Jirka Tkadlčík ovládl Jižní Ameriku!

V pátek 20. dubna se v Jižní Americe uskutečnil sportovní festival Arnold Classic South America, jehož součástí bylo i klání strongmanů. Právě na něm startoval i náš nejznámější silák Jiří Tkadlčík, který sváděl souboj v kategorii do 105 kilogramů!

První disciplínou, se kterou se borci museli poprat, byla trojkombinace přenešení jařma, přenesení kufrů a mrtvého tahu s činkou o hmotnosti 240 kg, a to celé v časovém limitu 90 sekund.
Jirka si z touto disciplínou poradil naprosto nejlépe ze všech soutěžících když s břemeny běžel jako závod, a zvládl 14 opakování mrtvého tahu.

Sám k této disciplíně dodává:

Zaběhl jsem to jak drak a ve zbývajícím čase z 90sekund jsem udělal 14opáček!

První disciplína (video):

Druhou disciplínou byl výraz 70 kilogramové jednoruční činky v časovém limitu jedné minuty.
Zde zvládl celkem osm opakování, deváté pak bylo již po časovém limitu. I tak zvládl o jedno opakování více než-li hlavní soupeř, a tudíž i z této disciplíny odcházel jako vítěz.

K této disciplíně Jirka uvádí:

Jednoručka - druhá disciplína, váha prý 70kg, za minutu jsem jich nasekal 8 a 9. po limitu a POTVRDIL JSEM PRVNÍ MÍSTO!

Druhá disciplína (video):

Posledním soubojem bylo přehazování 120 kilového Atlasova kamene přes laťku vysokou 1,3 metru. Zde jirka o jeden přehoz zaostal za vítězem a bral tak druhou příčku.

K tomuto výkonu Jirka dodává:

Atlas 120kg do 1.3m za minutu. Beru 2. flek! Bylo to těsný, ale nemohl jsem zariskovat víc a na dotažení vítěze chyběl čas.
Tak co myslíte, stačí to bodama na celkové zlato?? Mám živě v hlavě jak blbě se počítaly body v USA... A první 4 jsme byli celý závod vyrovnaní...

Třetí disciplína (video):

Jirka se nakonec opravdu vítězem kategorie do 105 kilogramů stal!

Svůj triumf okomentoval slovy:

,,Existuje jen jeden způsob, jak v něčem uspět a to je dát do toho všechno.."

Právě jsem VYHRÁL ARNOLD CLASSIC SOUTH AMERICA u105kg, v pořadí TŘETÍ ARNOLD CLASSIC a vezu domu zlatý hattrick!!!

Disciplíny nebyly nejtěžší, soupeři nebyli nejsilnější na celém světě, ale závod to byl pro mě těžkej a strašně si tohohle zlata cenim! Před 6 týdny jsem se touhle dobou sbíral ze země po nehodě a vteřinu ani nevěřil, že ještě letos něco zvednu...

Neni důležitý, kde máš startovní bloky, důležitý je, kam dohlédne tvoje mysl!

Vyhlášení výsledků (video):

Ačkoliv by mohl jet Jirka již domu, nebo si užívat slunné Brazílie plnými doušky, neučiní ani jedno. Je to totiž nezmar, a rozhodl se, že bude ještě jednou soutěžit! Dnes totiž nastoupí v kategorii OPEN, tedy nad 105 kg bez rozdílu vah.