Garden Battle vol. 4 - výsledky + fotogalerie

Poslední srpnová sobota byla pro příznivce street workoutu ve znamení účasti na soutěži Garden Battle vol. 4, na které, možná i pro nižší teploty a zataženo, padaly rekordy!

Soutěž je součástí Street Workout League 2020.

Celý seriál soutěží podpořila svými suplementy společnost Amix Nutrition, po mediální stránce pak web Kulturistika.com. Finančně celý seriál podpořili Ústecký kraj, Karlovarský kraj, Obec Březno, Statutární město Chomutov, Město Jirkov, Město Žatec, Nadace Tesco.

Soutěž na soukromém street workout parku v Žatci u Vladimíra Pospíšila, bývalého reprezentanta ČR v atletice, byla věnovaná kategorii sets and reps, a to konkrétně - shyby, dipy, kliky, dřepy s přidanou váhou o stejné váze jako tělo atleta.  Kategorie soutěžících byly rozděleny na muže, ženy, děti a každý soutěžícíc byl při registraci zvážen.

Soutěž začala v 13:00 hod., a to exhibicí domácího Street Hard Workers v podobě free style, po němž následovala první disciplína, tedy shyby.

189

Nejvíce shybů dal Tomáš Mandzák, a to 31, těsně za ním byl Marek Bodnár s 28 shyby, a Roman Chejnovský s 26 shyby. Nejvíce shybů s nejvyšší tělesnou váhou dal Miloš Mikulka z Ústí nad Labem, a to 24 velmi čistě provedených shybů.
V ženské kategorie nejvíce dominovala Martina Kovaříková, která nashybovala 21 shybů, a tím posunula rekord soutěže v ženské kategorii.

Následovaly kliky na bradlech alias dipy. Nejvíce dipů dal opět Tomáš Mandzák, a to celkem 121 ve velmi pěkném provedení. Druhý v počtu dipů byl Roman Chejnovský s 71 kliky na bradlech, třetí byl Marek Bodnár s 45 dipy.
V ženské kategorii nasázela 33 dipů Martina Kovaříková, a přiblížila se tak rekordu soutěže, který činí 35 dipů.

Hned na to následovaly kliky na zemi. Ptáte se, kdo je největším klikařem? Není to nikdo jiný, než Tomáš Mandzák, který nasázel úctyhodných 221 kliků, což z hlediska historie této soutěže a soutěží ve street workoutu v ČR je absolutně nejvyšší počet! Na druhém a třetím místě klikařů byl Jaroslav Boháč, který také byl nejstarším atletem na soutěži s věkem 48 let, a nasázel 108 kliků, těsně za ním se 103 kliky skončil Miloš Mikulka.
V ženské kategorii i tuto disciplínu vyhrála Martina Kovaříková, a to s 65 kliky.

Poslední disciplínou byly velmi oblíbené dřepy s přidaným závažím na ose o stejné váze, jako je váha soutěžícího. Zde se projevilo, že staří pardálové v podobě Jaroslava Boháče a Miloše Mikulky narozdíl od mladé generace mají nadřepováno, a oba dali nejvíce dřepů. Jaroslav Boháč má na kontě 77 dřepů, což bylo bezkonkurenčně nejvíce, druhý s 50 dřepy skončil Miloš Mikulka. Právě dřepy zamíchaly pořadím v mužské kategorii.
V ženské kategorii dala 127 dřepů Martina Kovaříková. Rekord soutěže je 220 dřepů stanovený z minulého roku Arlet Krausovou.