Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Václav Mráz CROSSFIT seznámení

Ahoj, chtěl bych Vám více přiblížit tento sport, který se u nás v poslední době hodně rozmohl. Crossfit je kombinace gymnastiky, vzpírání a vytvalosti. Vznikl v Americe, kde ho založil bývalý profesionální gymnasta Greg Glassman, který v polovině 90.let otevřel první gym v Santa Cruz. Již od 80.let se jako trenér snažil připravovat všestranný tréninkový program pro své svěřence. V roce 2000 si Glassman zaregistroval doménu crossfit.com. Ještě v roce 2005 bylo v Santa Cruz jen 18 crossfitových gymů. O pět let později to bylo již 1700 gymů po celém světě a toto číslo neustále roste. V Česku se dají spočítat na obou rukách, zejména kvůli drahým licenčním poplatkům. Ale je spousta tělocvičen, které na bázi Crossfitu fungují. 

V pravidelných intervalech Vás zde postupně provedu tímto sportem jak z prostředí crossfit tělocvičny, tak i crossfitových závodů.

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Václav Mráz

Václav Mráz

Jsem zakladatelem značky Bcross a spoluzakladatel největšího multifunkčního fitnesscentra v JČ BcrossGYM. Dále jsem redaktor magazínu Kulturistika.com, kde píši převážně články o CROSSFITU a také z…

Diskuze

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím