Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Spalovače tuků

Začal leden, měsíc plný předsevzetí a hubnutí, takže veškeré reklamy se točí okolo zázračných pilulek, které vám zajistí hubnutí a nabízejí formu modelky nebo filmového herce. No řeknu vám tajemství, neexistuje zázračná pilule, která by fungovala bez vůle a dobře nastaveného jídla.

Reklama

Až příliš často lidé zařazují "spalovače tuku" a přitom nemění stravu. Kvalitní spalovače dělají svoji práci za předpokladu správně nastaveného jídla, ale nemohou vynahradit nevhodnou stravou. Už jste někdy viděli někoho, jak polkne několik tablet spalovače těsně předtím než si dá menu v Mekáči nebo dokonce zapíjí kolou čokoládové donuty se šlehačkou (sakra dal bych si) hrstí nějakého kofein/efedrin produktu? Tato metodika nikdy nefunguje, ani nejlepší doplňky na světě neudělají nic, pokud si neuděláte pořádek ve vaší stravě a ještě lépe, zařadíte i tvrdý trénink !

Zřejmě to bylo v dobré víře, začít vyrábět produkty, které podporují spalování tuků, protože některé složky opravdu mohou mít vliv na váš výsledek, ale marketing, polopravdy a celková mediální kampaň slibující "easy" nebo "rychlé" výsledky díky používání těchto produktů vede v omyl mnoho jednotlivců, kteří si myslí, že pilulka může vymazat jejich minulé či současné dietní hříchy. 
Logicky, kdyby to bylo tak jednoduché, pak jsme všichni krásně štíhlí a zdraví. Všichni moc dobře víme, že obezita je celosvětový problém. Stačí se kdekoli na letní dovolené porozhlédnout po pláži a dle mého názoru 80% lidí bude obézních nebo mít lehkou nadváhu. No včetně mě až budu odjíždět .

Primárním účelem termogenních spalovačů je spíše zlepšit spalování tuků jedince, který již má vše ostatní dobře nastavené. Nechápejte mě špatně, spalovače určitě mají své místo a to zejména jako pilule naděje pro vyčerpávající tréninky třeba nohou v dietě, pro duševní povznesení a pro řezání posledních zbytků tuku, ale nejedná se o zázrak.

Moje rada na závěr zní, kupte si spalovače tuku pouze tehdy, pokud jste ochotni dát úsilí a mít disciplínu kontrolovat svůj příjem potravy. Pokud je to naopak a příjem potravy ovládá vás, pak na spalovače zapomeňte.
----------------------------------------------------
Pokud chcete sestavit jídelníček nebo trénink -
http://objednavky.supertrener.cz

Fotogalerie

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Průměr: 3 (2 votes)