Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Fit Monster 2016

Ahoj, dlouho jsme nic netočili, měli jsme školní povinnosti. Nyní jsme zpět a budeme Vám přinášet další články a videa. 

Minulý víkend se uskutečnily v Brně jedny z největších CF závodů u nás, pod názvem Fit Monster 2016. Byl to již 3. ročník. Loni jsem se účastnil ještě jako open závodník, dopadl jsem na 6. místě z 90 atletů. Závody se mi moc líbily a tak bylo jasné, že tenhle rok si to nenechám ujít.

Letos jsme vyrazili ve více lidech, kde jsme spojili síly s kamarády z Českých Budějovic, kteří cvičí v PPC. Vezli jsme si sebou také fanoušky, které byli opravdu znát a díky nim, se nám  dařilo dát vždy o pár opakování víc. Celý víkend jsme si jeli hlavně užít. Potkat známé a nové kamarády z ostatních gymu po celé ČR.

Sluníčko nám letos přálo, rozpálilo hrazdy, ohřálo činky a krásně opálilo těla. Není snad nic lepšího, než venkovní závody. Uprostřed stadionu byla obrovská aréna, kde nechyběli osy, ktb, vesla, medicinbaly, hrazda, spuštěné lana s kruhy a opěrné zdi na hspu. Okolí obklopují stánky s vybavením, oblečením, doplňky, občerstvení a fanoušci, co dělají parádní atmosféru, zkrátka vše jak má být.

Něco k závodu… Poprvé kategorie elite. Vím, že musím nabrat sílu, jinak tam nemám co dělat, ale chtěl jsem otestovat spíše sám sebe. Po měsíční dovolené za hranicemi a úplném odpočinku, jsem se na tyhle závody připravoval 3 měsíce. Nejprve silová část a s blížícím se datem závodů, jsem zvyšoval intenzitu tréninku, budoval kondici a svalovou vytrvalost. A jak to dopadlo?

První wod hned veslo, které ve většině gymu chybí, v kombinaci s přítahy. Hrazda mi problém nedělá, ale 20 přítahu k prsům ve 4 kolech drobet jo. Musím ale říct, že se mi to docela povedlo. Nedokončil jsem jen 20 přítahů. To mě hodně potěšilo.

Další byly na řadě thrustery, kde se zvedala váha, a ubíralo se opakování, cíl byl dostat se na 90kg. Povedlo se a teď už to bylo jen a nebo. Předchozí nazvedaná váha se nasčitala a přes 90ku jsem se nedostal, i tak spokojenost.
Třetí wod prvního dne, dřep na jedné noze s chůzí po rukou zakončené kliky ve stojce. Pistole pohoda, chůze s kliky taky šla. Akorát ji ještě musím vyladit, při chuzi mám pokrčené nohy a 2x jsem se kvůli tomu odrazil od zdi. Postup do dalšího dne.

WOD 1 elite, 8 min time cap
4 ROUND
20x cal (calorie na vesle)
20x ch2b (přítah k hrudníku)

WOD 2, Thruster "ladder" emom 50/10s
10   9   8   7   6   5   4    3    2  max/ opakování
30 40 50 60 70 80 90 100 110 120  kg

WOD 3, 5 rkound, 8 min time cap
20x alt pistols over bar / dřep na jedný noze s přeskočením osy
5m hs walk UB/ chuze po rokou v kuse
5-4-3-2-1 hspu UB / klik ve stojce

Můj cíl byl postup do 4 wod a tam ze sebe dostat maximum. Věděl jsem ale, že mám malou šanci na postup do 5 wod. To mi dávalo sílů. Běh mi nevadil, poté přišli na řadu wallbally, s nimi se pořád peru, asi to je tím, že mám metr dvacet :D . Mělo jich být 40, chtěl jsem si to rozdělit na dvakrát. Nakonec jsem byl rád, že jsem to doházel tak na 10x, následoval KTB stoh. To šlo dobře 6x5 střídám ruce a bylo to tam. Potom přišli OHS, nohy ze soboty unavený a to bylo znát, končím s počtem 8rep. Do splnění wod v časovém limitu mi scházelo 12 ohs a 10 burpee přes činku.

WOD 4, 10min time cap
800m run
40x wallball 9kg / dřep s výhozem medicimbalu
30x ktb gtoh 28kg / ze země nad hlavu (ktb snatch)
20x ohs 70kg / dřep s činkou nad hlavou
10x lat. burpee over bar / angličák čelem přes činku

Mrkněte jak to vypadá na závodech, sestřih z 1-4 WOD.

Poté byl cut na 28 závodníků a já ani nedoufal, že bych se mohl dostat. Jdu se podívat na výsledky a vidím se nad čárou postupujících. Pro mě osobně to byl úspěch. Sbírám zbytek sil a jdeme na to. Pátý wod přemístění, muscleupy a šplh po laně bez nohou zakončené opět MU.

Prvních 16 opakování docela šlo, hrazda MU jako nic a teď to přišlo lano. Opět to mám s mojí výškou ke 4m  lanu nejdál. 6x nahoru a dolu, trvalo mi to docela dlouho, ruce spálený, úpony odvařený, zakončuji mu. V druhém kole, mi snadna na činku někdo přiložit :) 14 opakování bylo neskutečně těžkých. Hrazda pohoda a jdu na lano, se kterým se peru až do konce time capu.

WOD 5, 3 round, 9min time cap
16/14/12x p.clean  80kg / přemístění
3/2/1x bar mu / muscleup na hrazdě
6/4/2x rope climb / šplh na laně (bez nohou)
3/2/1x bar mu / muscleup na hrazdě

Naštěstí jsme měli v závodě ještě jedno želízko, teprve 17letou Ivanku Bauerovou, která se mnou trénuje. V kat. open se probojovala do top 10. Ve finále ji nic nezaskočilo a dokončila ho na 3. místě, celkově ji připadá 6. pozice. Jako trenér jsem na ní velmi pyšný a vím, že do budoucna to holkám ještě ukáže.

FINAL WOD 6
150 DU / dvojskok
4x bear complex+ohs 90kg / přemístěni+fs+stoh+b.squat+ohs
100x DU
8x squat snatch 70kg / trh do dřepu
50x DU
16x ring mu / muscle up na kruzích

VÝSLEDKY ELITE MUŽI

1. Wojciech Laszczak    
2. Adam Zubek              
3. Michal Merganič 

VÝSLEDKY ELITE ŽENY

1. Soňa Karásková    
2. Lu Gregorová              
3. Nina Rondziková

Na závodech se sešlo celkem 250 závodníků všech kategorií. Byl to teprve 3.ročník a troufám si říct, že to jsou jedny z nejlepších závodů v ČR. Vysoká úroveň, skvělý lidé a hlavně vše běží tak jak má. Byla to obrovská zkušenost a výborná motivace. Budeme se těšit na příští rok.

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Václav Mráz

Václav Mráz

Jsem zakladatelem značky Bcross a spoluzakladatel největšího multifunkčního fitnesscentra v JČ BcrossGYM. Dále jsem redaktor magazínu Kulturistika.com, kde píši převážně články o CROSSFITU a také z…

Diskuze

Související články

Crossfit

CrossFit Games OPEN 2018 #4

24.03.2018/ 102x

Pojďte se podívat, co dalšího na atlety čeká. Spodní záda a ramena bude třeba pořádně zahřát, protože se pojedou těžké mrtvoly, kliky ve stojce a chůze po rukou.

Crossfit

UCL Winter Christmas "GAMES" V. České Budějovice

28.02.2018/ 41x

Ahoj čtenáři, dneska pro Vás máme reportáž z "crossfitových" závodů ultimateleague.cz

Crossfit

CrossFit Games OPEN 2018 #3

19.03.2018/ 61x

Je tady další workout! Pojďte se podívat, co na atlety čeká a hlavně jak si vedou v průběžném pořadí.

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím