UCL Winter Christmas "GAMES" V. České Budějovice

Ahoj čtenáři, dneska pro Vás máme reportáž z "crossfitových" závodů ultimateleague.cz

Závody pod názvem WINTER CHRISTMAS GAMES se konaly 17.12.2016 v areálu HoSPORT ve Starých Hodějovicích.

Týmy byly ve složení dva kluci a jedna holka. Závodu se celkem zúčastnilo 16 týmů.

Tělocvična se během noci proměnila v UCL arénu, která obsahovala zónu pro rozhodčí, fanoušky, odpočívací zónu a rozcvičovnu pro závodníky.

Výhodou areálu HoSPORT bylo krásné zázemí. Restaurace pro lehké i větší občerstvení, kteří nám vyšli i vstříc a pro závodníky připravili speciální menu. Dále využití šaten a sociálů bylo velkou výhodou.

Pojďme tedy k samotnému závodu.

První čtyři WOD byly vyvěšeny tři dny před závody a týmy si tak mohli rozvrhnout taktiku dopředu. Obtížnost byla taková, aby cviky zvládli i začátečníci.

Pro týmy z daleka jsme otevřeli registraci již den předem. Ostatní týmy se mohli prezentovat ráno v den závodu. Zahájení proběhlo podle plánu a v rychlosti se ještě pro ujasnění projeli standarty cviků.

Na minulých závodech jsme měli závodníky ze Sloveska, nyní se k nám vydal i jeden tým z Rakouska. Tým Kraft Areny přijel 450km, aby si mohli u nás zazávodit.
Jsme otevřený zahraniční účasti a do budoucna se budeme snažit dostat k nám více týmů.

Všechno se odstartovalo chvilku po 9 hodině. V prvním WOD na závodníky čekal běh 1400m, 1000m veslování a 50x TTB (špičky k hrazdě).
Každý člen týmu si musel vybral jednu variantu.
Kterou postupně navazovali. První odběhl a předal štafetu, kde ostatní členové týmu rozjeli hrazdu a veslo zároveň.
Ovšem po tom to nekončilo a následovalo:
ALL Synchro 21-15-9
angličák / dřep / sit-ups

Nejlépe se s tím vypořádal tým GetUp Brno, kteří to jako jediný stihli v časovém limitu 14minut. Nejrychlejší běžci Aleš Vacl a Jura Hasík.

Druhý workout prověřil týmy silově. Byl vytvořený žebřík od 25-110kg a každý měl za úkol na čince provést complex:
CLEAN + FS + HANG CLEAN + DL
každý si zvolil startovní váhu, poté postupoval na další váhu. Celkem měl každý za úkol, zvednou tři činky jdoucí po sobě. Hlavní roli hrál i čas, jelikož každý tým na to mněl pouze 3 minuty.
Počítala se celkově nazvedaná váha v týmu a při stejném počtu rozhodoval čas.

S tímto si nejlépe poradil tým z Plzně GetUp GOLD, kteří nazvedali celkem 690kg.

Třetí disciplína byla rozdělena na dvě části. V první jsme testovali, jak jsou na tom závodníci s gymnastikou i prací vlastního těla a druhá část byla více kondiční.

100x CAL row, activ rest HANG

Všechny WOD i jednotlivýmy výsledky najdete zde.

Po třech WOD jsme měli vypsaný cut na 12 týmů. Vánoční dárek jsme dali těm, kteří skončili pod čárou a do 4 WOD jsme pustili všechny týmy.

Chtěli jsme, aby si závody všichni užili a dostatečně zacvičili.

Čtvrtý WOD obsahoval silovou vytrvalost na čince. Holka s klukem museli odjet complex 3xCLEAN + 3xFS + 3xSTOH, kde vše bylo provedeno synchronně. Poté si kluci přehodili osu a daný complex se odjel samostatně.
Pánská osa se nesměla dotknout země, to bylo penalizováno pěti angličáky pro celý tým. Výsledek byl celkový počet komplexů v osmi minutách.

Po odjetí byla menší pauza a všechny týmy čekali na výsledky, zda se dostali do finále, které bylo pouze pro 6 týmu.

Organizátoři si připravili, ale ještě malé překvapení a to vložený WOD č. 5. Opět pro všechny. Nikdo to nečekal. Tato disciplína se počítala do celkového pořadí a mohla tak zamíchat s finálovou šesticí.

„Skoč si do finále“

Ano, skoč si do finále. Broad jump čili skok z místa. Každý člen z týmu měl jednu minutu, tři pokusy a počítal se ten nejlepší.
Nečekaný workout všechny bavil, bylo to rychlý a krátký. Každý si aspoň vyzkoušel jak na tom je. Viděli jsme i parádní výkony a přes hranici tří metrů se dostal jen David Hájek z ČB a Martin Feiferlík z Plzně.

Poté se upravila aréna na finálový "battle". Vyhlasili jsme prvních šest týmu, které se pomalu připravovali, podat nejlepší výkon.
Poprvé jsem viděl na závodech heat o dvou týmech. Určitě to mělo něco do sebe, bylo to krásně přehledné pro fanoušky, které byli opravdu slyšet.

Finální WOD už byl maličko těžší a obsahoval složitější cviky.

UCL FINAL BATTLE
4 Round, 10min Time CAP
10x SYNCHRO HANG SNATCH (W only 5x)
3x CH2B (w)
5x ring muscle-up
5m HS walk

Finále mělo obrovskou šťávu, celou půl hodinu mi běhal mráz po zádech :). Tohle bylo zas o level jinde. Holky ukázali jak se dělají přítahy k hrudníku a kluci se postarali, aby se diváci ani neposadili a byli pořád v napětí. Na kruhách lítal muscle-up jeden za druhým, zakončené chůzí po rukou.
Byli borci, co to chodili unbroken. Za zmínku stojí i výkony holek Lenky Jandové a Kláry Kolínské, které za podpory fanoušku ušli po rukou 2x 2,5 a mohli si tak vychutnat velký potlesk.

Myslím si, že finálový WOD musel motivovat hodně lidí co byli v hale a jestli přemýšleli, že s něčím takovým začnou, v tu chvíli byli rohodnutý.

Celý den probíhal velmi klidně a podle harmonogramu. Žádné dlouhé prodlevy a nejasnosti. I když tohle by měl hodnotit někdo jiný, aby to bylo objektivní, než já z role organizátora.
Tím to nám určitě napište Vaše ohlasy, jen díky nim se můžeme zlepšovat a posouvat dopředu.

Závody končily chvíli po 15 hodině a v 15:30 proběhlo shrnutí celého závodního roku (celkem 5 závodů) s vyhlášením výsledků.

1.GetUp GOLD
(Lucka Pehaničová, Martin Feifrlík, Tomáš Šleis)
2.GetUp Brno
(Lenka Jandová, Vláďa Brzokoupil, Fanda Heribán)
3. Crvená zvezda
(Kařka Havlová, Martin Květoň, Jura Hasík)
4. X-Fit stones
(Klára Kolínksá, Pavel Kolínský, Honza Svoboda)
5. CrossGym Sokolov
(Míča Beranová, Martin Kotouč, Pavel Holoubek)
6. Dva a půl chlapa
(Klára Poborská, David Hájek, Aleš Vacl)

Všichni závodníci podávali po celý den parádní výkony.
Děkujeme všem zúčastněným, fanouškům i závodníkům. Doufáme, že se Vám závody líbili a uvidíme se na dalších.

Moc děkujeme všem pomocníkům a rozhodčím. Každým závodem se učíme a zdokonalujeme.

Největší poděkování patří sponzorům a partnerům, bez kterých by se závody jen stěží uskutečnily.

Erebos, Rowline.com, rocktape, uleva.eu, Rep in Peace, BCROSS Prachatice, PPC ČB, botyobleceni.cz, Železářství Bártová, stronggear.eu a tento server kulturistika.com

Jsme otevření dalším nabídkám partnerům i sponzorům, chceme z Ultimate League udělat prestižní tradiční závody. Jsme největší na jihu Čech. Kontaktujte nás na mail baggio@bcross.cz

Bohužel se závodu na poslední chvili nemohl zúčastnit náš kameraman a fotograf. Tady Vám alespoň přinášíme amaterské video, které Vás provede naším závodním dnem.