Legion Sports Fest Pro 2019 - Vojta Koritenský čtrnáctý, vítězem David Henry!

O právě uplynulém víkendu, tedy ve dnech 9. až 10. listopadu, se v Americe, v kalifonském Long Beach, uskutečnil druhý ročník soutěže Legion Sports Fest Pro, která spadá pod hlavičku IFBB Professional League Jima Maniona.

Na pódiu dostali prostor borci nastupující v divizi do 212 liber, mezi nimiž byl, jak od nás víte, i náš borec Vojta Koritenský, jenž je dlouholetým členem Extrifit týmu.

Soutěž, jejímž promotérem je velezkušený Chris Minnes, nabídla hned dvě zvláštnosti. Tou první je skutečnost, že šampión získal nejen přímou kvalifikaci na Olympia Weekend 2020, ale také možnost účasti na druhém nejprestižnějším klání, kterým je březnový Arnold Sports Festival, když se jeho organizátoři zavázali k tomu, že šampiónovi zašlou obsílku s pozvánkou k účasti.

Druhou zvláštností pak byl start borce jménem Arthur Peacock, jemuž je neuvěřitelných 84 let!
Artur si na soutěži připsal první a zároveň také poslední profesionální start. Je velice pravděpodobné, že se do historie kulturistiky zapíše jako nejstarší účastník profesionálního klání.

Nebo jej snad jednoho dne překoná Dexter Jackson?

Na pódiu se představilo celkem 19 borců. Favority na vítězství přitom byli zejména David Henry a Guy Cisternino, kteří patří k několikanásobným účastníkům soutěže Olympia 212 Showdown. David je přitom jejím historicky prvním šampiónem, když v roce 2008 ovládl toto klání, tehdy ještě s váhovým limitem 202 liber.
Nejeden tuzemský fanoušek kulturistiky pak očekával to, jak si na soutěži povede Vojta Koritenský.

První semifinálové porovnávání

12. triumf své profesionální kariéry vybojoval David Henry. 44letý borec nabídl své přednosti, kterými jsou nejen svalová vyzrálost, ale také jejich množství, plnost a hustota. Forma sice nebyla nejlepší, viděli jsme jej již mnohem lépe připraveného, ale i tak to na vítězství stačilo.

Druhou příčku dokázal při svém profesionálním debutu vybojovat Michael Toscano. Vítěz loňského NPC Nationals v kulturistice mužů do 102 kg nabídl dostatek svalů, které navíc působily až neuvěřitelně tvrdě. Navíc jeho finální připravenost byla na velice slušné úrovni. Jeho slabinou je pak méně elegantní struktura postavy.

Třetí skončil Felipe Fierro. Ten v některých pózách působil až moc asimetricky, což je způsobeno tím, že na svou kostru, která měří pouhých 162 cm, dokázal nabalit mnoho a mnoho svalstva.

Čtvrté místo bral Bola Ojex, jehož devízou tentokrát byly plné, oblé a tvrdé svaly.

Do TOP 5 byl rozhodčími umístěn ještě Esteban Fuquene. Ten si debut připsal před týdnem na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro. Tentokrát se prezentoval v mnohem lepší formě, která dala vyniknout zejména jeho zádovým svalům a hamstringům.

Guy Cisternino, jenž na zmíněném Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro obsadil dost kontroverzně 4. místo, si zde připsal "až" místo sedmé, a to zcela zaslouženě. Forma mu totiž letos zkrátka ne a ne vyjít.

Vojta Koritenský, bohužel, dosáhl až na čtrnáctou příčku. Ačkoliv na pódium nastoupil s perfektně vysekaným, separovaným a tvrdým svalstvem, působil oproti mnoha svým soupeřům subtilně.

V úvodu článku zmíněný 84letý Arthur Peacock sice obsadil až dělené šestnácté místo, i tak si však zaslouží neskonalý obdiv!
Na pódiu totiž prezentoval nejen obdivuhodné objemy svalů, ale také jejich vynikající vyrýsovanost a separaci! Navíc bojoval ze všech sil, a tak není divu, že dostal příležitost k tomu, aby nejen rozhodčím, ale i přítomným divákům mohl ukázat svou volnou sestavu. Tu jinak na pódiu prezentují jen borci z TOP 10.
Arthur navíc od organizátorů klání obdržel speciální medaili, a to jako vzpomínku na jeho profesionální start.