Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Vita Solution Promin

Slíbil jsem, že sesmolím pár vět o novém multivitamínu Vita Solution od Prominu. Ve vašich zprávách mě tlačíte do srovnání s dosovadním dobře hodnoceným multivitamínem Nexgen od Reflexu, ale zase taková věda to není a hlavně po mě nemůžete chtít srovnávat složku po složce, takže to vezmu trochu obecně.

Reklama

Co chceme od multivitamínu ? Především dobrou vstřebatelnost a obsah důležitých minerálů a vitamínů. To Vita Solution splňuje a navíc řeší i otázku vzájemných interakcí minerálů, kdy jeden může snižovat či umocňovat účinek jiného. Tento koncept není od firmy PROM-IN nijak objevný, protože na podobném základu stojí například, u nás známý a velice kvalitní DEDICATED PACK. Čili zohlednění opozitních složek není žádná novinka a sám jsem to v článcích již několikrát zmínil.

Jedná se tedy o produkt spíše pro sportovce v extrémní zátěži, kteří užívají vyšší dávky hořčíku a zinku zvlášť. Daní je nepříjemnost v nutnosti zakoupení dalších produktů v podobě nějakého typu suplementu obsahující ZMA, případně Zinku a Hořčíku zvlášť, které firma Promin samozřejmě také nabízí, respektive hořčík již v prodeji je a zinek bude následovat.

Osobně si myslím, že se jedná o dobrý multivitamín pro sportovní účely a pokud chcete opravdu vytěžit maximum z přijatých vitamínů a minerálů, pak je Vita Solution dobrou volbou. Pokud nechcete detaily řešit a prostě vše mít v jedné pilulce, pak můžete zůstat u Nexgenu.

Každý z produktů má své pro a proti. Vita Solution nabízí u většiny složek srovnatelné množství účinných složek, plus například extra dávku vitaminu E a důležitý minerál molybden. Naproti tomu Nexgen nabízí navíc probiotika, některé bioaktivní složky a koenzym Q10.

ZÁVĚR
Máme možnost dalšího kvalitního multivitamínu na našem trhu v dobře vstřebatelných formách a za to jsem velice rád. Ať už si vyberete jakýkoli multi z výše jmenovaných, určitě neprohloupíte, ale dodáte tělu vše potřebné pro váš sportovní výkon !

Mnohem více informací a podrobností najdete ve skvělém článku zde : https://www.prom-in.cz/clanek/zakladni-kamen-vasi-suplementace-athletic-vita-solution

Zdroj: Supertrener.cz

Fotogalerie

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno