Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Tribulus Terrestris

Jak víte, můžete od Supertrenéra vždy očekávat objektivní informace a rád ukáži také doplňky, za které se nevyplatí utrácet peníze. Stále vidím jak lidé obhajují Tribulus, zejména mladí a vychvalují jak funguje, tak se mu podíváme na zoubek. Hned na začátku vám prozradím, krásný placebo efekt a povíme si proč.

Reklama

Tribulus terrestris je rostlina z Ajurvédy , která se používá pro mužskou mužnost a celkovou vitalitu. Kořeny zvyšují libido a sexuální pohodu bez vlivu na hladinu testosteronu, zatímco plody se zdají mít ochranné funkce orgánů.
Ano, čtete dobře, bez vlivu na hladinu testosteronu ! Tedy nemůžete očekávat benefity co se týče nárůstu svalové hmoty, ale pouze zdravotní výhody jako je kardiovaskulární a urogenitální zdraví. Jdeme dál....

Co se týče sexuální stránky věci, Tribulus se jeví jako poměrně spolehlivý a účinný libido Enhancer (zvýšení) u potkanů ​​a studie na lidech potvrdily zvýšení sexuální pohody a erektilní funkce. 
I když se přesně neví jak Tribulus funguje, je známo, že zvýšení hustoty androgen receptorů v mozku (u svalové tkáně nepotvrzené) mohou zvýšit libido. Studie naznačují, že je slabý nebo neúčinný při zvyšování plodnosti.

Specifické složky jako tribulosin se zdají být velmi silně kardioprotektivní. Sice to ještě nebylo testováno na lidech, ale zůstává velmi nadějná možnost.
Ve výzkumu na zvířatech, plody Tribulusu se zdají dobré pro ochranu orgánů (většinou játra a ledviny) a také vyvíjet antistresové účinky.

ZÁVĚR
I přes výše uvedené zvýšení libida, studiím zkoumajícím Tribulus na sportovní výkon, se nepodařilo najít výhody. Bylina se zdá být dobrá pro zvýšení sexuality, ale s omezeným použitím pro výkon a zvýšení testosteronu, což se opakovaně potvrdilo.
Pokud nevěříte, není nic lehčího než si nechat zkontrolovat celkový a volný testosteron v soukromé laboratoři (cena okolo 500kč) před nasazením Tribulusu a potom po třeba měsíci užívání. Testosteron se nehne a testy vás vyjdou levněji než kupovat každý měsíc doplněk co nefunguje pro vaši svalovou hmotu.
Na druhou stranu se zdá být skvělým doplňkem pro vaše zdraví, především srdce, prostaty, jater a ledvin, takže pro tento účel určitě jeho zařazení zvažte, ale svaly nečekejte !

Fotogalerie

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Průměr: 3.7 (3 votes)