Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Václav Mráz CrossFit - team WOD

Ahoj, dneska si ukážeme něco z týmového tréninku. Týmové workouty mě strašně baví, je to úplně něco jiného, než když jedete sami za sebe. Jeden tým, jeden výsledek, musíte do toho dát vše, pomoct jeden druhýmu, je to nejlepší motivace, co Vás žene dopředu. Momentálně se připravujeme na týmové závody Czech Beast Team Madness, ve složení já, David, Lucka, Kristián a Jura.

V tréninku jsme odcvičili celkem 4 WOD. Na zahřátí jsme si dali OHS (dřep s činkou nad hlavou), které jsou společně se SNATCHEM (trh) dva nejobtížnější cviky. Při druhém WOD nám odrovnala ruce hrazda, kde jsme střídali kipingové, striktní přítahy a mucleupy, zakončené minutou maximálním počtem CH2B (schyb s dotikem hrudníku k hrazdě). Ve třetí části jsme měli zařazený již zmiňovaný SNATCH, kde jsme daný komplex museli stihnout do 90s a celkem tedy 10 kol. V poslední části jsme zařadili kettlebelly, které se v crossfitu také hodně používají. Byly to poslední tři kola, kde jsme kombinovali KTB snatch a KTB thruster s HS walk (chuzí po rukou). 

Týmový trénink

WOD 1
15-12-9-6-3 synchro OHS/TTB

WOD 2
6 min Amrap "štafeta" 3xpull-up + 2x strict pull-up + 1x MU
1 min max reps CH2B

WOD 3 EMOM 90s (15 min)
2x snatch grip DL + 2x hang squat snatch + 2x squat snatch
42-30-18 box Jump overs 60/50cm

WOD 4, 3 ROUND
20x KTB snatch + 15m HS walk
20x KTB thruster + 15m HS walk

KVALIFIKACE NA CZECH BAST TEAM MADNESS

CB má na starosti známý crossfiter David Egydy a jsou to jedny z nejlepších závodů u nás. Do 6.3 jsme měli se svým týmem natočit dvě kvalifikační WOD. Poté se provede eliminace na 20 nejlepších týmů. Kvůli náročnosti cviků jsme provedli změnu v týmu. Kdy se nám vystřídali holky a Lucku nahradila teprve 17letá Ivana Bauerová, která se mnou trénuje a crossfitu se věnuje necelý rok. Mrkněte jak nám to šlo.

WOD 1

  • 21-15-9 synchro deadlifts 220/170kg
  • 42-30-18 box Jump overs 60/50cm

WOD 2

  • 2A team Grace - 30 x nadhoz na čas. Váha muži 60/ ženy 40kg + ve zbytku času 10 minut
  • 2B - max effort ring muscle-ups.


Hodně týmu dělalo v kvalifikacích chyby, a tak se organizátoři rozhodli prodloužit termín do 9.3. Nás se to také týkalo, zejména ve druhém WOD. Měli jsme asi 8x no-rep, kdy jedna z dvojce vždy začala dřív a druhá ještě nedržela front rack (činka na rameni). Chtěli jsme to samozřejmě natočit znova a líp, ale asi nám nebylo přáno. Jeden z členů odjel na hory, a když to nakonec vypadalo, že to stihneme, tak nám poslední natáčení přerušila srnka. Jsme hodně mladý tým a máme toho ještě dost před sebou, i když nám druhý WOD neuznají, tak nás to určitě posunulo dopředu a motivovalo pořádně makat. 

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Václav Mráz

Václav Mráz

Jsem zakladatelem značky Bcross a spoluzakladatel největšího multifunkčního fitnesscentra v JČ BcrossGYM. Dále jsem redaktor magazínu Kulturistika.com, kde píši převážně články o CROSSFITU a také z…

Diskuze

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím