Změna cviků

Cvičíte již delší dobu a máte pocit, že váš růst se zastavil? Změna cviků, sérií, opakování a odpočinku bývá mnohdy tím, co vám pomůže od stagnace.

Nyní vám nabídnu nějaké variace tréninku. Pokud budete experimentovat a tvořit nové postupy tréninků, udržíte se tak ve skvělé kondici a budete mít chuť do dalšího tréninku.

4 dny trénink / jeden den volno
V tomto tréninku rozdělíte tělo na čtyři samostatné části, které trénujete čtyři dny za sebou a potom si jeden den odpočinete.

Vypadá to takto:

  1.  Prsa, boční delty, lýtka
  2.  Hamstringy, tricepsy, břicho
  3.  Záda, zadní delty, lýtka
  4. Kvadricepsy, biceps, břicho
  5. Odpočinek

3 dny trénink / jeden den volno / tři dny trénink / dva dny volno:
Tento populární systém rovněž dělí tělo na samostatné skupiny, ale propracovává je v třídenním cyklu. Po porvním cyklu máte jeden den volno, po druhé sekvenci dva dny volno. potom celý cyklus opakujete.

Vypadá to takto:

  1. Prsa, boční delty, biceps, břicho
  2.  Záda, zadní delty, triceps, aerobik
  3. Stehna, lýtka

Změny v sériiích a opakováních
Provádění stejného počtu sérií a opakování v každém tréninku je jistou cestou ke stagnaci a zastavení pokroku. Zkuste užívat tyto variace a uvidíte, co se stane...

Systém 10x10
Deset sérií po 10 opakování je intensivní způsob k vynucení maximálního růstu svalů. Klíčem k systému 10x10 jsou: pro každou partii si zvolte jeden základní cvik, používejte těžké váhy přesnou technikou, nedělejte více či méně než 10 sérií a 10 opakování. Mimořádně dobře se hodí dřepy a shyby, nebo stahování kladek.Připravte se na to, že systém 10x10 je perný trénink. Mezi sériemi budete potřebovat odpočinek, ale to je v pořádku. Nejdůležitější věcí je mít svaly v plné práci. Dále už procvičovaný sval nezatěžujte a neužívejte tento systém častěji jak jednou za deset dnů.

Změny v úhlech cviků a odpočinku 
Úhly vytvářají rozdíl v tom, jak dokonale sval procvičíte. variace úhlů vám umožní procvičit všechny části svalu: bříško, spodní, střední a horní úpony. Zatížení všech oblastí pomáhá zabezpečit symetričtější a úplnější rozvoj. Když trénujete sval s těžkou váhou, přirozeně se na jeho zotavení potřebuje větší odpočinek. Série s těžkými váhami ukládají specifické zotavné požadavky a odpočinková doba mezi sériemi se nemá uspěchat. trénink s lejčími váhami a vyššími počty opakování tolik odpočinku mezi sériemi nevyžaduje.

Zkuste používat kombinace středních vah a vyšších počtu opakování s kratšími odpočinky a tréninku s těžkými váhami a nízkým počtem opakování. Udržíte tím nejen novou a pestrou stimulaci, ale lépe rozvinete všeobecnou sílu a kondici.

Doposud nebyl vložen žádný příspěvek.