Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Zrzavá kráska - 1. vítězka Českých dívčích válek Alena

V minulém článku z prostředí Českých válek, jsme představili úplně 1. dívčí souboj Alena Košnarová vs Karolína Machová, a proto dnes přinášíme rozhovor s vítězkou duelu.

Alena Košnarová, instruktorka ze Severu Čech s výraznou vizáží, která má ovšem soutěžení a zvedání v krvi. Její bratři Pavel Košnar a Martin Košnar od útlého věku dominovali dlouhá léta na pódiích v silovém trojboji, oba mají tituly mistrů Světa v Powerliftingu a Martin jich má dokonce několik, a dlouhou dobu vedl výkonnostně napříč open federacemi.

Alena sama je mistryní ČR v atletickém čtyřboji a vyhrála spousty soutěží v aerobiku, a právě činky jí až do souboje nic moc neříkali. Aleně je 26 let, živí se jako instruktorka skupinových lekcí, typu hit-tréninků, kruhový trénink, bodyform apod., která se zaměřuje jen na cvičení s vlastním tělem, kondiční a formující cvičení.

Právě kontrast sportů Aleny s Karolínou, souboj značně obohatil. Kdy holka, která do fitka zavítá zřídka, se postavila soupeřce, která se posilovnou živí. I když souboj provázeli peripetie těsně před začátkem, úprava disciplín ze stran soupeřky, nakonec neplánované 2. kolo, Aleně se přeci jen podařilo velmi těsně vyhrát. Souboj s takhle stejným výsledkem v 1. kole jsme ještě neviděli, výkonnostně je mezi děvčaty nepoměr. S činkami jasně dominovala Karolína a na disciplínu s vlastní vahou, kterou si vybrala Alena (pánské kliky) jsme se bohužel podívat nemohli. Ve válkách však není poražených a týká se to i dívčích soubojů, jen medaili si může odnést pouze jedna.

Užijte si dnešní rozhovor s Alenou Košnarovou, zrzavou seveřankou, která se nezalekla výzvy jít bojovat do dívčí edice silových válek.

Otázky & Odpovědi:

Alenko, pověz nám prosím, jak se holka jako ty, která se ve fitness nepohybuje, dostane do projektu Českých Silových Válek, jaká je tvá role za vším?

V projektu Swaglift a silových válkách, jsem prakticky od jejich počátku, jakožto pomoc a podpora pro Pavlise Vacka. Loni jsem absolvovala v organizačním týmu i všechny zahraniční války, proto prvotní myšlenka jako fór, jít do dívčích válek byl vlastně docela dobrý nápad a hec. Byla to výzva, jelikož váhy a vůbec činky jsou mi hodně vzdálené, šla jsem do toho, hecla jsem se a vyhrála :) Největší nápor a stres to byl ale na psychiku, měla jsem dobrou soupeřku, se kterou jsme si to myslím celé užili a sranda byla i při natáčení medailonků, kdy jsme obě věděli že jde o srandu.

Chtěla by si po tomhle svém úvodním souboji, začít třeba trénovat víc ve fitku a bojovat za čas znovu?

Rozhodně, je to skvělá příležitost ukázat, že se nebojím postavit i soupeřce, která je ve fitku jako doma. Takže ano, ráda se znovu ve válkách ukážu. Potrénuju víc ve fitku a můžeme na to jít znovu :)

Na co se zaměřuješ a co tě nejvíc baví na tom co děláš aktuálně, máš nějakou vizi?

V současné době se věnuji hlavně kondičním a funkčním lekcím pro širokou veřejnost. Jsou to především lekce jako kruhové a funkční tréninky, Hiit tréninky, bodyform a další posilovací lekce. Mým cílem je v tomhle odvětví stále pokračovat a rozšířit klientelu ještě o něco víc, než tomu je doposud.

Jak se vůbec holka, která má v rodině takové siláky, vyhne cvičení s činkami? Nikdy tě nalákalo zkusit něco jako vzpírání, silový trojboj?

No nikdy mě to nenapadlo. Jako malou mě mamka brala do tělocvičny, kde jsem začínala na gymnastice, později na aerobiku, pak jsem chodila i na atletiku a basketball a na činky už nezbyl prostor. A bráchové mě nikdy "naštěstí" nelákali ať si to taky zkusím :)

Co ty jako nezaujatý člověk, říká na dnešní fitness a trend, který kolem toho panuje?

Fitness vnímám jako velký trend, i když v něm nejsem nějak extra zainteresovaná, určitě ovlivňuje i mě. Vidíme to všude, na všech sítích, časopisech apod. dokonalé figury, vylepšené krásky k dokonalosti. Určitě je dobře, že se lidé něčemu věnují, je to koníček a sport jako ostatní odvětví, samotné se mi to líbí a je správné, že se lidé někam ubírají, jen podle mě není zdravé, kdy se to překlene v posedlost dokonalostí a vzhledem, kdy už to se zdravím životním stylem nemá nic společného a jde o to vypadat dobře, za každou cenu.

Máš nějaké typy pro další holky, jak se třeba připravit na podobný souboj, dá se na to vůbec připravit?

Nejdřív jsem si myslela, že se na to dá připravit. Hlavně jsem trénovala dřepy s 50kg i 70 kg, abych nevyhořela hned na první disciplíně, ikdyž se mi povedlo jít do fitka asi 5x. Jezdila jsem je s pauzami 50 kg po 10 opakováních, ale jak jste mohli vidět, na nějaký odpočinek během souboje čas nebyl. Nejvíc jsem ale byla vystresovaná ze souboje samotného, prostě v hlavě každému asi běží spousta scénářů a i když jde o zábavu, to napětí a výzva je ve vzduchu. Nejvíc mě ale zklamalo a vykolejilo upravení 2 disciplín těsně před soubojem, kdy Karolína odmítla jet pánské kliky, já měla vybrat jinou disciplínu, ale nakonec jsme to "ukecali" aspoň na ty dámské kliky, což už není o žádné výkonnosti ale o rychlosti, a přehození pořadí s medicimbalem za kliky, mi taky vůbec nepomohlo... ale chápu to, souboj se musel odjet, nemohli jsme to zrušit, a já jsem do toho šla bez výtek. Jen prostě jsme zvyklá na fér hru, a tohle nebylo fér vůči mě, ale naštěstí jsem ztrátu stihla dohnat, dojeli jsme s Kájou obě stejně a 2. vyrovnané kolo rozhodlo v můj prospěch.

Začala si dřepovat s váhou, cca měsíc před soubojem a absolvovala asi 4 tréninky :D baví tě to? Nebo myslíš, že to není moc pro holky? I když všichni víme, jaký značný vliv to má na tvarování postavy a zdravého sebevědomí, překonat se, něco zvednout apod. :) 

Dřepování mě baví, i když k sobě delší vztah zatím nemáme :) možná právě proto jak dřepuji s činkou krátce, mě to celkem baví, je to něco nového na co nejsem zvyklá a výzvy a obměny tréninků, to mě prostě bere a vlastně i živí. Vymýšlet a zařazovat stále něco nového. Takže dřepy jsou určitě pro holky, jen bych se nedostala nikdy asi za tu hranici, kde bych chtěla být nejsilnější žena, nebo zvedat na dřepy neúměrně veliké váhy a ztratit takovou tu "ženskost". A překonání sebe sama je krásné ve všem, nejen ve dřepu.

Doplňky stravy, ty jako děvče zařazuješ, máš nějaký oblíbený, který je fakt TOP č. 1?

Určitě, miluju proteiny, moc jim nerozumím ale musí mi chutnat to vím :D mám ráda skoro každou příchuť, nikdy jsem si ho nekupovala, naštěstí vždy nějaký dostanu od přítele.
Co se týče dalších doplňků stravy, doplňuji vitamíny a minerály, v ostatních věcech se nevyznám a ani je neužívám, čas od času zkusím nějaký nakopávač, když už nemůžu po celotýdenní dřině v tělocvičně, jít ještě o víkendu 1 do fitka.

Máš ve fitness nebo mimo něj, nějaké sportovní vzory (oblíbence), kdo tě třeba baví sledovat, naplňuje cestu, kterou by si se také chtěla ubírat apod?

Sportovní vzory vyloženě nemám, ve fitness také ne. Ze známějších lidí sleduju Zuzku Light, Káťu Kyptovou a nějaké další, ale hlavně sleduji lidi, kteří se pohybují kolem Swagliftu a které znám osobně, ty s kterými Pavlis točí videa, protože to je pro mě "určitá" záruka, že za to ti lidé stojí :)

Álo poslední otázka, vzkaž lidem a třeba tvým novým sledujícím nějaká slova a proč by tě měli dál sledovat?

Tohle je ta nejtěžší otázka, nejsem "celebrita" aby jste mě sledovali jen tak, protože se nějak jmenuji, nebo nějak vypadám :) ale pokud Vás zajímá, jak pokračuji dál a jestli se budu věnovat dál fitku a třeba válkám v dalším souboji, do toho, dejte mi follow :D Jinak Vás ráda uvidím u jakéhokoli našeho natáčení, jsem skoro všude :) 

Alenu můžete sledovat v 1. dívčím souboji, o kterém jsme psali minule zde. 

Fotografie Aleny Košnarové

Alena Košnarová Instagram:
https://www.instagram.com/alena_kosnarova/

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Michal Kraml

Michal Kraml

Zakladel internetového magazínu a eshopu Kulturistika.com. Zakladatel projektu Supertrener.cz - jídelníčky a tréninky online. Redaktor magazínu Kulturistika.com.

Diskuze

Související články

Kulturistika,…

Anabolic Horse opět v akci a to v bitvě s Vikingem - Axel Deadlift Madness

21.06.2018/ 1884x

Dnes tu máme opět mimořádný souboj, kdy se proti sobě doslova o půlnoci v nočních hodinách postavil Všem velmi dobře známý Honza Krasinský (26) aka Anabolic Horse versus Vikingský strongman Ludvík Lang (27). Hoši mají oba maxima kolem 320 kg na deadlift, a proto by měli být síly v dnešním souboji takřka vyrovnané.

Kulturistika,…

Czech Strength Wars - Deadlift Madness 8

07.06.2018/ 1941x

SLEDUJ EXCLUSIVNĚ TOHLE VIDEO! Dnes tu pro Vás máme souboj pod hlavičkou Czech Strength Wars - Deadlift Madness 8, kdy proti sobě soutěží borci pouze v mrtvém tahu a bojují o obrovský putovní pohár, na kterém se zaznamenávají všechny souboje. Nenech si ujít tuhle šou a pořádnou dávku motivace!

Kulturistika,…

Honza Krasinský - Nepřehlédnutelný obr s "koňskou hlavou"

26.06.2018/ 3530x

Poslední článek z Českých válek byl o souboji Honzy Krasinského (Anabolic Horse) a Ludvíka Langa (strongman), a proto dnes přináším rozhovor s vítězem tohoto duelu.

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím