Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Zakysané mléčné výrobky

Neustále našemu tělu dáváme záhul v posilovně, jíme větší množství kalorií, abychom nabrali svalovou hmotu nebo dramaticky hubneme a proto je potřeba také dávat tělu něco nazpět a podpořit tak naše celkové zdraví. Tentokrát se podíváme na kefír a jemu podobné výrobky.

Reklama

Není vhodné, abychom zakysanými mléčnými výrobky doplňovali větší podíl denního příjmu bílkovin, i když obsahují kvalitní plnohodnotné, protože jejich obsah je docela nízký oproti jiným zdrojům a díky tomu dostaneme do těla i mnoho mléčného cukru, který je ve stejném poměru jako bílkoviny. Doporučuji spíše dochucovat různé kaše, salátové dresinky nebo dávku řeckého jogurtu či tvarohu, které již dostatek bílkovin obsahují. Na druhou stranu je laktóza lépe stravitelná než u běžného mléka, protože prochází fermentací (zkvašení mléčného cukru) a lidé s intolerancí na laktózu mohou zakysané výrobky lépe snášet .

Kefír je vlastně takový kříženec jogurtu a mléka, ale je plný dobrých bakterií (ušlechtilé druhy mléčných bakterií), které pomáhají udržovat vaše zažívání v nejlepší formě, což je pro sportovce jedna z nejdůležitějších věcí, protože za předpokladu dobrého zažívání, lépe využijete všechny přijaté kalorie a živiny, které vaše tělo potřebuje.Tyto dobré bakterie také posilují imunitní systém a zakysané výrobky celkově pomáhají snižovat hladinu cholesterolu.

Zakysané výrobky jsou dobrým zdrojem mnoha živin, které organismus člověka potřebuje. Jsou bohaté na vitamín A, B2 a především také na vápník + vitamín D, dvě živiny pro zdravé kosti, takže vaše tělo lépe vydrží bušení intenzivního tréninku a zvedání těžkých vah.

Nepodceňujte své zdraví při sportovním výkonu a snažte se tělu dávat nazpět. Vždy vám dávám tip na dobré potraviny, kterými vylepšíte váš zajetý jídelníček a Kefír či Acidofilní mléko mezi ně rozhodně patří . Těším se až vám ukáži svoji narvanou kaši, kterou mám na snídani.
 

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Průměr: 5 (4 votes)