Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Fiji Pro 2018 - výsledky

Pouhý týden po soutěži New Zealand Pro se v Oceánii uskutečnilo další klání profesionálních kulturistů. To v sobotu 31. března přivítaly ostrovy Fidži, oficiálně Republika Fidžijské ostrovy, ležící asi 1800 km od Nového Zélandu.

Promotérem soutěže, stejně jako tomu je u New Zealand Pro, byl bývalý profesionál Moe Elmoussawi. I zde dostali příležitost zástupci divize do 212 liber. A aby těch spojitostí s New Zealand Pro nebylo málo, sešlo se zde téměř totožné startovní pole! Scházeli zde jen Babak Akbarnia a Haitham Al Zadjali.

Druhý jmenovaný zde však nechyběl tak zcela úplně, neboť nastoupil v kategorii Classic Bodybuilding, kterou nakonec ovládl.

Vzhledem k výše napsanému bylo již předem zřejmé, že i zde se o přední příčky "popere" trojice Jafar Ghaffar Nezhad, Sami al Haddad a Samir Troudi, tedy první, druhý a třetí muž již několikrát zmíněného New Zealand Pro. 

To ostatně také potvrdilo ihned první semifinálové porovnávání, v němž se na žádost rozhodčích právě tato trojice porovnávala.

Vítězem se, stejně jako před týdnem, stal Jafar Ghaffar Nezhad. Ten si mezi elitou připsal druhý start a druhé vítězství, což je velmi úspěšný vstup do profesionální divize.

Druhé místo, stejně jako na Novém Zélandu, obsadil velezkušený Sami al Haddad.

Třetí pak, opět stejně jako na New Zealand Pro, skončil Samir Troudi.

Čtvrtou příčku bral Fahad Zaid, jenž si tak při neúčasti dvojice Babak Akbarnia a Haitham Al Zadjali oproti svému vystoupení na Zélandu o dvě příčky polepšil.
Dle slov trenéra Abdulhameeda Dashtina byl Zaid o téměř 5 kilograml těžsí, a tedy i mohutnější, a měl podle něj na to, aby se umístil ještě lépe.
Nešlo se však zbavit dojmu, že rozhodčí jen kopírovali umístění z Nového Zélandu, a aktuální formy jednotlivých závodníků je nechávaly chladnými.

Páté, šesté a sedmé místo si rozdělili zbylí soutěžící, tedy Morteza Oveisi, Hyunjin Kim a Grant Pieterse

VÝSLEDKY:

1. Jafar Ghaffar Nezhad
2. Sami al Haddad
3. Samir Troudi
4. Fahad Zaid

5. Morteza Oveisi
6. Hyunjin Kim
7. Grant Pieterse

FOTOGALERIE:
omlouváme se za kvalitu a množství fotografií, ale moc se jich, bohužel, nevyskytuje

Zdroj:
www.instagram.com

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
František Randáček

František Randáček

Šéfredaktor magazínu Kulturistika.com. Starám se především o aktuality ze světa Kulturistiky a fitness a píši reportáže z domácích a zahraničních soutěží v kulturistice.

Diskuze

Související články

Kulturistika

Ireland Pro 2018 - výsledky

15.04.2018/ 171x

Jak si vedl Vojtěch Koritenský při svém prvním soutěžním vystoupení letošní sezóny?

Crossfit,…

NS Prague Fitness EXPO 2018

11.06.2018/ 928x

Prohlídka expa a strongman závodů se zajímavými rozhovory kulturistů a fitness osobností jako například Pavel Beran, Aleš Bursa a další...

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím