Big Summer BCROSS Games 2017

O víkendu 19-20. sprna se sjeli do Českých Budějovic atleti z celé republiky.

Sportovní závody, kde se hledal nejlepší všestranný atlet a tým.

Síla, kondice, gymnastická průprava, vytrvalost i psychická odolnost hrála velkou roli v celém závodu.

Celkem se závodu zúčastnilo 150 závodníku, pokořili jsme tak hranici minulého roku. Závod byl rozdělen do kategorií jednotlivci a týmy. Kdy sobotní den patřil jednotlivcům, ty byli ještě rozdělené na SPORT a ELITE kategorii.

Elite kategorie byla na našich závodech úplně poprvé. Jsme rádi, že kluci přijeli a udělali pořádnou show, motivovali jak fanoušky, tak samotné závodníky.
Nedělní den patřil týmům, složení dva kluci a jedna holka. Celkem proti sobě nastoupilo 30 týmu ve sportu a 4 elitní.

Oba dva dny startovaly na venkovní plovárně, která byla velkým zpestřením závodu. U jednotlivců, kterých bylo rovných 40, musel každý uplavat celkem 150m, proložený prací s kettlebellem a angličáky.

U týmu jsme hleděli především na týmového ducha a disciplíny tomu přizpůsobili. Každý člen dotoho musel dát maximum.
Přehled všech WOD naleznete zde.

Sobotní počasí nevyšlo úplně ideálně a po plavání se organizátoři rozhodli vše přesunout. Na mokrou variantu byli připraveni.  Následoval krátký přesun do BcrossGymu, kde všechno pokračovalo podle plánu.

V dalších disciplínách jsme testovali sílu i silovou vytrvalost. Atleti si vyzkoušeli během 4minut najít maximálku na C&J a elitní atleti na SNATCH. Kde po silovce následovala práce s činkou.

Michal Neruda dostal 120kg nad hlavu, z holek zvedla největší váhu Adriána Máchová 80kg a silovku ve sport kategorii vyhráli.
Naproti tomu u elitních atletů lítalo to samé na snatch. Michal Mička dokonce s výkonem 125, v zápětí Renato Concolino 120kg, lidi v gymu podporovali, jak jen to šlo.

Poprvé jsme při závodě využili saně, které jsme zapojili do třetího wod.  Doufáme, že to bylo další příjemné zpestření. Atletům to dalo docela zabrat.
Sporťáci měli kromě tlačení a přitahování saní na každé straně další cvik, double unders neboli dvojskoky přes švihadlo a bupree box jump.
U elitních atletů byl zapojen i KTB vážící 32kg, kde se kombinoval swing a také burpee boxjump.

Čtvrtý elitní WOD byl také krásně koukatelnný, atleti museli ušlapat na Assault biku 30cal, poté se přesunout na veslo a ujet 1km. Ve zbytku času do 6min, měli provést maximální počet squats celanu (přemístění do dřepu) se 100kg.
Byl to boj o každé opakování, celá hale byla hodně slyšet. Schodně 6 opakování nazvedali hned 3 borci Petr Schlegel, Ondra POkorný a Renato Concolino. V zápětí Michal Mička s 5 opakování.

Vrcholem celého dne byl poslední 5 wod, kde se rozhodovalo v obou kategoriích do poslední sekundy a opakování. Kdy ve sport kategorii o jediný bod předběhl Michal Benek Martina Nerudu, finální trojičku završil Tonda Radouch.

Z holek se dá říct, že suveréně vyhrála šikovná Adriána Máchová, která měla velký náskok. O druhé a třetí místo byl boj dopoledního kola. O pořadí rozhodl lepší čas v 5.WOD o pouhých 15s, který měla Tereza Fostová nad Markétou Mikešovou.

Z elitní kategorie nám běhá ještě teď mráz po zádech. Do finále nastoupil Renato ze čtvrtého místa, 3. Pokorný, 2. Mička a 1. Petr Schlegel.
Wod pro elitu se drobet lišil, head judge David Hájek připravil:
9min AMRAP
9x thruster, bar MU, AB cal,HS walk
Celých 9 min se napětí v aréně dalo krájet, do popředí se utrhl Petr Schlegel s Michalem Mičkou, kteří se předháněli po celou dobu o jedno opakování.
Ondra Pokorný s Renatem měli stejný souboj o 3 a 4 flek.

Fanoušci povzbuzovali, jak mohli a atlety to táhlo hodně dopředu, na to se dalo opravdu koukat, byl to parádní boj do posední sekudny.
Vítězně z toho vyšel Petr Š., který  udělal o jeden MU víc než Michal M.
V souboji o 3 místo předběhl Renato C. Ondru Pokorného o dvě opakování.

Nedělní tým

Náročný víkend pro organizační team, který je od pátku na nohou. Poprvé dvoudenní závody, tak si aspoň vyzkoušíme jaké to je.

Nedělní počasí už přeje a celé závody se odehrávají na stadionu. Opět začínáme plovárnou a týmy se už vody nemůžou dočkat.
Každý má za úkol odplavat 100m libovolným způsobem, mezitím co jeden plave, ostatní dělají 20 synchro angličáků v dalším kole 30 synchro kliků a nakonec 40 dřepů s výskokem.
Nejlépe si s tím poradil plzeňský tým Akafuka s časem 4:29.

Celé dění se poté přesunulo na stadion, kde byla hlavní aréna.

Ve druhém workoutu si týmy hledali maximální váhy na C&J a Snatch, na každý cvik měli 6minut, kde se museli postupně vystřídat.

Viděli jsme výborné výkony, Michal Mička nám ukázal lehkých 150C&J, Renato 140 a spousta borců se blížilo 130! Z holek si vedla skvěle Soňa Karásková, která je výborně silově vybavená a dostala nad hlavu 105kg!

Silovku tak jasně ovládl CF IrnoLand BLACK.

Třetí wod bylo kondičně založený. Využili jsme od našeho partnera Rowline vesla i assalt bike. Kde na všem se muselo ujet 100 calorií, vždy s aktivním odpočinkem pro jednoho atleta, finišovalo se štafetou 400m běh.
Vítězství pro svůj tým vyběhl Michal Mička, který šel do poslední 400ky s velkou ztrátou na Vláďu Brzokoupila z týmu GetUp Brno.

4 a 5 wod byli opět pěkně týmově sladěny, synchronními angličáky, cviky na hrazdě, plus práce na čince.

Všechno se ukončilo dle harmonogramu a v 17:30 proběhlo vyhlášení.

SPORT                                   ELITE
1. TEAM FIREFIGHTER      CF IRON LAND BLAK
2. Pilsen Akafuka                   GetUp Brno
3. Marťani a Staník                Uf frutti di mare

Během celého víkendu jsme vybírali dobrovolné vstupné na dětský domov Horní Planá. Podařilo se nám vybrat přes 3.000,-Kč
Peníze jsme rovnou předali, děkujeme všem, co přispěli. Z dobrovolných vstupů jsme už rozdali domovů 15tisíc korun.

Během dne jsme také na děti mysleli, připravili jsme jim hry na celý den, největší radost měli ze skákacího hradu, který nám poskytl náš partner Partners.

Jsme rádi, že se akce vydařila a přijelo tolik závodníků. Opět víme, co musíme zlepšit a vyladit. Jsme rádi za každou zpětnou vazbu. Jedině tak se můžeme posouvat dál.

Budeme se těšit na další závod, který se bude konat v prosinci, vice informaci Vám přineseme začátkem října.

Všechny fotky z akce, najdete na našem FB.

Big Summer Games určitě zopakujeme i příští rok, je to velká akce na kterou se už teď těšíme.

Za zmínku určitě stojí naši partneři, bez kterých by to nemělo takovou úroveň, jsme za ně neskutečně rádi.