Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Anabolické steroidy - riziko současnosti

Světovým trendem je čím dál větší zájem o fitness a zdravý životní styl, zkrátka mít perfektní postavu a vybočovat od běžné populace svým vzhledem což je samozřejmě velmi hezké, ale bohužel právě v této běžné fitness populaci bez závodních ambic je čím dál větší zájem o zakázané látky a celý tento trend má svůj zákeřný nádor nazývaný AS. Potvrzují  nám to  kupící se komentáře s dotazy ohledně zakázaných látek a většina z vás si myslí, že se jedná o zázrak, který z vás udělá během několika měsíců atlety, kulturisty nebo dokonce Supermany. Zde je malé vysvětlení, které jsme zpracovali ve spolupráci s bývalým závodníkem v kulturistice a doufám, že si především omladina vezme tyto informace k srdci.

Mylné představy o AS

Pokud si někdo myslí, že si koupí AS a bude z něj obrovský kulturista nebo shodí kilogramy tuku bez jakéhokoli omezení nebo námahy, tak se hodně plete a je docela silně naivní. Bohužel s těmito naivkami se setkáváme velmi často. Je logické, že se jedná o podpůrné látky k lepšímu výkonu, ale nejedná se o nadpřirozenou věc, která za vás odvede veškerou práci, jak si mnozí zřejmě myslí :). Lidé na AS, kteří mají výsledky, obětují daleko víc než si myslíte. Dodržují dokonalou stravu, dostanou do sebe mnohem větší množství živin než obyčejný smrtelník a také odvedou tvrdou práci v posilovně. Nic není zadarmo a naštěstí neexistuje látka, která by fungovala bez vaší vůle a dodržování určitých pravidel.

Co po vysazení AS?

Další podstatnou věcí je otázka co budete dělat po vysazení AS ? Většina z vás neví a ujišťuji vás, že díky tomu ztratíte podstatnou část získané svalové hmoty a navíc se budete cítit na dně, v depresi a váš sexuální život nebude existovat. Proč? Protože vaše vlastní produkce hormonů bude rozhozená, váš vlastní testosteron na bodu mrazu a naopak estrogen v oblacích pokud nevíte jak ho držet v šachu při užívání AS. Ano existují látky (opět zakázané), které vám vaše hladiny hormonů opět dají do pořádku, ale jste vlastně neustále na látkách, které rozhodně neprospívají vašemu zdraví. A věřte, že tribulus a ani jiné legální stimulnaty a NO doplňky nepomohou k tomu abyste se cítili tak, jako při užívání AS.

Další možností je nevysazovat AS a užívat je po celou dobu. Otázkou zůstává jak dlouho to vydržíte a zde opět musíte mít potřebné znalosti jak na to, protože po čase užívání již AS fungovat nebudou. Další zásadní věcí je, že čím déle jsme na AS, tím delší dobu potřebujeme na obnovení vlastních normálních hodnot hormonů a v nejhorším případě se může stát, že se již dostatečně NEOBNOVÍ. Nemluvím o zdravotních rizicích pokud se AS dostanou do ruky nevzdělaným v tomto oboru nebo mladým sportovcům (pod 25let). Mějte na paměti, že v životě jsou věci, které se nedají vrátit zpátky a zrovna u AS to platí dvojnásob! Kdo o AS uvažuje, tuto větu si něklikrát zopakujte zda to opravdu stojí za ty rizika.

Chamtivost dealerů

Další věcí je chamtivost dealerů na internetu, kteří vám prodají bůh ví co a vy vlastně ani nevíte co berete. Je to velký problém sehnat kvalitní věci a 80% věcí na internetu je fake a to je realita. Veškerý takovýto prodej je samozřejmě za hranicí zákona a dotyčným prodejcům nejde o Váš úspěch, ale o to vás co nejvíce okrást a vy naivně budete užívat látky, které mají minimální účinek nebo nějaký placebo efekt. TOTO JE TVRDÁ REALITA!

Teď ta nejsmutnější věc a to je ta, že je mnoho lidí na AS, ale pouze zlomek má výsledky a z AS užitek, protože pouze ti ví jak k celé věci přistupovat a mají potřebné znalosti. Kdyby to bylo tak jednoduché jak si mnozí z vás myslí, tak tu běhá kolem nás samé nadřené symetrické hovado :). Výsledkami se myslí kvalitní svalnatá postava s minimem tuku, dobrym genetickym potenciálem a né zavodněná a nafouklá bublina, která po vysazení AS splaskne a že takových v posilovnách potkáváte. V mikině obr a po svléknutí jedna veliká katastrofální nesymetrická zavodněná hrouda. A to je právě vše o kvalitní a správně nastavené stravě ať už užíváme AS nebo ne a většina co AS užívá a nemají perfektní postavu, tak většinou šidí právě především tu stravu, protože žijou v domnění, že AS udělá spoustu věcí za ně.

6x měř jednou řež!!!

Zkrátka pokud nemáte dokonale zvládnutou stravu, trénink, nemáte potřebné znalosti o tom jak vaše hormony v těle fungují, nemáte představu o rizicích spojených s užíváním AS, necvičíte několik let tvrdý trénink a je vám méně než 25let, tak ani ve snu neuvažujte o jejich užívání!!!
Na druhou stranu, pokud jsme dostatečně vzdělaní v této oblasti a máme skvěle zmáknutou stravu + trénink a dosáhli jsme již naturálním způsobem dobrých výsledků několikaletým správným přístupem ke cvičení, tak můžeme mít z AS užitek a minimalizovat dopad na naše zdraví díky právě potřebným znalostem. Ale dospět k tomuto bodu opravdu trvá velmi dlouho a musíme si stále uvědomovat rizika.

Děkuji bývalému závodníkovi v kulturistice a uživateli AS za odpovědi na některé zásadní otázky. Osobně nebudu odpovídat na jakékoli dotazy k této věci, jedná se pouze o informační charakter, že nic není tak jednoduché jak na první pohled vypadá.

Snad se Vám takto sepsaný pohled na AS líbil a budeme rádi, když si z toho vemete nějaké ponaučení a opravdu se nad takovou zakázanou cestou zamyslíte.

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Michal Kraml

Michal Kraml

Zakladel internetového magazínu a eshopu Kulturistika.com. Zakladatel projektu Supertrener.cz - jídelníčky a tréninky online. Redaktor magazínu Kulturistika.com.

Diskuze

Související články

Výživa

Růstový hormon: fakta a fikce

02.06.2011/ 1671x

Záležitosti kolem hGH (human growth hormone - lidský růstový hormon) se staly žhavým tématem pro média.

Výživa

Clenbuterol a jeho výhody

14.02.2017/ 3173x

Clenbuterol je populární lék používaný kulturisty i jinými sportovci. Spadá do kategorie sloučenin známých jako beta-agonisté, které se vážou na beta adrenergní receptory uložené v buněčné membráně – slouží buněčné signalizaci, rozkládají tuk a aktivují růst ve svalových buňkách.

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím