktu ještě vitamín B6 pro podporu vstřebávání, sladidla sukralóza a citrozy (neohesperidin E959, který se vyrábí z kůry hořkých pomerančů), regulátor kyselosti: kyselina citrónová, vitamín B6 a také aromata a barviva.
Zde je nutno poznamenat, že firma Prom-IN barví své produkty zcela přírodními barvami, a to červenou řepou, betakarotenem či karamelem. Aromata pak odebírá od francouzké firmy, která se specializuje na dětskou výživu.
Žádných zdraví škodlivých složek se zde tedy obávat nemusíme.

Rozpustnost

Jelikož se jedná o instantní BCAA, lze předpokládat, že rozpustnost bude vynikající. Zde bych si však dovolil napsat, že je přímo excelentní! Málo která instantní BCAA, která jsem měl možnost vyzkoušet, šla totiž rozmíchat bez použití šejkru. Pokud jsem se je snažil rozmíchat jen ve skleničce lžičkou, vždy mi tvořily cucky.
U BCAA Synergy se mi to nestalo nikdy, a to jsem lžičkou opravdu jen párkrát promíchnul.

Žádné zbytky pak nenaleznete ani po vypití. Směs se zcela rozpustí a Vy tak přijmete celou dávku beze zbytku.

Příchutě

BCAA Synergy můžete zakoupit v pěti příchutích. Těmi jsou Pomeranč, Malina, Meloun, Višeň a nově také Cola.

Chuť:

Když jsem u rozpustnosti psal, že je excelentní, u chutí nemohu napsat o nic méně. Všechny jsou totiž opravdu vynikající a jen těžko byste hledali favorita. No, ikdyž nyní vlastně jeden favorit je, a to cirka měsiční novorozenec Cola. Ale trochu systematicky.

Příchuť pomeranč: Tuto příchuť najdete snad u každého výrobce, jenž nabízí instantní BCAA. Jedná se o takový evergreen mezi příchutěmi, jenž nikdy nezklame. A to ani v tomto případě. Máte-li rádi pomeranč, tak zde zajisté neprohloupíte. Já bych ji přirovnal k Fantě, tedy samozřejmě jen chuťově, nikoliv složením.

Příchuť Meloun: Další příchuť, kterou najdete u mnoha výrobců. Tato je velmi specifická a zajímavá. Pro mne osobně jedna z nejoblíbenějších příchutí.

Příchuť Malina: Tato příchuť na našem trhu už tak moc zastoupena není, i přesto ji sem tam některý z výrobců nabídne. Je již trochu sladší, což někomu může vyhovovat, někomu nikoliv. Já osobně bych ji zařadil na zlatý střed mé oblíbenosti.

Příchuť Višeň: Ještě méně na našem trhu zastoupená příchuť, která je však, troufnu si říci, velmi příjemná. Ani sladká, ani kyselá.

Příchuť Cola: Záměrně jsem si tuto příchuť nechal na konec, neboť se u ní trochu rozepíšu. Tuto příchuť na našem trhu nenabízí téměř nikdo, a je tak pro koncového uživatele velice zajímavá.
Jedná se, dá se říci, o horkou novinku v portfoliu firmy Prom-IN, která je na trhu cirka měsíc. Dá se tedy říci, že je, jak jsem již uvedl výše, takovým novorozencem.
A ona opravdu takový novorozenec je. Jistě to znáte, narodí se dítě, a je tak roztomilé. Neustále se s ním někdo mazlí, nemůže z něj spustit oči. Stejně jsem to měl s touto příchutí!
Už hned jak jsem pixlu rozbalil, a cítil tu neskutečnou vůni, byl jsem zamilován. Těšil jsem se, až se s ní pomazlím, tedy až ji ochutnám. Oproti chuti pak byla vůně nic, jen takový lehký vánek. Ta chuť je totiž prostě skvělá a nepopsatelná!

Někteří ji přirovnávají k originální Coca Cole. Já bych se k tomu vyslovil naprosto stejně. Pokud by přede mne někdo postavil dvě skleničky, v jedné by byla zmíněná Coca Cola ve své verzi Zero, a v té druhé BCAA Synergy v příchuti Cola, jen těžko bych poznal rozdíl. A to samozřejmě i po samotné konzumaci.

Já do nich zkusil vysypat 500 mg kapsli Vitaminu C 500, tím se chuť posunula ještě výš. Fakt bombice!

Tuto příchuť bych označil jako trefu do černého, což jako jedna z nejprodávanějších položek našeho e-shopu jen dokazuje.
Myslím si, že na teplé jarní a letní dny bude tato příchuť v kombinaci s ledem jednoznačným bestsellerem!

Výsledné hodnocení

Plusy:

  • Optimální množství BCAA (téměř 5 g) v jedné dávce
  • Přítomnost dalších funkčních složek, jako jsou A-AKG a L-Glutamin
  • Naprosto skvělá rozpustnost
  • Pět vynikajících příchutí, mezi nimiž kraluje příchuť Cola

Mínusy:

  • Nemám co bych vytkl. Možná někteří remcaj, že se nejedná o čistá BCAA, a Synergy obsahují mnoho zbytečného balastu. To si však nemyslím, a pro syntézu bílkovin, tedy ještě lepší vstřebatelnost, jsou složky jako A-AKG a L-Glutamin přínosem.

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Michal Kraml

Michal Kraml

Zakladel internetového magazínu a eshopu Kulturistika.com. Zakladatel projektu Supertrener.cz - jídelníčky a tréninky online. Redaktor magazínu Kulturistika.com.

Diskuze

Související články

Výživa

Není Proteinella jako Proteinela!

08.08.2017/ 691x

Ta pravá a ZDRAVÁ Proteinela je pouze jedna a proto budeme vždy prodávat pouze tu od Czech Virus, protože obsahuje 48% arašídů a 30% lískových oříšků, kvalitní protein, belgickou čokoládu a BIO panenský kokosový olej bez žádných sladidel!!!

Výživa

Co užívat před tréninkem? Serious Pre je vše co potřebuješ! - Recenze

16.07.2018/ 1085x

Představujeme Vám opravdový ALL IN ONE předtréninkový produkt pro seriózní sportovce. SERIOUS PRE není žádný “nakopávač”. Jedná se o preparát pro atlety, kteří milují trénink a chtějí dosáhnout maximálních výsledků. Umožní vám jít na trénink s čistou hlavou a maximálním zaměřením !

Výživa

Recenze BCAA Micro Instant Juice od Amix Nutrition

23.11.2015/ 363x

Po delší době jsem se opět rozhodl Vám sem a tam nabídnout nějakou tu recenzi produktů, které naleznete na našem e-shopu.

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím