Jste zde

Napsal: Robert Humpál

Proč je důležitý příjem zeleniny

V posledním dílu se Supertrenérem v kuchyni jsem zmiňoval jak je zelenina důležitá a určite ještě zmiňovat budu, protože u většiny lidí je problémem právě nízký příjem vlákniny a né např. konzumace masa či nasycených tuků.

Reklama

Zelenina je vynikající způsob, jak dostat do těla základní živiny a velké množství vlákniny, která je nezbytná pro udržení zdravého zažívacího systému, což je jedna z nejdůležitějších věcí pro sportovce nebo pro ty, kteří se snaží nabrat svalovou hmotu. Dále vysoký obsah antioxidantů zabraňuje poškození volnými radikály, čímž předcházíme vzniku některým typům rakoviny. 
Listová zelenina obsahuje navíc dobré množství kyseliny listové, která je nezbytná v těhotenství a pro výrobu zdravých krevních buněk.
Zelenina je jednoduše součástí zdravé výživy a slouží jako zdroj mnoha živin, včetně draslíku a vitamínů A, E a C. Brokolice, špenát, rajčata a česnek poskytují další výhody a jenom hlupák si může myslet, že mu stačí pouze dostatečný příjem bílkovin, aby jeho tělo rostlo, proto i v nabírací fázi je příjem zeleniny důležitý .
Lidé, kteří konzumují zeleninu každý den, mají snížené riziko mnoha chronických chorob a jsou mnohem dál od návštěvy lékaře .

Další věcí je kvalita dnešní zeleniny, která se trhá nezralá, aby mohla cestovat do supermarketu, tam ležet na skladě a pak dozrát na prodejně, což platí i pro ovoce. Proto je suplementace vitamíny na místě a nelze se spoléhat pouze na příjem vitamínů ze zeleniny nebo ovoce. Každý kdo cestuje pozná ten rozdíl, když ochutná tamní čerstvé ovoce či zeleninu.

-------------------------------------------------
Pokud chcete sestavit jídelníček nebo trénink od Supertrener.cz - http://objednavky.supertrener.cz/
---------------------------------------------------
Podporujte mladé sportovce, stačí přidávat #supertrenerczteam

Fotogalerie

Kategorie příspěvku

Vaše hodnocení

Zatím nehodnoceno