Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Václav Mráz v CrossFit Destiny

Ahoj. Dneska Vás s Dejvem vezmeme podívat do jednoho z nejlepších crossfit boxů u nás. Jak asi tušíte z názvu, vyrazili jsme směr Brno.

Za českou špičkou Filipem Trojovským a Michalem Velkovem "Mike" do Crossfit DESTINY. Kde jsme odjeli společný trénink a udělali krátký rozhovor. 

Tréninku jsem se drobet bál, jelikož kluci jsou na jiné úrovni. Byla to výborná motivace a zkušenost, pojďme se podívat co jsem jeli. 

Na začátek jsme si dali 2km veslo. Je to výborná věc, kde zahřejete pěkně celé tělo. Poté následoval ještě dynamický strečink. Kluci v dopoledním tréninku jedou hlavně vzpírání, sílu a silovou vytrvalost.

Následovala tedy olympijská osa, kde jsme měli najít max váhu na daný complex. Skládal se z šesti opakování (přemístění do dřepu + přední dřep + 2x přemístění ze stehen do dřepu + 2x z ramen nad hlavu). Dali jsme pár kol s lehkou váhou a potom přidávali. Já po 5kg kotoučích, kluci rovnou po 10kách. Byla paráda sledovat jak jim to tam lítá, jako by to nic nevážilo. F3 a Mike zvládli complex se 120kg. Poté přihodili rovnou na 130kg, neúspěšně. David vůbec nezaostávat a zvládl to se 110kg. Já si na 100kg hranici musím ještě počkat, dělá mi problém přemístění ze stehen, které musím potrénovat. Zvládl jsem to s 95kg. 

V další části jsme u osy zůstali a pokračovali už jen přemístěním do dřepu. Opět jsme si hledali maximální váhu. U kluků je vidět, že mají už něco nazvedáno. Filipovi tam padlo 145kg, Mikovi 135kg. Davidovi 130kg a já zůstal na 110kg. I když mám zatím PR 115kg, tak jsem víc nezkoušel, musím posílit nohy, protože nohy jsou základ.

Trénink jsme zakončili WOD, které mě i Dejva doslova sundalo. Dlouho jsem si takhle na dno nesáhl, ale za povzbuzování Filipa s Mikem jsem to zvládnul. Bylo to "jen" pět kol. Činka naložená na 80kg, před začátkem jsem dlouho přemýšlel, že si uberu, ale nestihl jsem to. Filip zapíná časomíru a křičí:"Ták borci, deset sekund". Kombinovala se činka s vlastní váhou a hrazdou. Na čince mrtvý tah, přemístění a thruster (přední dřep s výrazem) v kombinaci s angličáky, přítahy k prsům a zakončené to bylo muscleupy. Filip s Mikem dělali MU na kruhách. David na kruhách odjel první kolo, jinak jsme jeli na hrazdě. 

TRÉNINK

Warm-up
2km row

A) find max weight complex
sq.clean + fs + 2x. h.sq.clean + 2x split jerk

B) squat clean
- find max weight

C) WOD 5 RFT /80kg
6x DL, 6x Burpee
5x clean, 5x CH2B
4x thruster, 4x ring MU (bar MU)

Time: F3 15:30, Mike 16:35, David  20:32, já 21:46

10 ZAJÍMAVÝCH OTÁZEK

1) Na začátek Vás poprosím o základní info, jako věk, váha, výška?
F3: 34 let, 179 cm, 90kg
Mike: 30let, 189cm, 98kg

2) Jak a kdy, ses ke crossfitu dostal?  
F3: Viděl jsem na YouTube nějaké videa a zároveň jsem v té době dělal státnice na MU na fakultě sportovních studií, kde byl CF součástí jedné statnicove otázky. BTW jsem si tu otázku i vytáhl.
Mike: CrossFit jsem potkal na počátku roku 2012 kdy jsem měl možnost (tehdy ještě jako soutěžní kulturista) účastnit se víkendového semináře o základech CF pod vedením dvou skvělých lidí z CF Praha (Zdeněk Weig a Jakub Hanzlík). Ten víkend mi ukázal uplně jinou dimenzi pohybu a intenzity tréninku a totálně jsem tomu propadl. Přišel pocit – TO CHCEŠ! :)

3) Dělal jsi předtím nějaký sport?
F3: 5-15 let sportovní gymnastika, 15-20 let sportovní karate 20-23 let závodně kickbox, thai box a box, 23-30 jsem cvičil už jen tak pro sebe občas posilku a workout
Mike: Od malička jsem sportoval – tradiční karate od 6ti let (7let), kopaná (3roky), Americký Football (7let)  a klasická kulturistika (2roky). Navíc miluju zimní sporty, takže snowboarding a lyžování od mala a stále! 

4) Jak často a jakým stylem trénujete? 
F3: Mám cca. 10-11 tréninku týdne během 6ti dnů a jeden den volno Většinou trénuji dopoledne vzpírání se silou + nějaký wod. odpoledne čistě kondici a atletické tréninky (hodně běhání) a to pod vedením toho nejlepšího trenéra Honzi Cacka
Mike: V týdnu mám standartně 5 tréninkových dní, kdy trénuji 1 – 3 fáze denně. Záleží na čase pro trénink v závislosti na práci a jiných povinnostech a náplni tréninkového plánu pro ten daný den. Dva dny mívám volno (jeden většinou aktivním odpočinkem, druhý úplné volno). Tady se snažím hodně vnímat tělo a dám na pocit. Když můžu dát ze sebe víc a energie je – přidám si. Naopak když cítím únavu, bez problémů slevím a nechám tělo regenerovat.

5) Prozradíte nám Vaše PRka? 
F3: snatch 125kg, C&J 160kg, FS 175kg, BS 200kg, DL 210kg, bench 130kg, Fran 2:25, Grace 1:29, Isabel 1:54
Mike: snatch 105kg, C&J 141kg, FS 185kg, BS 220kg, DL 245kg, bench 142kg, Fran 2:57, Grace 2:16, Isabel 2:35, Cindy 24+5

6) Vaše postavy vypadají skvěle, držíte nějakou stravu? 
F3: Jednu speciální od legendy jménem Froning: "Když mám hlad, tak jim, když mám žízeň, piju."
Mike: Moje strava je velmi specifická, ale našel jsem se v tom systému a maximálně mi vyhovuje. Od března 2015 jsem přešel na řízené hladovění (Intermittent Fasting – systém LeanGains 16/8). Upravil jsem si maličko ku svému dennímu chodu a je mi skvěle. 

7) Co doplňky stravy? Používáte?  
F3: Bez nich by to nešlo, jediný top je superior 14. Základ každého CrossFitera je moc bcaa a glutaminu.
Mike: Ze sportovních doplňků stravy jsou pro mě základem BCAA, komplexní aminokyseliny, glutamin a magnesium. Do soutěžní sezóny přidám i nějaký ten preworkout.

8) Co Vás na CrossFitu nejvíc baví a co naopak nemáte moc rádi? 
F3: Baví mě všechno, hlavně ta rozmanitost CrossFitu (Vzpírání, gymnastika asi nejvíce) Nemám rád wod typu 5 km běh a proto 3x týdně běhám.
Mike: Nemám v CF nic co bych neměl rád a naopak čemu bych šel naproti. Tento přístup už jsem z hlavy dostal a převrátil na aktivity či pohyby, které mi jdou lépe a které hůř. Takže slabina pro mě je gymnastika obecně a technika vzpírání. Silná stránka jsou silové věci, silová vytrvalost a pracovní kapacita. Hlava a psychická síla pracuje taky obstojně řekl bych :)

9) Máte nějaký cíl, čeho by jste chtěli dosáhnout? 
F3: Chtěl bych team CrossFit DESTINY Brno dostat jednou na regionálky a za 6 let - ve 40 se dostat v mastrech na games.
Mike: Mám takové tři stěžejní cíle, co mi nyní leží v hlavě..
a. Pracovně bychom spolu s Filipem chtěli udělat z CrossFit Destiny sportovní dominantu a TOP GYM po všech stránkách!
b. Zdravotně bych chtěl ke sportu a tréninku přistupovat tak, abych mohl co nejdéle cvičit a být do smrti aktivní!
c. Soutěžně bych se moc rád přiblížil evropské špici CF atletů, podíval se aktivně na soutěže velkého formátu, regionals, …a kdo ví, co dál !

10) Plánujete v blízkosti nějaké závody?
F3: Ano: French Throudown, Swiss Alpin Battle, German Throudown + nějaké polské a maďarské závody
Mike: Nejblíže se chystáme spolu se soutěžním teamem atletů a atletek od nás z CrossFit Destiny na kvalifikace pro French Throwdown, Battle of Urpin, Swiss Alpine Battle, LOGinLab, Double Cross Challenge a Poland Throwdown

Děkuji za rozhovor a přeji Vám hodně zdraví, spokojené klienty a spousta sportovních úspěchů, ať se daří!
Děkujeme za prostor. Touto cestou bychom moc rádi poděkovali partnerům, kteří v plném podporují naší přípravu (F3: Superior 14, Capsicolle, Mike: Trec Nutrition, LifeLike, Capsicolle hřejivá náplast), celému soutěžnímu teamu CrossFit Destiny, se kterými denně pracujeme na tom být lepší a lepší a v neposlední řadě velký dík všem našim blízkým a bližším za podporu ve všech směrech. Děkujem!!

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Václav Mráz

Václav Mráz

Jsem zakladatelem značky Bcross a spoluzakladatel největšího multifunkčního fitnesscentra v JČ BcrossGYM. Dále jsem redaktor magazínu Kulturistika.com, kde píši převážně články o CROSSFITU a také z…

Diskuze

Související články

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím