Jste zde

Napsal: petratvardkova

3 důvody proč máte stále hlad

Pokud se vám žaludek začne ozývat sotva dojíte, možná děláte jednu nebo víte z těchto častých stravovacích chyb.

Reklama

Na tento článek jste zřejmě klikli, protože máte hlad. Pořád. Sotva dojíte, váš žaludek se začne ozývat a prahnout po dalším jídle. Pak je třeba se zamyslet nad tím, jestli snad máte metabolismus superhrdiny, nebo zda pouze nejíte málo těch správných potravin. Kdy jste měli poslední jídlo? Pokud před třemi nebo více hodinami, pak už je pravděpodobně na další jídlo čas. Pokud jste však jedli před hodinou, a váš žaludek si už začíná stěžovat, je čas se podívat na to, co jíte.

1) Nepijete dostatek tekutin

Naše tělo potřebuje každý den mnoho tekutin, aby optimalizovali všechny kognitivní i fyzické výkony. Obzvlášť pokud cvičíte, nesmíte pitný režim opomíjet. Voda vám s hladem dokáže hodně pomoci. Zaprvé dodává pocit plnosti.  Když pijete vodu (nebo jakoukoliv jinou tekutinu), váš žaludek se roztáhne, což vyšle do mozku signál, že jste plní. Pak jsou tady ty chvíle, kdy je naše tělo zmatené. Například, že se necítíme žízniví až do té doby, kdy jsme již lehce dehydratovaní. Mozek nám pak říká ať se najíme, přičemž jediné, co potřebujeme, je se napít. Nezapomínejte pít, možná to je jediné co potřebujete, abyste se těch neúprosných chutí zbavili.

TIP: Mějte láhev s vodou pořád po ruce. Berte si ji s sebou do auta i na meetingy. Stále mějte láhev během dne na stole, a i v noci na nočním stolku. Napijte se trochu kdykoliv se na ní podíváte, a stále ji doplňujte tekutinami. Pokud se vám přesto pocit hladu vymyká z rukou, zkuste vypít 3 – 4 deci vody před a po každém jídle, abyste se ujistili, že váš mozek dostane signál, že jste plní.

2) Nejíte dostatek vlákniny

Vláknina bývá často jednou z nejvíce přehlíženou součástí naší stravy. Stále jen myslíme na makra – sacharidy, bílkoviny a tuky. Naše tělo ale potřebuje i vlákninu. Průměrná doporučená denní dávka vlákniny je 38 gramů u mužů a 25 gramů u žen. Ve skutečnosti se jí však většinou konzumuje mnohem méně.

Vzhledem k tomu, jak vláknina dokáže potlačit chuť k jídlu, pokud vás hlad trápí měli byste zkonzumovat denně alespoň její doporučenou dávku, a to není tak těžké udělat.

TIP: Nevíte, jak do sebe dostat více vlákniny? Stačí vyměnit bílé sacharidy (bílý chléb a těstoviny, bílá rýže a bílé brambory) za hnědé (celozrnné pečivo a těstoviny, hnědá rýže a vločky) , čímž zvýšíte konzumaci vlákniny až o 4 – 5 gramů při jednom jídle. Dalším skvělým zdrojem vlákniny je lněné semínko. Se svým obsahem vlákniny 3 gramy na jednu lžíci obohatí jakékoliv jídlo, jako jsou ovesné vločky, smoothie či řecký jogurt.

3) Nejíte dostatek zeleniny

Zelenina pocit hladu potlačuje, jelikož je z velké časti tvořena vodou a také vlákninou. Navíc obsahuje pouze velice málo kalorií.

TIP: Pokud zeleninu moc nemusíte, zkuste z ní udělat smoothie, omelety či sendviče.

zdroj: https://www.bodybuilding.com/content/3-reasons-you-always-feel-hungry.html

úvodní fotografie http://www.tasteforlife.com/sites/default/files/styles/desktop/public/fi...

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 4.5 (2 votes)