Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Váha není důležitá!

Přestaňte sledovat vaši tělesnou hmotnost, ale raději sledujte zrcadlo a měřte své partie, které lépe ukáží vaši současnou formu nebo změnu.
Snad 80% začínajících kluků v posilovně chce mít přes 100kg a cpou do sebe horem dolem kalorická jídla + Gainer a nakonec zjistí, že sice váha šla nahoru, ale pas se zvětšil o 5cm, což je tragický scénář.

Snad 80% žen chce mít pod 50kg a konzumují příliš málo makroživin v domění, že váha půjde dolů. Nakonec zjistí, že sice třeba zhubli, ale bohužel hlavně svalovou hmotu, což je opět tragický scénář, protože tělo tím pádem není pevné, nemá žádný tvar a je celkově ochablé.

DOPORUČENÍ:

  • Pokud nabíráte svalovou hmotu, měřte své partie a nekoukejte na váhu! Je mnohem lepší nabrat třeba pouze 2kg bez toho aniž by se změnila velikost pasu, než nabrat 5kg se zvětšením pasu třeba o 3cm.
  • Pokud hubnete, opět nekoukejte na svoji tělesnou váhu, ale sledujte zrcadlo a hlavně měřte partie! Můžete zhubnout třeba pouze 2kg, ale zachováte nebo i získáte nějakou svalovou hmotu a bude to vypadat mnohem lépe než zhubnout 5kg a zároveň ztratit svaly.
  • Vše je samozřejmě o správném jídelníčku pokud chcete vypadat dobře a být ve formě. Pokud chcete být pouze velcí za cenu pasu přes 100cm nebo naopak hubení za cenu ochablých svalů, potom jídelníček řešit nemusíte.

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Robert Humpál

Robert Humpál

Spoluzakladatel projektu Supertrener.cz a redaktor magazínu Kulturistika.com. V rámci projektu Supertrener.cz máte možnost využít mých služeb. Sestavím Vám kvalitně a podrobně zpracovaný jídelníček…

Diskuze

Související články

Kulturistika

Začátečnické chyby kterým je třeba se vyhnout

26.10.2016/ 1810x

Vyhněte se začátečnickým chybám. Přečtěte si náš článek, který Vám s tím pomůže.

Crossfit,…

Přetrénování, aneb problém, který opravdu nechcete

21.09.2017/ 567x

Láska k cvičení je určitě skvělá, to bez debat! Cvičení je ideální způsob, jak skoubit relaxaci s prací na sobě samém. Ale i v tomto případě platí pravidlo, že všeho moc škodí.

Crossfit,…

Cvičení není pouze o svalech

25.05.2018/ 2355x

Cvičení ovlivňuje nejen fyzickou stránku člověka. Má vliv i na zlepšení řady psychologických projevů.

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím