Jste zde

Napsal: Šárik89

Pět způsobů, jak si připravit ovesné vločky

Ovesné vločky patří ve světě fitness k velmi využívaným potravinám. My Vám dnes nabídneme 5 způsobů, jak změnit jejich běžné podávání, a zlepšit si tak zdraví trávicího traktu.

1: SLAZENÉ SNÍDAŇOVÉ VLOČKY S KURKUMOU A MANGEM

V kastrolu přiveďte k varu 250ml vody a 90g vloček. Stáhněte plamen mezi střední a nízký a vařte 8-10 minut nebo, dokud vločky nezměknou. Občas lehce promíchejte. Zakryjte a sundejte z hořáku; nechte pár minut odstát. Přidejte 80g nasekaného čerstvého nebo mraženého manga, 1/4 čajové lžičky mleté kurkumy a špetku černého pepře.

Reklama

2: POMALU VAŘENÉ STEEL-CUT OVESNÉ VLOČKY

Do hrnce na pomalé vaření dejte 90g steel-cut ovesných vloček a 1l vody, zakryjte a pomalu vařte na vysokou teplotu po dobu 2 až 2,5 hodin, dokud vločky nezměknou. Vmíchejte 3 lžíce jablečného octa, 1 lžíci stévie, 1/2 lžičky drcené skořice a 30g sušených brusinek. Zakryjte a dejte alespoň na 4 hodiny, ideálně však přes noc, do lednice.

3: VLOČKY PŘES NOC A BEZ VAŘENÍ

Do malé misky dejte 45g ovesných vloček spolu s 250g 2% bílého jogurtu, 250ml odtučněného mléka, 1 lžící arašídového másla, 1 lžící konopných nebo sezamových semínek, 1 lžící javorového sirupu nebo 2 lžičkami stévie; dobře promíchejte. Celé to dejte alespoň na 4 hodiny, ideálně však přes noc, do lednice.

4: KOŘENĚNÉ KOREJSKÉ VLOČKY

V kastrolu přiveďte k varu 250ml vody a 90g vloček. Stáhněte plamen mezi střední a nízký a vařte 8-10 minut nebo, dokud vločky nezměknou. Občas lehce promíchejte. Zakryjte a sundejte z hořáku; nechte pár minut odstát. Přidejte 60g nasekaného kimčchi, 1 volské oko, 1/2 avokáda nakrájeného na plátky a 2 na jemno nakrájené jarní cibulky.

5: CHUTNÉ VLOČKY SE SLANINOU A ČEDAREM

Uvařte 2 plátky krůtí slaniny; nakrájejte je na malé kousky. V kastrolu přiveďte k varu 250ml vody a 90g vloček. Stáhněte plamen mezi střední a nízký a vařte 8-10 minut nebo, dokud vločky nezměknou. Občas lehce promíchejte. Zakryjte a sundejte z hořáku; nechte pár minut odstát. Přidejte 40g nastrouhaného čedaru a posypte slaninou

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 3 (2 votes)