Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Strongman s postavou kulturisty - Ján Michalov

Dnes pro Vás máme rozhovor s vítězem posledních válek Jánem Michalovem !

Pokud jste viděli poslední Českou válku, kterou vyhrál strongman ze Slovenska Ján Michalov (28), který žije řadu let v Brně. Určitě jste byly ohromeni kondicí a výbornou figurou Jána. Ikdyž se jedná o strongmana v open kategorii, dává si opravdu záležet na tom, aby hmota, kterou disponuje byla opravdu funkční. Jak sám řekl ve videu, netrénuje aby vypadal silný, ale aby byl skutečně silný. Pár krát jsem dříve Jána zaregistroval na několika soutěžích, na některé lidi, může působit jako "nařáchlé hovado", které si nepřišlo na soutěž s nikým pokecat, ale došel aby všechny zničil. Avšak po 1. natáčení musím říct, že je s ním docela legrace a je v pohodě, povahou mi připomíná místy dost Anabolického koně Honzu Krasinského, ten si taky z ničeho nedělá hlavu a co na srdci to na jazyku (také ho velmi často na fotkách, obklopují krásné ženy).
S Jánem jsme byly na válkách domluveni už od loňského léta, soupeři se ale nevím proč ztráceli :) Nakonec tedy proti němu nastoupil odhodlaný Tomáš Opluštil. Letos můžeme vidět Jána soutěžit na MČR v OPEN strongmanech, kde si povede doufejme také skvěle.

Nyní už ale exkluzivně pro Vás čtenáře kulturistiky rozhovor s tímhle estetickým silákem.

Otázky & Odpovědi:

Jáno, pověz nám prosím, proč si "emigroval" k nám do Brna :) a za koho vlastně soutěžíš za Slovensko nebo ČR?

Původně jsem sem šel na školu, ale po desetiletí už zpátky nechci. Ty možnosti v Brně jsou proti Prešovu neporovnatelné. Za koho soutěžím fakt nevím, asi za Česko :)

České války si po právu vyhrál, ikdyž biceps ti dal hodně zabrat, máš nějaké představy o dalším souboji, chtěl by si třeba někoho vyzvat?

 Myslím, že každý jeden závodník ve válkách chce vyzvat aktuálního šampióna. A tím je aktuálně Honza Krasinský. Nejde o nic osobního, ale cíl je vždy stejnej, přijít někam, zjistit kdo je tam nejlepší a porazit ho!

Vím, že si svůj silový potenciál uplatňoval i v powerliftingu, povíš nám svoje aktuální maximálky? A co je tvým aktuálním cílem?

Powerlifting byl sport u kterého jsem začínal, aktuálně mně už ale svojí jednotvárností nenaplňuje. Moje rekordy na trojboj jsou 280-210-330. Můj cíl je už několik let stejný, být nejsilnějším všestranným silovým sportovcem jakým dokázů být. Vždy se soustředím na moje slabiny a když slabinama přestanou být, jdu dál.

V úvodu jsem zmiňoval tvůj vzhled, který se u Open Strongmanů přeci jen stále nevidí tak často, přemýšlel si někdy, že okusíš také prkna kulturistiky?  

 Už několikrát jsem to měl v plánu, dokonce jsem měl i rozběhnutou přípravu a vyhlídnutou soutěž :D. Nakonec mi do toho ale vlezli zdravotní a osobní problémy a upustil jsem od toho. Minimálně jednou se tam ale postavit určitě chci.

Jak ses vůbec dostal, k tomu nejtěžšímu sportu ze všech, Strongmanům? A co vůbec podmínky v Brně, kde trénuješ tak náročné disciplíny? Trénoval tě někdo, nebo sis ke všemu došel sám?   

 Hledal jsem nejlepší místo na trojboj v Brně a tím tehdy bylo SPC, což jestrongmanská posilovna, takže už během přípravy na trojbojové soutěžejsem si mohl ohmatat disciplíny a zjistit co jsou zač. Podmínky pro strongmanskou přípravu tam byli a jsou v podstatě bezchybné a mě to pořád bavilo víc a víc, takže jsem na něj časem přesel. Trénéra jsem nikdy neměl a nikdy mít nebudu, často se učím od zkušenějších, ale nemám povahu na to poslouchat na slovo kohokoliv.

Co říkáš na dnešní fitness scénu a trend životního stylu kolem posilovny, hlavně tedy téma, vypadat silně, než být skutečně silný?

Myslím, že tahle tendence je pro lidi přirozená, byla tady vždy a pokud něco tak se to obrací spíš k lepšímu. Když jsem začínal cvičit všichni cvičili jen kladky a nefunkční splity, teď vidím ve fitku jet komplexní cviky většinu lidí. Sice teda ta technika bývá naprosto strašlivá, ale snažím se to brát pozitivně a docenit alespoň tu snahu. :D

 Co psychika u zvedání těžkých činek, máš nějaké rituály nebo cvičení, kterým se snažíš posouvat i jako člověk? Nebo obecně, máš nějaký tréninkový "life hack", bez kterého si neumíš představit těžkou dřinu?     

Myslím, že všichni skutečně silní lidé mají své rituály jak se v hlavě dostat do správného rozpoložení na to, podat maximální výkon. Přeci jen tělo se o sebe přirozeně bojí a pokud se nedokážeš trochu přepnout, tak nikdy nebudeš využívat 100% svého potencíálu. Můj největší lifehack je kombinace toho si umět trénink a techniku v klidu chytře naplánovat a rozvrhnout, ale když už je člověk pod tou činkou, tak musí být jen nasrané zvíře co prostě jen tlačí jak kdyby neměl přijít žádný zítřek.

Když za tebou přijde borec ve fitku a zeptá se "Jánko, chci být strongman jako ty, co mám dělat" jak by znělo tvoje doporučení? :)

Najdi někoho kdo tomu rozumí, nauč se od něj všechno co můžeš a pak dři až dokud nepadneš. Jedno bez druhého nefunguje, většina lidí jsou buď intelektuálové šprtající se v detailech co neumí pořádně zabrat (a myslí si, že 200kg na dřepu je hodně), nebo lidi co dřou úplně na max na úplných nesmyslech.

Doplňky stravy, patříš mezi velké zastánce, nebo je vůbec neřešíš? V tak náročném sportu jako je strongman, musí přeci nějaká suplementace hrát roli.

Doplňky beru jako snadný způsob jak dodat tělu to co mu chybí. Když mám dokonalou stravu nechybí mu prakticky nic a tudíž nejsou potřeba, čím větší rezervy v jídle, tím víc nabývají na významu. Taky jsou v mnoha případech jednoduše neporovnatelně praktičtější než jídlo. Takže používám je dost, ale nemyslím že by to bez nich nešlo a nebo, že by dávali člověku ňáké možnosti, které jídlo nedává.

Jáno, proč právě Brno a přemýšlíš, že by ses časem přesunul? Co je vůbec tvoje práce?

Brno miluju protože je to největší vesnice na Světě :D Jsou tady všechny možnosti velkého města ale zároveň je tak malé, že se tady všichni známe. Do Prahy se stěhovat neplánuji, protože mi nevyhovuje mentalita hlavního města. Jinak se živím už delší dobu výhradně trenérstvím a jsem tak naprosto spokojený.  

Jáno, poslední otázka, vzkaž lidem, proč by tě měli dál sledovat a co jim můžeš nabídnout na svých sítích?

Protože lidí co by dělali to co já zas tak moc není. Existuje hromada lidí specializovaných na něco, kteří mně ve své disciplíně rozdrtí, ale nemyslím, že je zas tak moc lidí, kteří by měli všestranou výkonnost vyšší jak já. Takže je tady možnost se podívat jak takováhle netradiční příprava probíhá. A nebo jen můžete čumět na ty zadky co občas fotím holkám :)


Fotografie Jáne Michalova :

Jána můžete sledovat v souboji, o kterém jsem psali zde.

Ján Michalov Instagram:

https://www.instagram.com/bestial_fitness/

Hodnocení článku:

2/10 (hodnoceno 1 uživatelem)

Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Radim Koudelka

Radim Koudelka

Starám se o poradenství, expedici a objednávky ve firmě kulturistika.com. Dále jsem také redaktorem magazínu a zajímám se o vhodnou suplementaci ke sportu. Dostudoval jsem Výchovu ke zdraví na…

Diskuze

Související články

Kulturistika,…

Zrzavá kráska - 1. vítězka Českých dívčích válek Alena

31.07.2018/ 959x

V minulém článku z prostředí Českých válek, jsme představili úplně 1. dívčí souboj Alena Košnarová vs Karolína Machová, a proto dnes přinášíme rozhovor s vítězkou duelu.

Kulturistika,…

Anabolic Horse opět v akci a to v bitvě s Vikingem - Axel Deadlift Madness

21.06.2018/ 1884x

Dnes tu máme opět mimořádný souboj, kdy se proti sobě doslova o půlnoci v nočních hodinách postavil Všem velmi dobře známý Honza Krasinský (26) aka Anabolic Horse versus Vikingský strongman Ludvík Lang (27). Hoši mají oba maxima kolem 320 kg na deadlift, a proto by měli být síly v dnešním souboji takřka vyrovnané.

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím