Jste zde

Napsal: BaruHavlu

Recenze: PENTHA PRO

Předmětem tohoto článku bude Vám protein PENTHA PRO a jeho složení představit takovým trochu méně odborným způsobem. Mým cílem totiž je, aby článek byl srozumitelný i pro úplného lajka a dobře se vám četl. V druhé části se pokusím protein zhodnotit čistě z mého pohledu.

Reklama

SLOŽENÍ

Jedná se o VÍCESLOŽKOVÝ protein, což znamená, že zde není použit pouze jeden zdroj proteinu. V tomto výrobku najdeme zdrojů hned pět. Pro jeho vznik firma PROM-IN vytvořila unikátní proteinovou směs PENTHA PRO. Cílem bylo vytvořit produkt, který bude za hranicemi nějakých našich zažitých předpokladů, že nejlepší potréninkový protein, je ten syrovátkový, hydro, nebo zkrátka cokoliv. Firma se snažila vytvořit směs z několika druhů proteinů, aby vám tak poskytla co možná nejlepší řešení, pro vaši potréninkovou výživu a zároveň v proteinu nepoužila žádná nesmyslná aditiva a umělá sladidla.

Co jej tedy přesně tvoří?

Polovinu obsahu, respektive největší část, tvoří nativní syrovátková bílkovina ve formě WPI/WPC zpracovaná metodou CFM. Ta je hlavním iniciátorem rychlého startu proteosyntézy (složitý proces tvorby bílkovin, ke kterému po tréninku dochází). Druhou nejhojnější složkou je pak nativní izolát mléčného proteinu, který je považován za nedražší a nejperspektivnější bílkovinný zdroj vůbec. Je zdrojem micelárního kaseinu, jenž ceníme pro jeho antikatabolické účinky. Mezi další účinky micelárního kaseinu, o kterých jste možná až tak úplně nevěděli, patří také podpora spalování tuku. Třetí bílkovinnou složkou je vaječný Albumin. Vysoká teplota, která byla použita k jeho zpracování, zajišťuje jeho bezproblémovou stravitelnost a zároveň účelně doplní aminospektrum produktu. Posledními pěti procenty pak směs doplňují značkové peptidy syrovátky, které podněcují stimulaci trávení a startují proces potréninkové regenerace.

Příchuť „ovesná“ je zapříčiněna tím, že k proteinovému základu byla přidána bezlepková ovesná mouka. K ochucení produktu firma použila POUZE výtažek z rostliny stévie, takže ve složení nenajdete žádná umělá sladidla, barviva, nebo éčka, což ocení zejména ti z vás, kteří se tyto „chemikálie“ snaží omezovat. Produkt je i přes to, že obsahuje ovesnou mouku skutečně bezlepkový a neměl by dělat potíže ani lidem trpícím alergií. Co se týče laktózy, obsahuje ji produkt naprosté minimum a navíc je do proteinu přidán enzym laktáza, který napomáhá štěpení zbytkové laktózy. Ve složení ještě najdeme bromelin, papain a již zmíněnou laktázu. Všechno jsou to enzymy, které by měli podpořit co možná nejlepší stravitelnost proteinu.

Vlastní hodnocení:

Ač s firmou úzce spolupracuji po dlouho dobu, nenaskytla se mi příležitost produkt ochutnat ještě před jeho vpuštěním do prodeje, a upřímně.. vlastně mě to ani vůbec nelákalo. Nemám sice obecně moc ráda sladké, ale ovesná příchuť? No, rozhodně to nezní tak lákavě jako třeba „jablečný koláč“, latte, čokoláda, nebo prostě moje asi nejoblíbenější, klasická vanilka. Ač se mi moc líbilo složení, byla jsem k produktu hodně skeptická, zejména asi kvůli strachu z chuti. Po otevření ucítíte opravdu lehkou vůni ovsa, asi jako když si přičichnete k pytlíku vloček, jen tohle má takovou, jak to jen říct..„sladší“ vůni. Po rozmíchání máme protein hustší konzistence, krásně krémový a bez hrudek i při rozmíchání jen pomocí shakeru.

Co se chuti týče, musím říct, že to bylo velmi příjemné překvapení. První, co mě po ochutnání napadlo bylo, že přidat do šejkru trochu skořice, chutná to přesně jako moje snídaně, která mimo jiné obsahuje také jen ovesné vločky se skořicí. Pokud máte rádi ovesné vločky, pak s proteinem budete spokojeni, co se chuti týče. Není vůbec přeslazený a dokonce z něj není cítit ani žádná chemie, jak to někdy bývá u ochucených variant proteinu, vlastně až na malý ocásek ze stévie, ale za mě určitě žádné drama.

Za další benefiit považuji to, že díky složení a hustější konzistenci, nemáte po 20ti minutách hlad, jako je tomu například u samotného hydrolyzátu, či syrovátkového proteinu. To je způsobené právě tím, že produkt obsahuje několik různých druhů proteinu. To z něj dělá komplexní produkt a je tedy vhodný, i pokud vás čeká delší prodleva mezi jídly a dokonce bych ho doporučila i na výjimečnou svačinu s kouskem nějakého ovoce například.

Pro sportovce a aktivní lidi je ještě potřeba zmínit významné plus v tom, že protein je zdrojem vápníku a díky poměrně vysokému obsahu micelárního kaseinu, slouží produkt i jako opora při spalování tuku, což ocení zejména lidé, jejichž cílem je redukce váhy.

Malým mínusem je specifická chuť, nebo spíš nechuť. Protein je opravdu poměrně nevýrazný, ale na druhou stranu není nijak cítit chemií, jak to u ochucených variant bývá. Za sebe doporučím opravdu přidat skořici, to si zamilujete! Druhým malým mínusem je pak to, že se zatím vyrábí pouze v kilovém balení a z náznaků vedení společnosti to tak pravděpodobně i zůstane.

Jaký je závěr? 

Protein doporučím každému, kdo se snaží omezit sladidla ze svého jídelníčku a zároveň hledá produkt, který by měl takové složení, aby se přibližovalo doporučované skladbě optimálního potréninkového nápoje. Chuťově je to něco trochu jiného, než na co jsme zvyklí, ale rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení.

Už jste produkt ochutnali vy? 

Tagy

Kategorie

Vaše hodnocení

Průměr: 3 (2 votes)