Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Václav Mráz CrossFit - strenght training

Ahoj, v dnešním videu se podíváme na silový trénink, kde máme zapojené i vzpírání. Nerad cvičím sám, a tak jsme si na pomoc pozval Davida Hájka z Českých Budějovic. David je profesionální hasič a crossfit je tak pro něj ideální sport, jelikož potřebuje být co nejvíce komplexní. Na to že se tomu věnuje teprve půl roku, tak má slušně nazvedáno a troufám si říct, že by se mezi "eliťáky" neztratil, ale to uvidíte sami.

Trénink máme rozdělený do čtyřech částí. Na začátku tréninku jsme se zaměřili na techniku statch a sqaut snatche (trh, trh do dřepu), kde jsme hledali maximální váhu pro jedno opakování neboli 1RM. Snatch je jedním z nejtěžších cviků, je dobré mu věnovat při tréninku čas a naučit se správně techniku. Další část, jsme jeli komplex p.clean-stoh-fs (přemístění, z ramen nad hlavu a přední dřep). Tři opakování pro každý cvik, celkem 5 kol. Já to odjel s 80kg, David je na tom silově líp a tak zvolil váhu 90kg.

Ve třetí fázi jsme činku nachvíli odložili, postačila nám jen hrazda, box a švihadlo. Na hrazdě jsme dělali butterfly pull-up, což je kipovaný přítah, kde je důležité dostat bradu nad hrazdu a v dolní fázi propnout ruce. Kombinovali jsme to s výskoky na bednu. Celé kolo jsme zakončili dvojskoky přes švihadlo. Celou třetí část, jsme si okořenili 10kg cestou. Na závěr jsem dali 15min emom, kde jsme měli 1,5min kola. Kombinoval jsme deadlifty, strict HSPU a MU. Mrkněte jak nám to šlo.

STRENGHT TRAINING

1) 10-15min
snatch 1RM 80/105kg

2) 5 round 80/90kg
3x p. clean
3x stoh
3x fs

3) 21-15-9 + 63-45-27 DU
pull-up /boxjump
+ 10kg vesta

4) 15 min emom (1,5 min 10x)
6x deadlift 120kg
4x strict hspu
2x muscle-up

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Václav Mráz

Václav Mráz

Jsem zakladatelem značky Bcross a spoluzakladatel největšího multifunkčního fitnesscentra v JČ BcrossGYM. Dále jsem redaktor magazínu Kulturistika.com, kde píši převážně články o CROSSFITU a také z…

Diskuze

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím