Začátečnické chyby kterým je třeba se vyhnout

Vyhněte se těmto nováčkovským chybám a a dostaňte hned od začátku z vašeho tréninku co nejvíce s těmito sportovci schválenými tipy.

Pokud s cvičením začínáte, posilovna může být zastrašujícím místem. Ale nemusí to tak být. Nechoďte od stroje ke stroji, snažíc se kopírovat cviky od člověka vedle vás. Ani si nestanovujte za cíl nabrat osm kilogramů svalové hmoty měsíčně.

Namísto toho, trénujte chytře. Naučte se, jak se svého tréninku vytěžit maximum, určete si reálné cíle, a vyhněte se častým začátečnickým chybám.

Stanovení nedosažitelných cílu

Namísto toho, abyste do tréninku skočili po hlavě, začnětě ze začátku s tréninkem třeba jen dva dny v týdnu. Těchto pár hodin v posilovně do svého života zaintegrujete bez větších obtíží. Stanovení si reálného cíle bude motivací.

Ve dny, kdy jste časově vytížení, se zaměřte na efektivitu, abyste i z krátkého tréninku vytěžili co možno nejvíce, než abyste trénink jednoduše vynechali. Vždy počítejte s nečekanou časovou tísní tak, že budete mít naplánován jeden dvacetiminutový trénink. Pamatujte, že jediný špatný trénink je ten, který jste vynechali!

Také nedovolte, aby nedostatečné vybavení doma/ v posilovně bylo výmluvou. Můžete skvěle odcvičit celé tělo s párem jednoruček a to během několika málo sérií.

Pokud zvládáte po dobu tří týdnů bez problému trénovat dvakrát týdně, zkuste do vašeho tréninkového plánu přidat jeden den navíc.

Myslete na to, že neexistuje žádný spěch. Důslednost a dlouhotrvající návyky jsou klíčem k úspěchu.

Neschopnost plánovat

Dostali jste se do posilovny – skvělé. Zde však práce zdaleka nekončí. Chození kolem dokola a náhodné poskakování na prázdných strojích s tím, že zároveň doufáte, aby cílily na vaše problémové partie, je ztráta času.

Potřebujete plán. Sepsaný tréninkový plán který budete mít s sebou vám dodá nejen sebejistotu, a ubezpečení se že víte co děláte, zároveň povede k tomu, že budete dosahovat lepších výsledků, a to mnohem rychleji.

Je důležité vědět nejen to, které cviky chcete cvičit, ale také jejich správné provedení. Provedení každého pohybu správně by měla být vaše hlavní priorita. To že jste začátečník nutně neznamená, že si musíte všemi chybami projít. V opačném případě může snadno dojít ke zranění.

Ujistěte se, že každý provedený cvik buduje tu část těla, na kterou cílíte, přičemž vám dodává silnější, vyváženější a celkově zdravější postavu. Pokud při cvicích opakujete některé chyby, sepište je na papír ke svému tréninkovému plánu, a před provedením každého cviku si ujasněte, na co se zaměřit.

Vyhýbání se silovému tréninku

Další častou chybou mezi začátečníky je stále opakování kardia s vynecháváním kvalitních pohybových schémat a silového tréninku. Pokud jediné co děláte, je kardio, spálíte nějáké kalorie, zejména pokud začínáte, ale nevytvoříte si svalovou hmotu kterou chcete. Vytvořená svalová hmoty vám bude pomáhát spalovat přebytečné kalorie i potom, co váš trénink skončil.

Pokud jste v „činkárně“ noví a nervózní se poprvé postavit k ose a zařazovat cviky jako jsou mrtvé tahy, dřepy a podobně, máte alternativy. Základní cviky se dají většinou cvičit s jednoručkami. Například takový rumunský mrtvý tah, přítahy k bradě či tlaky na prsa se dají pohodlně odcvičit i touto cestou.

Pomocí jednoruček navíc můžete mnoho cviků odcvičit na každou stranu zvlášť, čímž si navíc vytvoříte svalovou rovnováhu a zabráníte přetěžování silnější strany. 

zdroj: přeloženo z http://www.bodybuilding.com/content/3-beginners-fitness-mistakes-to-avoid.html

Doposud nebyl vložen žádný příspěvek.