Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Bitva těžké váhy! Open strongman VS obří powerlifter tak vypadá 1. Loglift Madness

Po minulém úvodním slovu k českým válkám a premiérovém seriálu zvaném deadlift madness tu máme další unikátní záležitost, o které si také něco málo povíme.

V dnešním souboji se proti sobě utkají, dobře známý strongman z Liberce Lukáš Patera (32), a proti němu se postaví powerlifter vynikající svými proporcemi Lukáš Žigmund (31)!
Souboj probíhá v disciplíně zvané "loglift", název je odvozen od specifického náčiní, imitující kládu.

Lukáš opravdu vyniká v tlakových disciplínách a není se čemu divit, Lukáš Patera drží národní rekord v nejvyšší zvednuté váze na jedno-ručku. Nějakou dobu se o tento post pral s Jirkou Tkadlčíkem, kterému rekord nakonec uzmul a zatím ho stále drží. Lukáš se dřív věnoval desetiboji a tam dostal jako vynikající atlet perfektní přípravu na "náročnější" sporty jaké dělá dnes, tedy strongmanské disciplíny. Strongman Force tak se jmenuje domácí oddíl Lukáše, který založil v Liberci a ve svých řadách má pár mladých talentů, kterým se snaží předat to nejlepší. V minulém souboji jsme mohli sledovat např: Jardu Svobodu, který také do oddílu Strongman Force patří. Lukáše můžete vídat pravidelně na strongmanských kláních nejen napříč Českou republikou, ale i v zahraničí, slavá je jeho fotka s Arnoldem Schwarzanegerm, kterého potkal na Arnold Classic, kde soutěžil.

Stejně tak powerlifter Lukáš Žigmund vyniká silou na tlakových disciplínách a i mnoha dalších. Pro oba dva je tedy disciplína "loglift" jako dělaná. I když jsou mezi borci váhové i výkonnostní rozdíly, oba zvládají 120 kilovou kládu s přehledem. Lukáš Žigmund se nechtěl souboje vzdát i přes komplikace se zády, které ho pronásledují už pěkně dlouhou dobu, ale je to srdcař a chtěl namotivovat ostatní, že vzdát se bez boje nemá smysl. Souboj tedy proběhl dle jeho přání! Lukášovi výkony na benchpress, a kdysi i mrtvé tahy, straší jeho soupeře do dnes. Proslavil se hlavně v jedné z nejznámějších epizod Českých válek a to v roce 2016, kdy se utkal s Českým nejlepším vzpěračem Jirkou Orságem, a jedná se zatím o nejvíc brutální a nejtěžší souboj, jaký jsme kdy mohli v historii všech Strength Wars vidět, ostatně můžete najít na youtube Czech Strength Wars #3 a přesvědčit se o extrémních výkonech na vlastní oči. Lukáš se stále věnuje powerliftingu ale spíše se nyní zaměřuje na benchpress a tlakové věci. Jeho domovským oddílem je SK Ironbulls Domažlice.

Pravidla souboje jsou následující, borci musí v časovém limitu 40 vteřin 1 přemístit a 3x tlakem zdvihnout kládu nad hlavu do propnutí, střídají se na kola a kdo se dostane dál, je vítěz. Jak vypadal nároční souboj v extrémně těžké disciplíně můžete sledovat již nyní. Moderátorem je Jonáš Petřík a natáčeli jsme v Plzeňském gymu JC Beast Factory.

Užijte si dnešní epizodu a nezapomeňte nám dát vědět, jak se Vám souboj a borci líbí!

Prohlédněte si fotografie z této brutální bitvy níže!

Hodnocení článku:

10/10 (hodnoceno 1 uživatelem)

Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Michal Kraml

Michal Kraml

Zakladel internetového magazínu a eshopu Kulturistika.com. Zakladatel projektu Supertrener.cz - jídelníčky a tréninky online. Redaktor magazínu Kulturistika.com.

Diskuze

Související články

Kulturistika,…

Anabolic Horse opět v akci a to v bitvě s Vikingem - Axel Deadlift Madness

21.06.2018/ 1329x

Dnes tu máme opět mimořádný souboj, kdy se proti sobě doslova o půlnoci v nočních hodinách postavil Všem velmi dobře známý Honza Krasinský (26) aka Anabolic Horse versus Vikingský strongman Ludvík Lang (27). Hoši mají oba maxima kolem 320 kg na deadlift, a proto by měli být síly v dnešním souboji takřka vyrovnané.

Kulturistika,…

Jakub Enžl - Populární tvář dnešní fitness scény a nový šampion Deadlift Madness

12.06.2018/ 3922x

Skvělý rozhovor s vítězem Deadlift Madness Jakubem Enžlem, který rozhodně stojí za přečtení.

Silové sporty

Lukáš Patera - Strongman a bavič ze severu Čech, který vyhrál Loglift Madness

20.06.2018/ 2189x

Pokud sledujete soutěže a souboje nejsilnějších lidí v Čechách, určitě jste zaregistrovali i jméno Lukáš Patera. Bývalý úspěšný desetibojař, který kvůli zraněním přesedlal postupem času na nejtěžší sport Světa a stal se z něj strongman

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím