Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Zajímavé vlašské ořechy

Když mi přítelkyně přinesla z jejich domácího sadu vejslušku a já na vrchu viděl vlašské ořechy, upřímně jsem se zasmál, protože jsem zrovna před pár dny dolouskal článek, respektive studii, která tvrdí, že vlašáky jsou mimo jiné dobré pro naše "koule" 

Reklama

Ano, myslím tím pohlavní mužský orgán, který produkuje spermie, tedy varlata. Počet spermií totiž klesá v celé západní společnosti. Podle metaanalýzy počet spermií klesl o 52% od roku 1973.
Mohlo by to být částečně způsobeno naší vylepšenou technologií pro měření počtu spermií, ale vědci se domnívají, že to také souvisí s vystavením chemikáliím endokrinních disruptorů v životním prostředí a skutečnosti, že muži prostě nejsou tak zdraví, jako bývali.

Podivné, ale jíst více vlašských ořechů může pomoci. Zde je studie:

Byla provedena studie na 117 zdravých mužů ve věku od 21 do 35 let, kteří konzumovali dietu západního stylu. Skupina, která jedla 75 gramů vlašských ořechů denně, zaznamenala zlepšení vitality, motility a morfologie spermií. Také v této skupině došlo ke snížení počtu spermií s chromozomálními abnormalitami, které byly spojeny s hladinami kyseliny alfa-linolenové.

Další studie u starších mužů ukázala, že ořechy mají ochranný účinek, pokud jde o stav prostaty a cév.

PROČ TEDY KONZUMOVAT VLAŠSKÉ OŘECHY ?
Vlašské ořechy jsou naplněny ideálním množstvím živin, které korelují s mužským zdravím a vitalitou, včetně kyseliny alfa-linolenové, hořčíku, selenu a zinku. Tyto tři minerály byly spojeny se zvýšenou hladinou testosteronu v séru a produkcí a kvalitou spermií.

ZÁVĚR
Konzumujte vlašské ořechy každý den a nejen vaše koule vám poděkují, ale celkově zlepšíte i vaše zdraví. Jsou věci, které pouhým okem nevidíme nebo v těle necítíme, ale to neznamená, že problém se netýká nás. 
Jak vidno, ženy vidí mnohem dál než my muži (viz úvod článku).

Zdroj: Tnation, Supertrenér

Fotogalerie

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Průměr: 1 (1 vote)