Jirka Tkadlčík absolutně ovládl Jižní Ameriku!

Jak od nás již víte, o uplynulém víkendu se v Jižní Americe uskutečnil sportovní festival Arnold Classic South America, jehož součástí bylo i klání strongmanů. Na něm se v plné parádě představil náš nejznámější silák Jiří Tkadlčík. Ten zde totiž dokázal ovládnout kategorii do 105 kilogramů!

Ačkoliv mohl užívat volna, Jirka se rozhodl pro další zápolení, a to během neděle, kdy se konala soutěž v kategorii nad 105 kilogramů bez rozdílu vah. A i zde se mu vedlo velice dobře!

Jirka sice sám uvedl, že v nějaké dobré umístění nedoufá, jeho výkony však byly jako z říše snů, a on tak zavařil i těmto těžkotonážníkům!

První disciplínou byla trojkombinace přenesení 150 kilogramového pytle písku, přenesení 120 kilogramového sudu a nakonec přenesení dvou 140 kilogramových kufrů.
Jirka si s tím poradil celkem hravě, a probojoval se do TOP 5!

Sám Jirka k této disciplíně uvedl:

Jsem v top 5 z 20 závodníků v OPENU na Arnold Classic South America na první disciplíně!

Ostudu jsem si neudělal! Bag 150kg, sud 120kg, kufry 140kg!!!

Jdeme na deadlift s 300kg!

Jo a řikaj mi tu, že jsem to zvíře, co vyhrálo u105kg - to mě těší!

První disciplína (video):

Druhou disciplínou, jak už Jirka výše zmínil, byl mrtvý tah s 300 kilogramy. Tuto zátěž dokázal Jirka zvednout hned devětkrát, čímž o jedno opakování tuto disciplínu ovládl!

K tomuto výsledku Jirka dodává:

9 x 300kg na deadlift za minutu!!! Jsem vítěz disciplíny a taky mě to řadí v OPENU mezi obry celkem na PRVNÍ MÍSTO! A je to moje maxko!

Další top výkony bylo 8 opakování a méně..

Joo!! Jsem šťastnej, tuhle chvilku si užiju!!! A jdeme na loglift 140kg na opakování. Nohy už jsou v háji, ale něco předvedu!!! Uvidíme, jak to půjde dál... ale první průběžné je sakra neuvěřitelný pro mě po pátku!!

Druhá disciplína (video):

Třetí disciplínou byl Log Lift se 140 kilogramy. Jirka jich zvládl pět, čímž dokázal i tuto disciplínu ovládnout!

Disciplínu Jirka okomentoval slovy:

5 x 140kg na logliftu!!!! Stále držim první místo v OPENU a čeká mě poslední disciplína: atlasy!!!

Bude to boj!!!

Třetí disciplína (video):

V poslední disciplíně bylo potřeba přemístit Atlasovy kameny o hmotnosti 120, 130, 140 a 150 kg na různě vysoké platformy, a to celé na čas. Jirka se zde, stejně jako v první disciplíně, umístil v TOP 5!

Jirkova slova po tomto výsledku byla:

Euforie!!! Poslední disciplína - atlasy. Netušim, jakej jsem měl čas, ale mluví se o TOP 5 a tím pádem TOP 3 celkově!

V OPENU! Chápete to?! Top 3!!!

Vyhlášení už za chvilku, jistý ale je, že odvezu ke zlaté z u105kg druhou medaili z Arnolda!!!

Čtvrtá disciplína (video):

Jirkovi nakonec jeho výsledky přinesly skvělé druhé místo, a tím pádem i stříbrnou medaily!

Za své výkony byl nakonec vyhlášen absolutním vítězem strongman soutěží na Arnold Classic South America!

K tomuto fenomenálnímu výsledku Jirka uvedl:

Jsem STŘÍBRNÝ NA ARNOLD CLASSIC AMATEUR OPEN SOUTH AMERICA!!!

Po páteční zlaté medaili z mojí kategorie u105kg jsem dneska přidal STŘÍBRO Z OPENU od obrů a taky jsem byl vyhodnocenej jako nejlepší atlet Arnold Classic strongman další zlatou medailí od pořadatele!!!

Řikejte mi Ester Ledecká...

Nemůžu tomu uvěřit. Ale až uvěřim, tak vám o tom řeknu všechno... Splnil jsem si sen. Velkej sen.
Prohnal jsem obry na 3 disciplínách ze 4 a dvě vyhrál!

3x Arnold Classic winner  3x Arnold Classic 2. místo a k tomu ZLATÁ za top atleta! To mi ten hattrick moc dlouho nevydržel, co říkáte?

Díky moc všem za podporu! Hlavně všem skalním a sponzorům, že jsem mohl vůbec letět!