Recenze BCAA Micro Instant Juice od Amix Nutrition

Po delší době jsem se opět rozhodl Vám sem a tam nabídnout nějakou tu recenzi produktů, které naleznete na našem e-shopu.

O tomto kroku jsem přemýšlel již delší dobu, ale když jsem viděl, s kolika novinkami přišla společnost Amix Nutrition, rozhodl jsem se pro definitivní krok a s recenzemi začít téměř okamžitě.

Jak jsem již zmínil, Amix Nutrition nabídl mnoho novinek, tudíž se máme opravdu na co těšit.
Mě osobně největší radost udělala nová instantní BCAA Micro Instant Juice, která jsem se rozhodl vyzkoušet a zrecenzovat pro Vás jako první.

Pojďme se tedy na tuto horkou novinku podívat trochu z blízka.

Všichni, kdo se posilování již nějaký ten pátek věnují vědí, že BCAA, neboli aminokyselin s rozvětveným řetězcem, patří k základním pilířům sportovní výživy. Patří mezi ty suplementy, které pomáhají v budování nové svalové hmoty a udržují její stávající množství během dietních a rýsovacích procesů.

Jsou však také velmi dobrým zdrojem energie během sportovního výkonu, a v neposlední řadě zabraňují katabolismu.

Dnešní trh nabízí různě poměry L-Leucinu, L-Isoleucinu a L-Valinu. Můžete tak vidět BCAA s poměrem 4:1:1, 6:1:1, ale i 8 či dokonce 10:1:1. Vždy ve prospěch L-Leucinu. Nejosvědčenějším, a také mnohými studiemi potvrzený poměrem BCAAje však 2:1:1. Což dokazuje i tento náš článek Jaký je nejlepší poměr BCAA?

Právě takovýto poměr nabízí i námi recenzované BCAA Micro Instant Juice.

Co se tohoto produktu týče, základní dávka činí 10 g, tedy dvě odměrky. Odměrku samozřejmě naleznete v balení. Bohužel, jak již bývá zvykem, se k ní musíte prohrabat, což neni zrovna ideální. Zde bych uvítal, kdyby výrobci začali odměrky přichytávat na víčka svých produktů.
Ale zpět k dávce. Ta obsahuje velmi pěkných 7 g BCAA, tedy 3,5 g L-Leucinu, 1,75 g L-Valinu a 1,75 g L-Isoleucinu. Všechny tyto složky jsou pak pro lepší rozpustnost instantizované. Další složkou zde je Vitamin B6.
Nezajímavá, avšak nutná, je pak přítomnost regulátorů kyselosti (kyselina citrónová, kyselina jablečná, citrát sodný) zahušťovadel (xantanová guma); aromat, sladidel (sukralosa, acesulfam-K); protispékavých látek, emulgátorů a také barviv.

Složení:

instantizovaný L-Leucin, instantizovaný L-Isoleucin, instantizovaný L-Valin, regulátory kyselosti: kyselina citrónová, kyselina jablečná, citrát sodný; zahušťovadlo: xantanová guma; aroma, sladidla: sukralosa, acesulfam-K; látky protispékavé: oxid křemičitý; emulgátor: sojový lecitin; barviva: (příchuť ananas: kurkumín, příchuť citrón-limetka: kurkumín, příchuť fruit punch: extrakt z červené řepy, příchuť pomeranč: kurkumín a extrakt z červené řepy, příchuť zelené jablko: tartrazín a patentní modř V; chuť grepová limonáda: extrakt z červené řepy a kurkumín; příchuť višeň: extrakt z červené řepy, příchuť vodní meloun: chlorofyl; příchuť malinová limonáda: extrakt z červené řepy; příchuť lesní plody: extrakt z červené řepy); pyridoxin HCl (vitamín B6)

První potíže

S první potíží jsem se musel potýkat ihned na začátku, a to při otevírání pixly. Nevím čím to je, ale při prvním pokusu o otevření jsem byl poražen. Slídový obal z víčka šel snadno, ale víčko samotné ne a ne se pohnout. 1:0 pro pixlu.

Tak jsem zkusil na tu potvoru jít ještě s větší vervou. Co myslíte? Už to bylo 2:0 pro tu plastovou věc.

Tak zbývala poslední možnost, využít "ženské" zbraně. Pixlu jsem vrazil mezi stehna, pevně ji jimi objal a dlaněmi obou rukou zabral za víčko. Sice jsem si párkrát takzvaně pšouchl, ale podařilo se. Konečný výsledek tedy 2:1 pro tu velmi odhodlanou věc.
Když Vám řeknu, že téměř stejný scénář se opakoval ještě dvakrát, nebudete mi věřit, ale skutečně je tomu tak! A nejsem v tom naštěstí sám! Mí kolegové se stejně potýkali také s dalšími pixlami. Ale jednalo se prý o problém pouze u prvních várek a v současné době je již vše v pořádku, takže pixly už vždy porazíte na první dobrou.

Rozpustnost


Této části testování jsem se trochu bál, neboť jsem měl zkušenosti z produktem BCAA Instantized téže firmy, který nebyl přímo špatný, ale z rozpustností to nebylo kdo ví jak růžové, a na hladině i po důkladném rozmíchání zůstával jakýsi škraloup. Ten byl navíc velmi hořký.

Moje obavy však zůstaly, naštěstí, nenaplněny, a prášek se rozpustil dokonale. Mírnou nevýhodou se může zdát pěnění, to ale po chvilce zmizí.

Po vypití tohoto koktejlu zůstanou v šejkru jen zbytky pěny, prášek však žádný. BCAA se tedy opravdu dokonale rozpustila.

Příchutě

Jak už výše zmíněné složení uvedlo, tato BCAA můžeme zakoupit v těchto deseti příchutích: Ananas, Citrón-limetka, Fruit punch, Pomeranč, Zelené jablko, Grepová limonáda, Višeň, Vodní meloun, Malinová limonáda, Lesní plody.

Vůně a chuť:

Co k těmto příchutím napsat? Je samozřejmé, že každý jsme jiný, máme tedy i jiné chutě, a co chutná jednomu, nemusí chutnat druhému, ani třetímu a naopak. Ne nadarmo se říká: „sto lidí = sto chutí.

Následující slova tedy budou obrazem mých vlastních pocitů a chutí. Nikomu je nevnucuju.

Jednoznačně bych začal a vychválil příchuť Malinová limonáda. Po otevření pixly na mne dýchla vůně točené malinovky. Když jsem pak doporučenou dávku rozmíchal v půl litru vody a ochutnal, hned jsem si říkal, že tuto chuť od někud znám, a to velmi dobře. Malinovka to ale nebyla. Nedokázal jsem si však vybavit, co že mi to připomíná. Pak jsem si však všiml, že při nabírání z dózy mi menší množství prášku ulpělo na hřbetu ruky. Původně jsem to chtěl jen umít, ale to by byla velká škoda! Naštěstí jsem se rozhodl pro druhou možnost, tedy slíznout jej. Jakmile jsem tak učinil, hned mi bylo jasné, co že mi ta příchuť připomíná, Vitacit!

Pamatujete si vůbec Vitacit? Pokud jste minimálně stejný ročník jako já, tedy něco kolem roku 1980, či starší, určitě jste jej nejednou měli. A Vy mladší? Pokud jste na něj nenarazili, o mnohé jste přišli!
No, ale vlastně ne. Máme tu právě tuto příchuť, která mi vzpomínky na Vitacit oživila.

Hned jsem si tedy menší množství těchto BCAA nasypal do dlaně, stejně tak, jak jsem to dělával právě s Vitacitem, a vrátil se tak do svého mládí, lízajícíc si dlaň.

Toto samozřejmě není návod na konzumaci BCAA, primárně jsou určena především pro výrobu pitiva. Jen jsem Vám chtěl přiblížit, že jsou opravdu v této příchuti výborná. Tedy alespoň pro mne.

Další příchutí, kterou bych určitě zařadil na samý vrchol, je Zelené jablko. Po otevření jsem se cítil, jako bych se nacházel v Globusu v sekci Ovoce-Zelenina a stál u pultu s Greeny.
To byl však jen začátek! Pokud totiž máte rádi jablečné šťávy stejně jako já, a nemyslím tím přímo mošty, zajisté si taktéž přijdete na své. Jedná se totiž o velmi příjemné a navíc osvěžující pití.

Velmi zajímavou je pak příchuť Ananas. Voní to jako ananas, chutná to jako ananas, ale není to ananas. Co to je? No jasně, BCAA Micro Instant Juice v příchuti ananas. Myslím, že dalších slov netřeba. I ten bude zajisté během fyzických aktivit velice osvěžující.

Evergreenem, který snad nikdy neomrzí, jsou pak příchutě Pomeranč a Citrón-Limetka. Pokud nechcete nikterak experimentovat, tyto příchutě jsou jasnou volbou.

Velmi oblíbenou příchutí pak dle mého bude zajisté také Fruit-punch, a to zejména kvůli míchání s CellZoomem, jenž se taktéž nabízí v této příchuti.
Z těchto dvou suplementů totiž vytvoříte velmi dobrý a velmi účinný předtréninkový kokteil.
Stejný kokteil pak můžete udělat také v již výše zmíněné příchuti Citrón-limetka.

Další příchutí je Vodní meloun. Ten mne také příjemně překvapil, ikdyž do chutě opravdového melounu to mělo dle mého názoru přece jen trochu daleko.

Dále máte k dispozici příchuť Višeň. Ta velmi pěkně voní, na mne je však až příliš sladká. ale věřím, že i ta si své zákazníky najde.

Velice mi chutnaly i Lesní plody. Tato příchuť má velice blízko sirupu, neboli šťávě. Také u ní platí, že velice hezky voní.

Poslední příchutí je Grep. Ta mne vůbec neoslovila, ale to bude tím, že grep opravdu nemusím. Na mne je až moc hořký a nevyhledávám jej.

Už v úvodu této části jsem zmínil, že se jedná o mé osobní pocity z vůní a chutí jednotlivých příchutí těchto aminokyselin. Můžete na to mít jiný názor, a o tom to je. Věřím, že i Vy  si zajisté svého oblíbence naleznete.

A pokud se bojíte objednat si půl kila těchto BCAAček, která by Vám pak nemusela chutnat, tak věřte, že jiz brzy na našem e-shopu shop.kulturistika.com naleznete vzorkové balíčky, z nichž každý bude představovat jednu dávku, tedy 10 g. Jejich prostřednictvím si pak můžete vybrat ty příchutě, které Vás osloví, a až pak si objednat velké, půlkilové baleníčko.

Kdy je konzumovat?

Určitě jste četli již mnoho článků a zhlédli nespočet videí, která se doporučení, co se konzumace BCAA týče, věnují.

Vesměs se dozvíte, že konzumovat je je vhodné zejména okolo tréninku, tedy před, během i po.

Já se již několik let držím postupu, kdy BCAA přijímám cirka 30 minut před tréninkem společně s nakopávačem, v tomto případě již výše zmíněným CellZoomem.

Další dávku pak přijímám během tréninku, kdy si rozpustím dvě až tři odměrky v půl až třičtvrtě litru vody. Nejen že mne to osvěží a doplňuju potřebné tekutiny, ale navíc mám po celou dobu tréninku příjem aminokyselin a tím pádem také energie.

Nemám tak potřebu BCAA dávat po tréninku. V tomto čase zařazuji jiné suplementy, a to hydrolizovaný protein a micelární kasein.

Zda se tohoto postupu budete držet i Vy, či si zvolíte jiný, je jen na Vás. Za sebe jen mohu říci, že ochutnáte-li jednou tato BCAA, a zachutnají Vám, nebudete chtít na hodně dlouhou dobu už žádná jiná!

Výsledné hodnocení

Plusy:

  • Slušné množství BCAA (7 g) v jedné dávce (10 g)
  • Velké množství (10) příchutí, mezi kterými si vybere snad každý
  • Velmi příjemná chuť většiny příchutí (samozřejmě individuální)
  • Skvělá rozpustnost

Mínusy:

  • Celkem velká počáteční pěnivost (do cca 1 minuty však téměř zcela vymizí)
  • Do jisté míry velká závislost na určitých příchutích (poleze to nemálo do peněz :-D)