Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Silový trojboj SK Ironbulls Domažlice 7.1.2017

Ahoj byli jsme se podívat na 3. ročník silvestrovského „srandamače“ v silovém trojboji RAW. 

Konal se ve Sportovním centru, domovského fitness klubu SK Ironbulls Domažlice. Na programu byl dřep, bench a mrtvý tah. Každý závodník měl na všechno tři pokusy.

Závodu se zúčastnila samá velká jména. Největší hvězdy nastoupili v barvách domácího klubu. Mistryně světa v PWL Martina Dostálová. Dvojnásobný nejsilnější muž ČR Čestmír Šíma. Profesionální strongman Jan Šleis. Vícemistr Evropy v silovém trojboji juniorů Michael Novotný. Mistr republiky v mrtvém tahu Dan Peković. Mnohonásobný český juniorský rekordman Martin Homola. Mistr světa masters Václav Mareš. Dále tu byl I juniorský mistr ČR v PWL i kulturistice Michal Majer.

Podívejte se, jak to probíhalo.

Po skoro dvouletý pauze, si po pěti měsících tréninku zasoutěžil i hlavní organizátor, vícenásobný mistr ČR v silovém trojboji a vedoucí klubu Tomáš Kaas.

Z těchto jmen vyplývá, že fanoušci se vůbec nenudili. Na startovní listině se objevilo 40 závodníků, kteří se přijeli otestovat a posunout svoje hranice. Celkem byly otevřeny tyto kategorie:
- ženy open
- muži -85
- muži -110
- muži open

Celým dnem provázel Filip Grznár, který akci moderoval. Mimochodem je také členem klubu. Bílý a červený praporek zvedal jako každý rok rozhodčí Andreas Altman, dvojnásobný nejsilnější muž Německa.

Pojďme k samotnému závodu, po rozcvičení se začalo dřepy. Chodilo se postupně. Každý okolo mě si vázal kolena a kdo ne, tak měl aspoň bandáže v ruce. Neskutečně to tam lítalo, říkal jsem si, co dělám špatně :). Hranici 300kil pokořil Čestmír Šíma s Martinem Homolou.
Z holek si nejlépe vedla Martina Dostálová 195kg. V zápětí byla 18tiletá Ivana Bauerová s výkonem 120kg.

Závodů se zúčastnilo hodně juniorských závodníků, kterým tam padala opravdu pěkná čísla.

Na benchpressu jsem chtěl okoukat techniku, jelikož ta dělá hodně a musíte se naučit použit i nohy. Na výsledky jednotlivých kategorii se můžete podívat v galerii níže.

Nakonec byli připravené mrtvé tahy. Ve videu můžete vidět, jaká byla na závodech atmosféra. Fanoušci povzbuzovali, jak jen mohli.

Nejstarším závodníkem se stal Václav Mareš r.n.1968 a předvedl tyto výkony: dřep 270, bench 212,5 a mrtvý tah 300.

Celkově se mezi první tři v každé kategorii rozdaly věcné ceny od sponzora Namakanej a ručně dělané trofeje v celkové hodnotě 30 tisíc. Skvostné medaile a poháry za absolutní vítězství v hodnotě 2.500,- 1.800,-  1.200,- KČ. 

Pro závodníky byl připravený raut, který zařídil sponzor restaurace Bar point Domažlice.

Organizátor Tomáš Kaas, SK Ironbulls Domažlice:
„Největší dík patří samozřejmě hlavnímu partnerovi, majiteli fitka Radkovi Hojdovi. Dále pak Tomáši Bohmanovi zastupující firmu Karpem sped. Radku Krutinovi za skvělé ozvučení a klukům nakladačům, kteří se ten den nadřeli úplně nejvíc. Honzovi Vojtěchovskému, za zapůjčení soutěžní osy na mrtvý tah. Dále Všem co přijeli závodit, přišli se podívat a podpořit naší akci. Budeme se těšit na další ročník. “

Celkové vítěztví obhájil profesionální strongman Čestmír Šíma. Pouze jediný bod chyběl Martině Dostálové na vítězství, která potvrdila, že titul nejsilnějšá žena ji určitě patří. Na třetí příčce skončil junior Martin Homola, o kterým v budoucnu s jeho výkonama ještě uslyšíme. 

Nakonec jsem položil pár otázek, nejsilnější ženě ČR a profesionálním strongmenům.

Čestmír Šíma - rozhovor

1) Jaký je tvůj věk, váha, jak dlouho se tomu věnuješ a kde se připravuješ?
V den závodu jsem měl zrovna narozeniny a bylo mi právě 38 let. Váha je hodně závislá na tom, v jaký fázi přípravy se nacházím - moje obvyklá závodní váha se pohybuje mezi 165-170kg, teď jsem totálně v odpočinkovém mimosezónním módu a navážil jsem na závodech něco pod 160kg. Trojboj je pro mě jenom takový doplňkový sport k mému hlavnímu zaměření - Strongman, se kterým jsem závodně začal v roce 2011. Trénuju samozřejmě ale mnohem dýl - zhruba od 15-ti let. Připravuju se ve své domovské posilovně Life Fitness v Aši, kde mám ideální podmínky na přípravu.

2) Jsi po zdravotní stránce v pořádku? Trápí tě nějaké zranění?
Trápí mě už dlouhodobě šlacha v rameni, která mě dost limituje, ale to je daň za ty extrémní tréninky, které absolvuju. Upřímně neznám nikoho, kdo dělá silový sport na vrcholový úrovni, aby ho něco netrápilo...

3) Na závodě jsi předvedl ze zúčastněných nejlepší výkony a bral jsi celkové vítězství, jak hodnotíš tyto závody?
Hodnocení po stránce organizace, atmosféry a v neposlední řadě cen byly perfektní - hlavní organizátor Tomáš Kass prostě umí, je vidět že to není jen nějaký fanda sportu, co to sleduje zvenčí, ale je to dlouholetý úspěšný závodník v silovém trojboji a ví zkrátka co je třeba. Opravdu veliké díky za tak pěkné závody. Moderátor Filip Grznár byl taky super, prostě byl to takový srandamač, tak proč se chovat a mluvit vážně, když to jde rozparádit, jak to Filip umí. No a k mému výkonu - nejsem vůbec spokojený, nepředvedl jsem opravdu absolutně nic, ale je to dáno tím, že jsem opravdu mimosezónu a ta tvrdá náročná příprava na novou sezonu mě teprve čeká, takže je nesmysl se udržovat celý rok ve stoprocentní formě. Rád bych si někdy takové závody vyzkoušel ve vrcholné formě během sezóny, ale většinou se mi to kryje se závody Strongman, které mají u mě prioritu.

4) Vím, že máš své nejlepší výkony vyšší, prozradíš nám je?
Dřep se mi pohybuje v sezóně kolem 340kg, bench mám zapsanej na závodech 270kg a mrtvolu mám zapsanou 415kg. Ale jak říkám trojboj je pro mě jen doplněk, takže třeba bench press téměř netrénuju, abych šetřil rameno na tlakové cviky pro ramena, který jsou pro mě jako strongmana důležitější. Dřepy taky často cvičím s činkou před hlavou nebo Zercher dřepy.

5) Hodně mě zajímá, co člověk při takové váze sní v přípravě za den? Řešíš nějak stravu? :)
Stravu řešim a beru jako základ - snažim se o maximální přísun bílkovin a tuky držet co nejníž. Co se týče množství, asi bys byl překvapenej, že toho moc nesním - navíc jím dost monotónně víceméně pořád to samý - základem je hovězí maso s rýží, celozrnný pečivo, šunka, sýry, piškoty, jogurty, nic speciálního.

6) Jakým stylem trénuješ a kolik tréninkových jednotek máš za týden?
Trénuju většinou 3x v týdnu ve fitku a 1x týdně chodím trénovat Strongman disciplíny. Základem mého tréninku je trénink ramen, mrtvého tahu, nějaké varianty dřepu + doplňky jako ruce, lýtka, trapézy. Hodně pozornosti věnuju středu těla - to je základ pro všechny silové sporty.

7) Tvoje plány do budoucna? Na jakých závodech tě uvidíme?
Tak hlavně chci zůstat zdravý - Strongman sport není u nás nic, co by mě uživilo, takže musím zůstat funkční nejen pro sport, ale taky pro práci která mě živí. Po sportovní stránce bych se chtěl ještě zlepšovat a podávat co nejlepší silové výkony. Sezónu teprve plánuju, ale už teď zvu všechny na moje domácí závody 6.5.2017 do Aše na již 6.ročník Strongmen´s games Aš 2017.

8) Děkuji za rozhovor a nechávám ti prostor cokoli čtenářům sdělit.
Díky všem co mi fandí a sledují mě, přeju nám všem ať jsme v novém roce stále zdraví a pořádně silní.

Tady se můžete podívat na poslední video, kde se dozvíte úplně vše.

Martina Dostálová - rozhovor

1) Jaký je tvůj věk, váha, jak dlouho se tomu věnuješ a kde se připravuješ?
Je mi 33let, váha 81-83kg, soutěžím tedy do 82,5kg.. Do fitka chodím od 18ti let, vždycky mě bavilo, co lidské tělo dokáže a ještě víc mě bavilo a baví posouvat hranice. Cvičila jsem si ale jen tak sama pro sebe.. Na první závody jsem šla před půl rokem.. Mám svoje fitko, ale teď ho stěhujeme z okraje Prahy do centra, kde ještě probíhá rekonstrukce a otvíráme znovu v březnu. Takže od září se připravuji v Crossfit Praha, kde mi Zdeněk Weig poskytl "azyl" a vůbec nic mi tu nechybí.. Takže mu jsem vážně vděčná, protože tady nejen trénuji ale i pracuji..

2) Na závodě jsi předvedla perfektní výkony, sám bych s tím měl co dělat :) chyběl ti pouze jediný bod na celkové vítězství, jak je přesto hodnotíš?
Tyto závody byly super zorganizované. Tomášovi se povedly. Bezva atmosféra. Moje výkony nebyly nic moc extra :-) Mám teď spíš "odpočinkovou" fázi. S přípravou začínáme v únoru. A ten jeden bod.. nooo, příště to určitě Čestmírovi zkusim nenechat :D :D

3) Prozradíš nám tvoje nejlepší výkony?
Nejlepší výkony - tak ty jsou určitě z tréninku, ten někdy holt sedne víc, někdy míň.. na závodech si člověk nevybere.. :-D Bench mám 140kg bez stopky, dřep 220kg 2x, mrtvý tah 240kg - ale to neumim počítat a myslela jsem, že tam mám o 30kg míň :-D ach ta psychika.. LogLift 110kg, Trap bar 270kg

4) Jsi nejsilnější žena v ČR, jaké to je? Změnilo se něco?
Nezměnilo se vůbec nic.. Vůbec nic se nezměnilo ani absolutním vítězstvím na MS.. Takže je to pořád úplně stejné.. Ale člověk se seznámí se spoustou zajímavých lidí/sportovců..

5) Jakým stylem trénuješ a kolik tréninkových jednotek máš za týden?
Můj trénink... ten je hlavně pocitový, neměl pořádně řád.. Až teď posledních pár týdnů jsme tomu s Honzou ten řád trochu dali a je znát, že se hodně posílil střed. Kde jsem dřív brala opasek, teď nepotřebuji, dynamika se zlepšila. Trénuji 6x týdně, 2x týdně trojboj jako takový, pak nějaký crossfit, strongman disciplíny..

6) Tvoje plány do budoucna? Na jakých závodech tě uvidíme?
Teď budeme dodělávat to fitko, kde bude klasické fitness, koutek pro trojboj i strongmany a v únoru začnu s přípravou. V dubnu MČR v trojboji, pak Evropa, Svět - který se letos pořádá u nás, což je super. Když to vyjde tak Golčův Jeníkov a pohár silných žen.

7) Slyšel jsem, ze jsi šikovná a vyhlášená fyzioterapeutka, pomahas ostatním klukům v přípravě. Kde te muzou najít lidi, co by potřebovali pomoct?
Fyzioterapii teď dělám také právě v Crossfit Praha, takže jsem k naleznutí tady a nejlépe je se ozvat přes FB třeba a domluvit termín. Páč bez objednání je to celkem bez šancí :-) Svoji práci miluji, s lidským tělem je vážně zábava :-) a hlavně snad téměr vše má nějaké řešení, jde nějak opravit, přeskládat a tak :-)

Jan Šleis - rozhovor

1) Jaký je tvůj věk, váha, jak dlouho se tomu věnuješ a kde se připravuješ?
Ahoj, věk 31 let, váha se pohybuje mezi 155–165 během sezóny není problém shodit i 8 kg přece jen občas musíš se zátěží (kufry,yoke,) běžet.U Strongmanu jsem 4 roky,před tím 5 let powerlifting, je vice míst, kde se připravuji, tím primarním je fitko MegaPro na Kladně, občas Praha, Plzeň... discipliny trénuji u Honzy Vojtěchovského v Praze.

2) Na závodě jsi předvedl předvedl pěkný výkony, bohužel jsi je nedokončil, jak je přesto hodnotíš?
Týden před závody mi volal Tom Kass, jestli si nechci přijet zazávodit, vypadlo mu pár lidí ze startovky a i když pořád jsem v odpočinku a noha neni 100%, řekl jsem ano. Výkony nebudu hodnotit, bolavá noha liminuje,dřep 250 základ, abych otestoval nohu, bohužel bolest neustupuje.U benče jsem si malinko spravil chuť a ikdyž se to nezda i tam zapojuješ nohy, na poslednim pokusu bylo vidět, že zrovna ta bolavá taky nedržela. Pozved jsem vynechal, je třeba nohu pošetřit.

3) Tvé nejlepší výkony?
Max total trojboj 360-240-360. Přeci jen u strongmanu musíš zvládat několik disciplím,trojboj jedeš jako odpočinek od disciplín. Dá se na tom dobře vybudovat hrubá síla, kteou využiješ právě u strongmanu.

4) Hodně mě zajímá, co člověk při takové váze sní v přípravě za den? Řešíš nějak stravu? :)
Nebudu vypisovat jak je strava důležitá a v našem sportu zatraceně drahá, to už dnes každý ví. Přeci jen máme ohromnou výhodu proti kulturistům, můžeme jíst vše, alespoň u mne to tak je, denně 1 kg masa, není problém, přilohy klasika, porce nesmiš mít jak fitneska, to se zblázníš hlady :D. Čemu se vyhýbám jsou fastfoody (burgery, hranolky) za barakam mám skvelý sushibar, tam vím co dělaj.

5) Jakým stylem trénuješ a kolik tréninkových jednotek máš za týden?
Mé tréninky :) to ti víc řeknu o mé práci, tam jsem pořád. Ale snažím se odjet 3x týdně teď přes zimu jen fitko, koncem ledna najíždim na disciplíny, to už máš 2x týdně disciplíny, 2x fitko to je potom ranec na to tělo. Ale o to se mi stará má přítelkyně, držím pohromadě hlavně díky ní.

6) Tvoje plány do budoucna? Na jakých závodech tě uvidíme?
Můj jediný plán je se z každého závodu vrátit pokudmožno v celku a bez zranení. Zavodů bude letos dost, ten největší, nejtežší, nejznámější (má hodne nej :) je v Aši, pořádá ho Čestmír Šíma, pak následuje Přelouc, Kutná Hora, Sušice, Golčův Jeníkov, kde mají letos startovat i holky, je toho letos opravdu dost, je se na co těšit.

7) Děkuji za rozhovor a nechávám ti prostor cokoli čtenářům sdělit.
Já děkuji tobě. Určitě se uvidíme na crossfit závodech. Pro čtenáře, dělejte co Vás baví, hlavně se hýbejte, sportujte...

Mějte se a uvidíme se na další akci NaberSvalyCHALLENGE!

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Václav Mráz

Václav Mráz

Jsem zakladatelem značky Bcross a spoluzakladatel největšího multifunkčního fitnesscentra v JČ BcrossGYM. Dále jsem redaktor magazínu Kulturistika.com, kde píši převážně články o CROSSFITU a také z…

Diskuze

Související články

Kulturistika

Ireland Pro 2018 - výsledky

15.04.2018/ 16x

Jak si vedl Vojtěch Koritenský při svém prvním soutěžním vystoupení letošní sezóny?

Crossfit,…

Již pouze dnes vstupenky na NaberSvaly Prague Expo 2018 za výhodné ceny!

10.05.2018/ 6x

Poslední den do finálního zdražení! Kupuj vstupenky za nejlepší ceny!

Kulturistika

Arnold Classic Australia 2018 - výsledky

19.03.2018/ 20x

Monstrózní Roelly Winklaar ovládl čtvrtý ročník soutěže Arnold Classic Australia! Nejen o tom dnešní reportáž.