Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Váha není důležitá!

Přestaňte sledovat vaši tělesnou hmotnost, ale raději sledujte zrcadlo a měřte své partie, které lépe ukáží vaši současnou formu nebo změnu.
Snad 80% začínajících kluků v posilovně chce mít přes 100kg a cpou do sebe horem dolem kalorická jídla + Gainer a nakonec zjistí, že sice váha šla nahoru, ale pas se zvětšil o 5cm, což je tragický scénář.

Snad 80% žen chce mít pod 50kg a konzumují příliš málo makroživin v domění, že váha půjde dolů. Nakonec zjistí, že sice třeba zhubli, ale bohužel hlavně svalovou hmotu, což je opět tragický scénář, protože tělo tím pádem není pevné, nemá žádný tvar a je celkově ochablé.

DOPORUČENÍ:

  • Pokud nabíráte svalovou hmotu, měřte své partie a nekoukejte na váhu! Je mnohem lepší nabrat třeba pouze 2kg bez toho aniž by se změnila velikost pasu, než nabrat 5kg se zvětšením pasu třeba o 3cm.
  • Pokud hubnete, opět nekoukejte na svoji tělesnou váhu, ale sledujte zrcadlo a hlavně měřte partie! Můžete zhubnout třeba pouze 2kg, ale zachováte nebo i získáte nějakou svalovou hmotu a bude to vypadat mnohem lépe než zhubnout 5kg a zároveň ztratit svaly.
  • Vše je samozřejmě o správném jídelníčku pokud chcete vypadat dobře a být ve formě. Pokud chcete být pouze velcí za cenu pasu přes 100cm nebo naopak hubení za cenu ochablých svalů, potom jídelníček řešit nemusíte.

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Robert Humpál

Robert Humpál

Spoluzakladatel projektu Supertrener.cz a redaktor magazínu Kulturistika.com. V rámci projektu Supertrener.cz máte možnost využít mých služeb. Sestavím Vám kvalitně a podrobně zpracovaný jídelníček…

Diskuze

Související články

Kulturistika

Přibírejte a hubněte efektivně

08.03.2018/ 316x

Chcete přibrat nebo hubnout efektivním způsobem. Tak přesně pro Vás je určen tento článek!

Kulturistika

Změna cviků

29.01.2014/ 437x

Cvičíte již delší dobu a máte pocit, že váš růst se zastavil? Změna cviků, sérií, opakování a odpočinku bývá mnohdy tím, co vám pomůže od stagnace.

Kulturistika

Shazované série - jak na ně

08.03.2018/ 377x

Již není pochyb o tom, že nejlepší pokroky v objemu se dělají za použití vícero intenzivních sérií. Dnes se podíváme jak na shazované série, tzv. Drop Sety.

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím