Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

Měňte svoje sny ve skutečnosti!

Určitě každý znáte někoho, kdo neustále začíná hubnout, začíná cvičit, začíná tohle, začíná tamto a když nevidí rychle nějaký výsledek, tak to vzdává. Nebo se možná i vám stává, že něco nejde podle představ a vy přemýšlíte, jestli pokračovat dál, nebo se na to taky vykašlat. Jak začít a už nepřestat, to vám nejspíš neporadím, protože to záleží pouze na vaší vůli, ale pokusím se dát vám pár tipů, jak si najít tu správnou cestu.

Je vlastně víceméně jedno, co chcete měnit. Chcete zhubnout? Chcete nabrat svaly? Chcete změnit něco ve svém životě? Udělejte to. To, že začnete toužit po změně, je začátek všeho. Ten první krok je nejtěžší, ale stojí to za to.

1/ Stanovte si reálný cíl

Říká se, že máte mít vždy velké cíle, protože jedině tak budete úspěšní. Ano, velké cíle rozhodně musíte mít, ale musí být reálné! Hromada lidí si nastaví cíl takový, že nejsou schopni ho dosáhnout, protože to prostě nejde. Stanovte reálný cíl, nějak časově si ho ohraničte a nezapomeňte přemýšlet, jak ho dosáhnout. Plánujte, pište, vyhledávejte informace. Připravte se na to, že to bude chvíli trvat a budete tomu muset zkrátka něco obětovat. Pokud něco opravdu chcete, dejte do toho všechno a pracujte na tom, aby se to stalo skutečností.

2/ Udělejte první krok

Takže cíl už jsme si dali, ale je potřeba začít. Další místo, kde lidé selhávají je hned záhy, když mají začít. Chcete jíst zdravě, ale začnete až v pondělí, protože přece o víkendu pojedete k babičce na svíčkovou a koláče. Chcete začít cvičit, ale bojíte se, že na vás budou v posilovně blbě koukat. Bojíte se udělat první krok, protože jste na to, co teď je, prostě zvyklí.  Přestaňte to odkládat, nemusíte čekat na žádné pondělí, nemusíte začínat od prvního, nemusíte začínat až naprší a uschne. Nehledejte důvody, proč by to nemělo jít.
Chtěli jste změnu, ne? Tak se přestaňte bát, zvedněte zadek a začněte si žít život, o kterém sníte. Překonat strach je někdy těžké, ale věřte, že to stojí za to a kolikrát zjistíte, že se vůbec nebylo čeho bát. Ty nejlepší věci jsou prostě vždycky na druhé straně vašeho strachu, tak to je.

3/ nedělejte si to zbytečně těžší než musíte

Díky tomu, jak je dnes internet přehlcený informacemi, je pro spoustu lidí těžké vyhodnotit, co je důležité a co ne. Při změně jídelníčku pak obvykle nárazově omezí všechny potraviny, které měli rádi, nastaví si zbytečně nízký příjem a ještě s jídlem, které jim ani pořádně nechutná, protože si na internetu přečetli, že nesmí pečivo, nesmí sacharidy, nesmí žloutky a já nevím kolik dalších věcí. Vydrží to týden a vrací se zpět do původního režimu, protože tohle držet nezvládnou. Proto než něco začnete, promyslete, jak na to a nebojte se požádat o rady i nějakého odborníka, než brát v potaz každou hloupost, kterou si někde přečtete. Od začátku si k novým věcem budujte pozitivní vztah. Dělejte to tak, aby vás to bavilo. Nebaví vás posilovna? Nevadí, najděte si pohyb, který si zamilujete. Naučte se mít rádi to, že musíte každý den strávit chvíli v kuchyni přípravou jídla na další den, protože vaše tělo vám tuhle péči vrátí.

4/ Počítejte s překážkami

Ke každému cíli vede nějaká cesta, každá jinak dlouhá a jinak trnitá. Počítejte s tím, že vám to ne vždycky pujde podle plánu. Stává se, že svalové přírustky nejsou takové, jaké jste očekávali, nebo že neshazujete tak rychle, jak si přejete. To ale není důvod se hned vzdávat a tvrdit, že to nejde. Když to nefunguje, změňte cestu, ne cíl! Dejte si pauzu, změňte trénink, najděte si sparinga, vyměňte partie, zkuste jiné fitko.. Někdy stačí opravdu maličkost a tréninky začnou zase dávat mnohem větší smysl a mají efekt. To samé s jídlem. Nehubnete tak, jak si představujete? Nic není hned! Jak dlouho jste kila nabírali? Dva, tři roky nebo déle? Proč myslíte, že se jich zbavíte za měsíc? Takhle to nefunguje, prostě vydržte! Zůstávejte optimističtí. Nejde mít všechno hned, ale když na sobě budete pracovat, výsledky přijdou. Dříve, či později, ale přijdou.

5/ Naučte se pochválit se

Udělejte si čas od času malý pohled zpět. Třeba se změřte, porovnejte fotky, zkrátka koukněte, co už máte za sebou. Je to skvělé zvlášť, když máte nějakou krizi. Podívejte, co už jste dokázali, přeci to teď nevzdáte. Překážky nejsou hradba, přes kterou nemůžete, makejte dál! Naučte se odměnit se za úspěchy. Když se vám povede udělat nějaký významný krok, pochvalte se! Za ty velké úspěchy si kupte třeba nové boty na cvičení, zajděte na masáž, nebo si dejte něco dobrého. Prostě si udělejte radost, ale samozřejmě to nepřehánějte.

6/ Soustřeďte se na sebe

Občas si můžete přečíst povzdech, jak někoho okolí odsuzuje za to, co dělá. Ano, pokud se x-let v práci stravujete chozením po restauracích a pizzou z donášky, pak bude zvláštní vidět vás s krabičkou vlastnoručně připraveného jídla. Ale vždyť na tom nezáleží, ne? Děláte to pro sebe a nikoho dalšího do toho nenutíte. Pokud vás vaše okolí odrazuje od toho, co děláte, ignorujte to. Záleží přeci na tom, co chcete vy. Necítíte se ve svém těle dobře, tak na něm prostě pracujete? Rozhodli jste se jist zdravěji? Chodíte po práci raději do fitka, než s kolegy na pivko? No a? Je to vaše věc, nemůžete čekat, že všichni budou mít stejné cíle jako vy, to by byla hrozná nuda. Většina normálních lidí tohle pochopí a podpoří vás, ale základ je na vás. Děláte to pro sebe, pro nikoho jiného. Je super mít podporu, ale vybojovat výsledek si musíte vždy sami.

7/ Vydržte

Když už začnete, nevzdávejte to, pořád posouvejte hranici někam dál.

Někomu trvá plnění cílů pomaleji, jinému to jde rychleji. Na rychlosti vůbec nezáleží. Jde o to, abyste dělali to, co vás baví. Pokud chcete spokojený život, bude to stát hromadu dřiny, ale všechno se vám vrátí. Jedině tím, že začnete pracovat na svých snech a vydržíte, k nim opravdu dojdete. Neexistují žádné snadné cesty, ani zkratky. Život je plný nástrah a překážek, ale nesmíte se vzdávat, když se nedaří, jedině tak dosáhnete toho, po čem sníte. A je opravdu jedno, zda je to vypracované tělo, shodit pár kil, nebo třeba změna zaměstnání. Pokud máte jasno, co chcete, postavte cestu a jděte po ní. Bavte se tím, co děláte, buďte trpěliví a jděte si za svým. 

Hodnocení článku:

2/10 (hodnoceno 1 uživatelem)

Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Barča Havlová

Barča Havlová

Redaktorka magazínu kulturistika.com, píše články zejména o výživě, suplementech a také se stará o tvorbu inspirace na zdravé dobroty. Studentka vysoké školy, aktivně se věnuje i sportu (fitness,…

Diskuze

Související články

Kulturistika

Vojtěch Koritenský - JDI ZA SVÝMI SNY A NIKDY SE NEVZDÁVEJ!!

21.03.2018/ 481x

Český profesionální kulturista Vojtěch Koritenský k Vám přichází se svou porcí motivace pro tento rok!

Kulturistika

Může práce sabotovat Vaše fitness cíle a co s tím?

22.01.2017/ 1257x

Možná už jste si říkali, jak skvělou formu byste mohli mít, kdyby Vám tolik času nesebrala práce.

Kulturistika

Fitness coury a riziko sociálních sítí

14.03.2018/ 1178x

Rád se podívám na hezké ženské tělo (jako každý chlap) nebo rád sleduji pokrok holek, co opravdu makají ve fitku, ale musí to mít trochu elegance nebo musí být vidět velký kus práce na vlastním těle.

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím