Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

TeamBattle - Bcross Challenge 2018

Ahoj, máme tady reportáž z víkendových závodů rozjeté série Bcross Challenge, které se konaly v Českých Budějovicích.

Letos druhý závod v pořadí. Tentokrát týmovky ve čtyřech kategoriích.

První závod jednotlivců - StartUpGames 2018

Pro zasvěcení jsme sem hodili videiko z min. závodu, jelikož na nových se ještě maká a budou parádní. 

Celé klání začínalo už v pátek v místním Bcross GYMu, kde jsou ideální podmínky k organizaci závodu. Registrace čekala na 58 dvoučlenných týmu, byl to náš doposud největší závod pořádaný ve vnitřních prostorech.

Páteční instruktáž navštívilo 80% týmů, kde se důkladně probrali a vysvětlili všechny workouty, které jsme zveřejnili den před závody.

Se skladbou WOD nám pomohl zkušený crossfiter z Hradce Králové Petr Schlegel. Letos bral druhé místo na CF OPEN v ČR. Bohužel se nemohl dostavit osobně a tak jen přihlížel a sledoval dění na sociálních sítí. 

Sobotní den startoval na venkovní plovárně. Kam týmy mohli přijít na svůj start dle harmonogramu. 

Na každého závodníka čekalo přesně 200m libovolným způsobem, kde vždy po 100 metrech měli zastávku na synchronní cviky v počtu 20ti opakování.

První byli klasické angličáky, tam bylo důležité šetřit síly na poslední stovku a závěrečné pistole. Po angličákách se většinou plavali prsa a v první padesátce se to rozdýchávalo. Pak bylo vidět kdo má naplaváno a zbytek sil vložil do kraula.
Na konci čekaly dřepy na jedné noze. Členové týmu na sebe museli počkat a zakončit workout synchronní dvacítkou.

Nejlépe si s tím poradil tým Bobšové, který to odjel za 5:35.

Poté následoval přesun do gymu a workout číslo 2!

Ten měl dvě části, samostatně hodnocené. Premiéru zažily nové trenažery BikeErg, které byly poprvé představeny u nás na závodě. Většina závodníků na nich seděla poprvé.

Tým měl k dispozici veslo a kolo na kterých jeli zároveň 6 minut. Střídat se mohli kdykoli. Tuhle variantu střídaní využilo jen pár týmů. Výsledkem byl součet kalorii. 

Nejlépe se s tím vypořádal tým z Plzně (Feiferlík, Bocek). Ti na svých displejích měli celkem 302 cal. 

Hned se pokračovalo druhou částí, která měla také 6 minut. Skládala se z přemístění činky na ramena (clean). Ve workoutech najdete žebřík vah dle kategorie. Na každé váze musel tým dohromady 5x přemístit činku s podmínkou min. jednoho opakování pro každého člena z týmu.

S tím si opět nejlépe poradili plzeňáci a celý workout ovládli. Jako jediný došli na konec žebříku a o dvě opakování se 140kg se postaral Martin Feiferlík.

Při obědové pauze mohli závodníci načerpatsíly z hovězích burgerů a sladkých nábojů v podobě neodolatelných donutů. 

Následoval workout s názvem kolotoč. Kombinace šplh na laně, kliky ve stojce a KTB snatch. Tyto cviky závodníky dostatečně prověřily. Sytém "I go you go". 

Nejprve obešel jedno kolo jeden a po plácnutí mohl stejné kolo rozjet parťák.

Každé kolo začínalo jedním šplhem. Elitní kategorie nesměla u šplhu používat nohy. Poté kolo startovalo na dvou opakování klik ve stojce a ktb snatch. Každé další kola se počty pro kliky ve stojce a ktb zvedaly o dvě opakování.

Variantou u smíšených dvojic bylo pro ženu HR pushups - klik s odlepením rukou. V kategorii dvě ženy, musela jít jedna kliky ve stojce a druhá klik na zemi. Elitní kategorie pak jela striktní kliky ve stoji na rukou.

Tady byl obrovský boj v posledním heatu elitní kategorie, kde to bylo napínavé až do samotného konce. Tři týmy bojovaly o první flek a předháněli se o jedno pakování až do poslední sekundy.

Tým Pražáci měli nakonec o pouze jediné opakování méně než Wild Eggs a tým Vovarový hlavy. Nicméně tým z předchozího heatu jim utekl ještě o dalších 12 opakování. Vítězem z elitní kategorie tohoto wod byl Team Gorilla. 

Před finálem nebylo nic rozhodnuto a pořadí se mohlo ještě dost zamíchat. Proto všechny týmy dali do posledního workoutu maximum.

FRAN

Hodně známý crossfitový workout. Kombinace thruster (dřep s výrazem) a přítahů v počtu 21-15-9. Celé v synchronním provedením. Tady se rozhodovalo a nikdo nechtěl v žebříčku klesnout níž.

Elitní kategorie měla na čince 60kg a přítahy měli stížený o dotyk prsou hrazdy. Každý cvik se jede ve stejném počtu až pak se ubírá opakování. Celkem tedy tři kola.

Tady se rozhodovalo a většina týmu si první místo neudrželo. Elitní tým Pražáci nakonec o jediný bod obhájili vítěztví z prosince 2017. Pojďme se podívat na výsledky. Celkové najdete zde.

 • KATEGORIE MIX
 1. Bobšové -  Ludačka J. | Ostrá M.
 2. Peanut & Butter - Kotouč | Steinfeldová
 3. Juska Team - Juska | Jusková
 • KATEGORIE MUŽI
 1. Bacon squad -  Neminarz | Ridl
 2. Čech a Slovák - Fojt | Hornický
 3. Hoši z vesnice - Zelenka | Marek
 • KATEGORIE ŽENY
 1. Gym Palcát-  Mikešová | Mannová
 2. Amzaonky- Forstová | Vašíčková
 3. Ultimate Arrows - Šípová M.| Šípová S.
 • KATEGORIE ELITE
 1. Pražáci -  Pokorný | Špaček
 2. Čech a Slovák - Starosta | Loužecký
 3. Vovarový hlavy - Hájek | Hasík

Závody měly hladký průběh a po celý den pohodovou a přátelskou atmosféru. Přijeli závodníci z celé republiky i zahraničí. O hladký průběh akce se staral hlavní rozhodčí Jakub Brichta, který nese již druhý rok status - The Fittess Czech crossfiter 2017 & 2018.

Speaker Martin Balík z Crossfit Plzeň a hlavní organizátor Vašek Mráz z BcrossGymu. Děkujeme všem zúčastněným atletů, fanoušků, rozhodčím, partnerům a všem pomocníků, které se na závodech podíleli.

Rádi bychom vás pozvali na náš dvoudenní vrchol pod širým nebem. Poprvé dvoudenní závody opět propojené s venkovní plovárnou a stadionem. Hlavním místem konání je Náplavka v Českých Budějovicích. 

Poprvé zařazujeme kvalifikační WOD. Registrace startuje již tuto neděli 17.6. ve 20 hodin na našem webu.

Galerii fotek najdete na našem FB a IG. Budeme se těšit na dalším závodě, který pro nás bude opravdu náročný. Trénujte, makejte a zase se brzy uvidíme.

VM Lover

Hodnocení článku:
 • 10
 • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Václav Mráz

Václav Mráz

Jsem zakladatelem značky Bcross a spoluzakladatel největšího multifunkčního fitnesscentra v JČ BcrossGYM. Dále jsem redaktor magazínu Kulturistika.com, kde píši převážně články o CROSSFITU a také z…

Diskuze

Související články

Crossfit

CrossFit Games OPEN 2018 #4

24.03.2018/ 105x

Pojďte se podívat, co dalšího na atlety čeká. Spodní záda a ramena bude třeba pořádně zahřát, protože se pojedou těžké mrtvoly, kliky ve stojce a chůze po rukou.

Crossfit

CrossFit Games OPEN 2018 #3

19.03.2018/ 65x

Je tady další workout! Pojďte se podívat, co na atlety čeká a hlavně jak si vedou v průběžném pořadí.

Crossfit

CrossFit Games OPEN 2018 #1

28.02.2018/ 56x

Ahoj čtenáři, rozhodli jsme se vás přinášet pravidelné informace o Crossfit Games Open.

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím