Potřebujete poradit? Zákaznické centrum +420 723 216 216

Po přihlášení můžete nakupovat za lepší ceny!

III. závod Ultimate league 11.6.2016

O víkendu se stadion Sokol v Českých Budějovicích proměnil v crossfitovou arénu. Probíhaly zde třetí závody Ultimate League a to poprvé, pod širým nebem.

Velké zastoupení u nás měli plzeňští závodníci, dále z Hradce Králové, České Třebové, Prahy, Brna, Tábora, Prachatic a Českých Budějovic. Celkem se sešlo 43 závodníků, kteří bojovali ve třech kategoriích. Open+ muži, ženy a poprvé taky poměřili sílu muži v kategorii masters 35+.

Na všechny závodníky čekali čtyři WOD (cvičení na čas nebo počet opakování), ze kterých se do finálového WOD dostali jen ti nejlepší. Snažili jsme se složením jednotlivých wod otestovat závodníka ze všech stran. Prověřili jsem jeho kondici, sílu, svalovou vytrvalost a v neposlední řadě i psychickou odolnost viz. final WOD.

WOD 1, 8 min Amrap
2 ROUND / max reps
1 min KTB GTOH 28/16kg (ze země nad hlavu)
1 min pistols (dřep na jedné noze)
1 min TTB (špičky k hrazdě)
1 min Shuffle run 10m
 

WOD 2, Thruster + FS "ladder" emom 50/10s
1+4   1+4   1+3   1+3   1+2   1+2   1+1   1+ max/ opakování
32,5   35    37,5   40    42,5   45   47,5    50  kg / ženy
 50     55     60     65     70     75     80     85  kg / muži

WOD 3, 15min time cap
- 400m run
3 Round
20m OH duck walk 10/5 (kachni chuze)
15x pull-up
10x OHS 40/25 (dřep s činkou nad hlavou)
5x burpee over bar  
- 100xDU

WOD 4, "GRACE" time cap 6 min
30x C&J 60/35 kg

Pro závodníky byl připraven opravdu parádní servis, měli k dispozici warm up zonu, kde se m mohli rozcvičit a cokoli vyzkoušet. Dále je celý den doprovázel a motivoval tou nejlepší hudbou náš DJ Ramel. Křeče a bolavé svaly rozmasíroval připravený masér. A když přišla únava, tak relax zóna s lehátky byla připravena, závodnici si mohli odpočinout a načerpat novou sílu.

K jídlu se podávali grilované kuřecí steaky se zeleninou. Ve stánku CoolCafé frčeli domácí limonády s ledovou kávou a když byli závodníci úplně na dně, naše Zdeni jim míchala doplňky stravy dle jejich výběru.

A teď zpět k závodu…

Závodníci předvedli opravdu parádní výkony a sáhli si na samotné dno vlastních sil. Byla opravdu nabita konkurence a boj o první místo rozhodlo až finále. Sešlo ze zde i hodně fanoušku, kteří byli opravdu slyšet a povzbuzovali atlety do poslední sekundy.

Na závodě se vybíralo dobrovolné vstupné, které věnujeme Dětskému domovu v Boršově nad Vltavou. Celkem se vybralo 1200,-KČ. Děti se byly na závodě podívat a každý závodník je hodně motivoval.

Jsem jedním ze zakladatelů UCL, které jsme společně s D. Kodrasem založili. Věnuji se tomuhle sportu přes rok a půl, objel jsem spoustu závodů po celé ČR. Vím tedy co je pro závodníky důležité. Za tým organizátorů hodnotíme celé závody za velmi vydařené a budeme se je snažit stále zlepšovat a posouvat úroveň dál.

Gratulujeme vítězům Open+ muži / ženy / masters
1. Juraj Hasík         1. Lenka Jandová    1. Zdeněk Koza
2. Tomáš Šleis        2. Ivana Bauerová   2. Adam Cizek
3. Martin Květoň    3. Elena Mannová   3. Milan Pivovarčík
 

Oficiální video pripravil Martin Nejedlý.

Děkujeme Všem, co nám při závodě pomáhali, Všem rozhodčím za odvedenou práci a hlavně partnerům:

Patronka Radka Maxová hnutí ANO 2011
Karel Válek Partners
www.kulturistika.com
www.botyobleceni.cz
www.stonggear.eu
www.increaseyourlevel.cz
www.goharder.eu
www.bcross.cz
www.ppcentercb.cz
www.masazebogdan.cz
www.coolcafe.cz
www.bar-paradox.cz

Z pohledu organizátora, není moc objektivní hodnotit závody a tak tady pár slov od samotných vítězů. 

Lenka Jandová

Na konci ledna jsme absolvovali 2. závod Ultimate League v Českých Budějicích, a protože se nám závod moc líbil, při vyhlášení 3. závodu jsme neváhali ani minutku, a rozhodli se s kluky z MCross Faktory jet na jih znova.

3. závod pod názvem Ultimate Battle se konal na atletickém stadionu uprostřed krásného parku, takže už při příchodu jsme byli okouzleni okolím. V porovnání s velkolepými závody, které jsme absolvovali před dvěma týdny Fit Monster v Brně, tady v Budějicích to bylo spíše takové komorní, rodinné, ale o to přátelštější prostředí.

Kluci měli vše organizačně zmáknuté, od registrace (kde jsme dostali shaker se vzorky a krásné růžové tričko J ), přes odpočinkovou zónu s matracemi, občerstvením, až po maséra, který byl k dispozici po celou dobu závodu zdarma.

První 4 WODs jsme věděli už několik dní předem, takže po registraci krátký briefing a šlo se na věc. Po prvním WOD (pistols v rytmu Eminema, kterého zrovna DJ pouštěl) nohy hodně bolavé. 2. WOD: 24 předních dřepů na závěr taky moc fajn na nohy, a pak vášnivě diskutovaný WOD 3 s během na 400m a  kachní chůzí nohám odpočnout taky nenechal. Cílem pro WOD 4 bylo alespoň pro mne, moc se neunavit a nezadýchat, takže “Grace“ (30x CLEAN & JERK) za 1:41 hotovo a odchod nabrat síly na finále.

Když Vašek Mráz vyhlásil, že za pár vteřin se objeví finálové WOD na Facebooku, všichni nedočkavě nažhavili mobily, a pak už jen člověk mohl pozorovat ty nechápající výrazy a spadlé úsměvy. Po celém dni si dát ještě 30 min finále- no proč ne - bylo to tak i ve druhém závodě UCL, takže žádné velké překvápko. „Dědečkové“ ( Masters) na to vyzráli a domluvili se mezi sebou, že už do toho nepůjdou a nám „mladým“ nezbývalo, že nahodit úsměv a jít s chutí do toho.  Z našeho týmu jsem byla ve finále jediná, a tak mohli chlapečkové už konečně pořádně fandit. Rady typu, v klidu, nespěchej, po jednom apod. jsem si sice k srdci moc nebrala, a snažila se i přes krvavou dlaň udělat co nejvíc opakování. Velké díky patří také skvělé judge - Pétě Pavlíkové, která mne skvěle podporovala celý den.

S kategorií OPEN jsem se tedy rozloučila prvním místem, za které jsem obdržela krásnou originální medaili a spoustu úžasných cen, čímž teda kluci opět nezklamali!! Za mne tedy dostávají závody Ultimate League zase velkou jedničku, skvělá organizace, promyšlená a zajímavá WODs a super ceny.

Doufám, že účast na dalších závodech bude jen stoupat, stejně tak jako stoupá jejich kvalita a úroveň.

Zdeněk Koza

Závody se mi líbily. Byly to mé druhé v letošní sezoně. Po těch prvních jsem oslovil organizátory, zda by nepomohli s propagací tohoto sportu i pro starší závodníky.

Naštěstí jsem narazil na výbornou odezvu a po pár měsících pauzy se už v tomto závodě objevila i kategorie Masters, tedy závodníků nad 35 let. A navíc to kluci vzali od podlahy. Mně by stačilo, když by se o nás jen zmínili a oni se nakonec rozhodli, že vytvoří úplně samostatnou kategorii, včetně cen a medailí, a za to jim patří velké uznání a díky.

K samotným závodů lze říci, že byly zase o kus lépe zorganizované a připravené. Samo o sobě je fajn, když se závodí venku. Jediné co je zatím škoda, že trvá, než se náš, pořád ještě nový sport, dostáne mezi veřejnost. Na druhou stranu věřím, že nebude dlouho trvat a nebude problém, aby se na hřišti objevilo více závodníků a závodnic.

A mé první místo? Tak to byla spíše shoda okolností. Od druhého WOD jsem byl na třetím místě, protože jak Milan Pivovarčík, tak Adam Cizek mají daleko více závodních zkušeností a věřím, že jsou i v mnohém kvalitnějšími. Jedinou mou šancí byly WOD silovější. Což se projevilo vlastně až ve čtvrtém, kterým byla Grace tedy 30 x clean and jerk se 60 kg. Je to moje parádní disciplína a v závodě se to potvrdilo, když se mi podařilo ukončit v třetím nejrychlejším čase mezi muži.

To mi bodově pomohlo tak výrazně, že jsem kluky předběhl. Po diskuzi mezi kolegy jsme se nakonec rozhodli, že zachováme pořadí už po tomto čtvrtém WODu. Samozřejmě jsem spokojený, že se mi podařilo vyhrát, ale je mi naprosto jasné, že mi to kluci budou chtít co nejdříve vrátit :).

Už teď se těším na další závody. Libí se mi jak to ti mladí kluci z Budějic zvládají a držím jim palce, a že si přitom ještě zazávodím a mohu se rovnat s klukama o dvacet let mladšíma, tak to je krásný bonus navíc.“

Juraj Hasík

Parádní závody, skvělá organizace, super zázemí a hudební doprovod, hlasití fanoušci, dobře vymyšlená WOD – tolik 3. UCL

Na závod pod širým nebem jsem se již dlouho těšil. Byly to moje teprve třetí CrossFitové závody. 4 WOD jsme věděli již ve středu. Po druhých závodech UCL jsem do přípravy dal maximum, a tak jsem si troufal říct, že pro mě nebudou zas až tak těžká.

Hned ráno po příchodu na stadion jsem byl mile překvapen, co vše stihli pořadatelé udělat. Nechybělo zázemí pro atlety v podobě baru se suplementy, odpočinkovou zónou s lehátky, masérnou a warm up zónou. Pro diváky i atlety zde byl připraven bar s míchanými alko i nealko koktejly, kávou a v neposlední řadě gril s masem.

1 WOD se jednalo spíše o kardio. Vydržet 8 minut v zápřahu. Kardio WOD mi vyhovují a tak jsem si byl téměř jistý, že zde udělám pěkný výsledek. Nakonec jsem byl mile překvapen, že to bylo 2. místo.

2 WOD byl komplex vzpírání, kde se začínalo na lehkých vahách, a v každém kole se přidávalo 5 kg. Na tohle jsem se těšil asi nejvíc. Bohužel zas až taková sláva to nebyla, jak jsem si myslel. Byli zde soupeři opravdu silní.

3 WOD opět šlo spíše o kardio, které mi sedí, a tak jsem ho ze začátku hned napálil. Vydržel jsem jet v pěkném tempu až dokonce a vybojoval jsem si opět pěkné místo. Tentokrát 3.

4 WOD na tohle jsem se vůbec netěšil :-D. Byla to GRACE a to jsem věděl, že bude bolet. Navíc mě už začali brát křeče do stehen před začátkem tohohle WOD. Celkově bylo tělo již unavené. Každopádně když odstartovali náš Heat, byl jsem rozhodnut tam vydat ze sebe maximum, protože jsem opravdu chtěl stát na konci závodu na bedně.

5 WOD FINÁLE sem jsem postoupil z pěkného třetího místa s malou ztrátou na vedoucí borce a s poměrně velkým odstupem na soupeře za mnou. Když jsem na Briefingu slyšel, co se bude dělat, koukal jsem jak péro z gauče. Tělo unavené a bez síly, bez chuti dál závodit. Myslím, že jsem nebyl jediný. Řekl jsem si, že už to nějak odbouchám a hlavně si musím pohlídat atleta za mnou, abych udržel 3. místo.

Na první příčky jsem ani nepomýšlel, protože Martin Květoň a Tomáš Šleis jsou opravdu našláplí. Finále odstartovalo a mě hnalo tolik lidí dopředu, že jsem je nemohl zklamat. Finále bylo z mé strany pouze o vůli nevzdat to za každou cenu. Křeče mě brali snad do celého těla. A když fanoušci na mě řvali, že jsem první, snažil jsem se to udržet. Bez nich bych to ani snad nezvládl. Tímto bych chtěl všem poděkovat za skvělou atmosféru. Po tomhle WOD totální vyčerpání, úleva a parádní pocit z prvního místa a hlavně, že už to je za mnou.

Po úspěšném finále jsem věděl, že budu stát na stupních vítězů, že ale vyhraju celé závody v takové konkurenci, to mě ani ve snu nenapadlo.

Hodnocení článku:
  • 10
  • 1
Sdílejte s přáteli:
Tisk článku:
O autorovi:
Václav Mráz

Václav Mráz

Jsem zakladatelem značky Bcross a spoluzakladatel největšího multifunkčního fitnesscentra v JČ BcrossGYM. Dále jsem redaktor magazínu Kulturistika.com, kde píši převážně články o CROSSFITU a také z…

Diskuze

Související články

Crossfit,…

Nabersvaly Prague Fitness Expo 2018 - ZDRAŽUJEME VSTUPNÉ!

03.04.2018/ 300x

Ve dnech 2. až 3. června se v Praze uskuteční největší sportovní akce v tuzemském prostředí!

Crossfit,…

NS Prague Fitness EXPO 2018

11.06.2018/ 637x

Prohlídka expa a strongman závodů se zajímavými rozhovory kulturistů a fitness osobností jako například Pavel Beran, Aleš Bursa a další...

Crossfit,…

Nabersvaly Prague Fitness Expo 2018 - pozvánka

19.03.2018/ 217x

Největší sportovní akce v tuzemském prostředí!

Tato stránka vyžaduje souhlas s ukládáním cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím