Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Václav Mráz CrossFit - ukázka tréninku

Ahoj, připravil jsem pro Vás ukázku svého tréninku. Vždy začínám dynamickým strečinkem, abych protáhl všechny klouby a zahřál svaly. Statický strečink nechávám na konec tréninku. Trénink je silově a gymnasticky zaměřený. V silové části se věnuji complexu (clean+hang.sq.clean+fs), kde pomaličku dojdu na váhu 70-80% svého maxima pro přemístění a s danou váhou odjedu 5 kol po 3 opakování.

Třetí částí byla gymnastika, je to moje slabina, především MU (muscle up) a HSPU (klik ve stojce), které musím hodně zlepšit. Jel jsem to stylem EMOM - every minute on the minut. Každou minutu musím zvládnou daný cvik a dané opakování. Do zbytku minuty odpočívám, další minuta, další kolo.

V poslední části jsem jel WOD - Workout of the Day. Je to intenzivní cvičení, které může mít více typů. V našem případě měříme čas,  při správné technice musím WOD dokončit v nejlepším možném čase. Tento systém nám umožnujě měřit svůj pokrok. Kde náš výsledek, můžeme poměřit s výsledkem stejného WOD za několik měsíců. K tomu slouží tzv. benchmarkové WOD, které se označují ženskými jmény (např. Fran, Cindy, Helen).

Prostřednictvím výsledků (čas nebo počet opakování) si může kterýkoli cvičenec poměřit svůj progres, nebo se srovnat  s dalšími miliony cvičenců na celém světě. V tréninku jsem jel toto WOD:

21-15-9 FOR TIME

front squat 60kg / toes to bar / burpee over the bar

Můj vysledný čas je 7:10, klidně vyzkoušejte a pošlete nám Váš výsledek.

V dalším díle se můžete těšit na CFCB Team, kde Vám ukážeme týmový trénink z naší přípravy na CzechBeast Team Madness. Kam se musíme nejprve kvalifikovat a do 6.3.2016 natočit dvě kvalifikační WODs. 

WOD 1

  • 21-15-9 synchro deadlifts 220/170k
  • 42-30-18 box Jump overs 70/60cm

WOD 2

  • 2A team Grace - 30 x nadhoz na čas. Váha muži 60/ ženy 40kg + ve zbytku času 10 minut
  • 2B - max effort ring muscle-ups. 
Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Václav Mráz

Václav Mráz

Jsem zakladatelem značky Bcross a spoluzakladatel největšího multifunkčního fitnesscentra v JČ BcrossGYM. Dále jsem redaktor magazínu Kulturistika.com, kde píši převážně články o CROSSFITU a také z…

Diskuze

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím