Jste zde

Napsal: petratvardkova

Jak zatočit s celulitidou

V dnešním článku se zaměříme na celulitidu. Předem upozorňuji, že pokud čekáte tip na zázračný krém či pilulku, můžete článek rovnou zavřít. Nic takového, co by skutečně fungovalo a celulitidu zcela odstranilo, opravdu neexistuje. Po přečtení článku však pochopíte význam lymfatického systému, a jeho roli při vzniku celulitidy.

Reklama

CO JE CELULITIDA?

Celulitida je estetický problém, který se projevuje hrbolatou pokožkou a to především v oblasti stehen a hýždí. Tento problém trápí zejména ženy. Dávno to však není problém pouze těch, které mají pár kilo navíc. Dnes již není nic zvláštního vidět celulitidu u mladé a štíhlé dívky. Můžete se sní setkat také pod názvem celulita nebo lipohypertrofie. 
Při celulitidě dochází k zvětšní objemu tukových buněk, které na kůži vytvářejí ďolíčky připomínající pomerančovou kůži. V tomto místě je pak omezen průtok krve a lymfy. 

PŘÍČINY VZNIKU CELULITIDY

Celulitidu může zapříčinit celá řada faktorů. Částečně je způsobena dědičně, dále je pak příčinu nedostatečný pitný režim, kouření, hormonální změny, sedavý způsob života, hromadění toxinů v těle a podobně. Více na ní trpí ženy, a to z důvodu častějšího ukládání tuků právě ve zmíněných oblastech. 

ODSTRANĚNÍ CELULITIDY

Jídelníček a pitný režim

Celulitidu nejlépe zmírnítě správnou životosprávou, abyste tělo vyčistili. V první řadě pak správným jídelníčkem a pitným režimem. Snažte se proto jíst zdravě a pít zhruba 0,033 ml vody na kilogram tělesné váhy. Ideálně neperlivé vody, minerální voda v tomto množství vhodná není. Vyhýbejte se kávě a alkoholu, které tělo dehydratují.

Lymfatické masáže

Jak funguje lymfatický systém? 

Lymfatický systém je součástí imunitního systému. Odvádí z těla ven škodliviny, které vznikají jak při funkci organismu, tak se do těla dostávají také z okolního prostředí a potravou. Lymfatický oběh je velmi podobný tomu krevnímu. Za běžných okolností protékají lymfatickým systémem asi 4 litry tekutin, ve kterých nalezneme vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie a odpadní látky metabolických procesů. 
Rušivé elementy pro organismus mohou zpomalit či úplně zastavit průchod lymfy. Tím dávají volný průchod celulitidě. 

Tajemství lymfatické masáže

Lymfatická masáž ( také pod názvem lymfatická drenáž nebo manuální lymfodrenáž) má obnovit a zvýšit oběh lymfy. Pokud totiž lymfa nepracuje či je zpomalena,  tukové buňky zvětšují svůj objem, vzniká celulitida a otoky. Při správné provedené lymfatiké masáží se lymfa aktivuje a škodliviny tak jsou odváděny z těla ven. 
Nejideálnější je provedení ruční lymfatické masáže oproti přístrojové. Kromě boji s celulitidou a otoky je vhodná pro všechny i jako prevence. Lymfatickou masáž je však třeba podstupovat opakovaně. Nejžádanější je masáž právě dolních končetin, dá se však provádět na celém těle. 

Neměla by se provádět: 

  • při onkologickém onemocnění
  • při otocích způsobených onemocněním srdce, jater, ledvin
  • při akutním virovém nebo bakteriálním onemocnění
  • při akutním žilním onemocnění
  • při zeleném očním zákalu
  • při neléčené hypertenzi

Pro odstranění celulitidy a také pro její prevenci je tak nutné tělo detoxikovat, kde je jídelníček a pitný režim základ. Zkombinujte jej s lymfatickými masážemi v kombinaci se cvičením, a máte vyhráno.

zdroje obrázku a informací:

http://www.drnatur.cz/lymfaticka-masaz.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lymfatick%C3%A1_mas%C3%A1%C5%BE

http://www.thefitindian.com/wp-content/uploads/2013/03/natural-and-heatl...

http://media.novinky.cz/246/72466-top_foto2-wyiru.jpg?1260597602

http://www.actifit.cz/user/upload/Dollarphotoclub_70663824.jpg

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 3.5 (2 votes)