Renata Součková se stala novou IFBB Pro!

Město Schwechat v Rakousku hostilo v sobotu 9. prosince jednu z posledních letošních soutěží, na níž závodníci z organizace NPC Worldwide mohli bojovat o profesionální karty. Musclecontest Austria Pro Qualifier se konal s oblíbeností v Rakousku, a na tuto událost zamířila početná česká výprava. Mezi účastníky se objevila právě i Renata Součková.

Ta předvedla výborný výkon v kategorii bikiny fitness žen, kde nejdříve porazila všechny soupeřky ve své výškové kategorii. Poté, co opakovala tento úspěch i v celkovém hodnocení, otevřela si cestu k profesionálnímu stupni v IFBB Jima Maniona. Renata získala profi kartu po pětiletém účinkování na soutěžní scéně, kde postupně dosáhla vyšší výkonnostní úrovně. Začínala na domácích mistrovských soutěžích pod SKFČR, kde v roce 2019 získala titul mistryně Moravy a Slezska a stříbro na mistrovství České republiky. V roce 2019 si poprvé zkusila mezinárodní konkurenci a dosáhla druhého místa na IFBB Diamond Cup Prague a čtvrté místo na Mistrovství světa ve fitness IFBB. V roce 2020 zvítězila na Fitness Mania Classic 4 a zúčastnila se i soutěže IFBB Elite profesionálek.

V Rakousku v sobotu Renata nenarazila na žádnou přemožitelku a opustila pódium jako nová držitelka profesionální karty. Tím navázala na další české závodníky! Gratulujeme.